X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KuchateK
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 4895

    #16
    Swoja droga w opisie dzialu jest: "byle by byly choc troche zwiazane z fotografia".

    Wiec gdzie te zdjecia waszych instalacji hydraulicznych?
    ...

    Komentarz

    • Vitez
      zło konieczne
      • 2004
      • 19804

      #17
      Czyli jesli ktos gra to jednak pasywne chlodzenie nie dla niego?

      Ja obecnie mam:
      - polpasywny zasilacz Topower 420NF , dziala slicznie i cicho, choc juz chodza glosy ze te modele padaja
      - panel przedni stosowany glownie do sterowania predkoscia wiatrakow
      - Thermaltake BigTyphoon na CPU (predkosc przy obciazeniu 1300obr/min , bez obciazenia skrecam na 820 obr/min)
      - Zalman VGA na GPU (Geforce 6800GT Ultra), zazwyczaj skrecone na minimalna predkosc obrotow - nie zdarzyl mi sie jeszcze zwis grafiki
      - radiator na Northbridge
      - ramy to Kingstony Hyper-X z radiatorkami

      Bez obciazenia - zestaw praktycznie nieslyszalny.
      Pod obciazeniem - to jak gram, wiec halas i tak nie przeszkadza.

      Wady takiego zestawu: umieszczenie biurka, komputera w biurku i ogolna temperatura w pokoju powoduje ze pod obciazeniem procesor (AMD 3500+ ) potrafi osiagac okolice 70 stopni, na szczescie dyki, plyta i grafika nigdy nie przekroczyly jeszcze 40 stopni (chyba... z obserwacji pobieznych a nie dokladnych statystyk biore te dane).

      Wymagania: Quake4, Heroes 5 - te zzeraja duzo mocy sprzetu... a jeszcze pare lat do "powazniejszych zadan zyciowych" mnie czeka .

      Stad wlasnie podejrzewam ze:
      - calkowicie pasywne chlodzenie to nie dla mnie, tym bardziej ze przy obecnym chlodzeniu nie mam problemow z glosnoscia
      - mam klopot ze skutecznoscia chlodzenia CPU i nie mam na to pomyslu... na szczescie brak bluescreenow itp zawieszen nie stwarza jak na razie sytuacji alarmowej.

      Komentarz

      • KuchateK
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 4895

        #18
        Da sie poskladac komputer do grania chlodzony pasywnie. Kwestia poszukac odpowiednich komponentow i zachowac rozsadek przy ilosci wymaganych fps.
        ...

        Komentarz

        • DoMiNiQuE
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 3548

          #19
          Zamieszczone przez KuchateK
          Swoja droga w opisie dzialu jest: "byle by byly choc troche zwiazane z fotografia".
          Wiec gdzie te zdjecia waszych instalacji hydraulicznych?
          Ja nawet jedno znalazlem, ale nie pokaze ...bo sie wstydze

          Komentarz

          • KuchateK
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 4895

            #20
            Czyli zamykamy watek jako totalne OT niezgodne z opisem dzialu?
            ...

            Komentarz

            • djtermoz
              Uzależniony
              • 2004
              • 988

              #21
              A moze skoro juz chcecie miec chlodno to zrobicie z peceta lodowke?



              Dziala ladnie. CPU -11C

              Co prawda szczegolnie ciche to to nie bedzie...
              djtermoz@pbase

              Komentarz

              • DoMiNiQuE
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 3548

                #22
                Zamieszczone przez KuchateK
                Czyli zamykamy watek jako totalne OT niezgodne z opisem dzialu?
                Jak dla mnie mozesz zamykac

                Wiem, ze moge stracic reputacje z powodu tych tjuningowych ledek i super wypasnego konfiga WC z CPC ale co tam

                Moj PieC (jak sie jeszcze nimi interesowalem ...i nie ponalem Mac'ow :P) wygladal tak:

                Komentarz

                • DoMiNiQuE
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 3548

                  #23
                  Zamieszczone przez djtermoz
                  A moze skoro juz chcecie miec chlodno to zrobicie z peceta lodowke?
                  Ja bym wolal od razu cos takiego

                  Komentarz

                  • KuchateK
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 4895

                    #24
                    Widac nadaje sie swietnie do wszystkiego poza tym, do czego zostalo wyprodukowane
                    U mnie taki za podnozek robi
                    ...

                    Komentarz

                    • DoMiNiQuE
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 3548

                      #25
                      Zamieszczone przez KuchateK
                      Widac nadaje sie swietnie do wszystkiego poza tym, do czego zostalo wyprodukowane
                      U mnie taki za podnozek robi
                      Wiesz, bo to takie Think Different jest

                      Komentarz

                      • Dzygit-Dublin
                        Uzależniony
                        • 2005
                        • 754

                        #26
                        Zamieszczone przez djtermoz
                        A moze skoro juz chcecie miec chlodno to zrobicie z peceta lodowke?



                        Dziala ladnie. CPU -11C

                        Co prawda szczegolnie ciche to to nie bedzie...



                        nie moge znalesc tego ale poszukam jeszcze bylo na komplett.ie cala buda zakres pracu od -11 do -46 to jest lodoweczka midi tower tylko cena ponad 800 euro
                        Pozdrawiam
                        pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

                        Komentarz

                        • sail0r
                          Bywalec
                          • 2005
                          • 198

                          #27
                          Zamieszczone przez KuchateK
                          Cisza to jest przy pasywnym chlodzeniu
                          hmm a masz jakis pomysl jak pasywnie ochlodzie PIV 3Ghz, 2xhdd + jakas stara karta graf? najwiekszy problem to z procem.. jakos nie widze go z samym radiatorem (wedlug instrukcji proc nie moze osiagac temp. > 65stC)
                          S45 user

                          Komentarz

                          • JarQ
                            Dopiero zaczyna
                            • 2006
                            • 37

                            #28
                            Czytając Wasze posty aż mi się rzewnie zrobiło przypominając sobie tamte chwile kiedy z kumplami rywalizowaliśmy na wyniki OC Byłem jedyny na osiedlu ,który podejmował się odblokowywania mnożników na AMD-kach lutowanie rezystorów do eposów by podnieść napięcie to pamięci to chipsetu(zresztą dzięki temu zarobiłem na pierwsze lustro) OC nie jest po to by go używać na co dzień. Dla nas to była dyscyplina sportowa walka na umiejętność i wiedzę a także ułamek szczęścia przy selekcji proców. Moim chyba największym sukcesem jest to ze ponad rok temu zrobiłem benchmark CCR plasując się na pierwszym miejscu a od tego czasu spadając tylko na dziesiąte: http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php (JarQ) Trzeba zaznaczyć ze test zrobiłem na zwykłym AC. To był mój ostatni test potem się ożeniłem… :-)

                            Komentarz

                            • mattnick
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1735

                              #29

                              lol...bez psu...aktualnie zmieniłem bloczki i nie mam fotki całości
                              30D, C 17-40 f4 , 50 f1.8, 70-200 f4 , 430 ex, oraz -=iii=<)
                              CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

                              Komentarz

                              • Diego
                                Początki nałogu
                                • 2004
                                • 251

                                #30
                                mattnick mamy takie same pompki Moja siedzi na zewnatrz, na gorze obudowy.

                                Komentarz

                                Pracuję...