X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • p13ka
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1013

    #61
    Zamieszczone przez ewa eoska
    Czy jest tam o poprawianiu tła? Tzn. np. usunięciu jakiś elementów z tła, a dorobienie w ich miejsce elementów tła...
    W tej chwili nie mam pod ręką tej książki ale na 100% są przykłady z tłami. Wieczorem sprawdzę i napiszę dokładniej.

    No więc jest rozdział pod nazwą "Niezła maskarada - Techniki maskowania", a w nim jest omówienie: separowania postaci z tła, precyzyjnego selekcjonowania za pomocą narzędzia Pen, zapisywania zaznaczeń i wczytywania świateł jako zaznaczenia.
    I to tyle.
    Ostatnio edytowany przez p13ka; 185.

    Komentarz

    • Vitez
      zło konieczne
      • 2004
      • 19804

      #62
      Zamieszczone przez ewa eoska
      Czy jest tam o poprawianiu tła? Tzn. np. usunięciu jakiś elementów z tła, a dorobienie w ich miejsce elementów tła...
      Z tego co widze to jedynym tematem odnosnie tla w tej ksiazce jest "separowanie postaci z tla" .

      Komentarz

      • tpop
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 1465

        #63
        Zamieszczone przez Vitez
        Z tego co widze to jedynym tematem odnosnie tla w tej ksiazce jest "separowanie postaci z tla" .
        no bo praca z tlem czesto glownie do tego sie sprowadza
        photography is like feeding heroin, its highly addictive

        Komentarz

        • ewa eoska

          #64
          Zamieszczone przez tpop
          no bo praca z tlem czesto glownie do tego sie sprowadza
          A, gdzie tam... Po kadrowaniu zdjecia pierwszą potrzebą w PS jest dla mnie usunięcie zbednego elementu z tła i dorobienie brakującego fragmentu tła, a nie jest to takie proste, gdy trzeba wstawić np. ciąg dalszy liścistego płotu.

          Komentarz

          • Polaco
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 1135

            #65
            Zamieszczone przez ewa eoska
            A, gdzie tam... Po kadrowaniu zdjecia pierwszą potrzebą w PS jest dla mnie usunięcie zbednego elementu z tła i dorobienie brakującego fragmentu tła, a nie jest to takie proste, gdy trzeba wstawić np. ciąg dalszy liścistego płotu.
            Klonowanie to jest to czego potrzebujesz, bardzo fajna rzecz. W ksiazce Scotta tez jest to opisane.
            Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
            Troche moich knotow

            Komentarz

            • thorin
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1990

              #66
              kupilem sobie dzis knige pana Kelbyego, dopiero zaczynam z PS-em wiec moge smialo polecic kazdemu, rzeczywiscie porady podane w zabawny sposob, bardzo przystepnie wszystko napisane, z wlasnego doswiadczenia podpisuje sie lewa reka pod tym co pisali przedmowcy, Scott Kelby dla kazdego amatora photoshopa ! : )

              Komentarz

              • Lulu1988
                Uzależniony
                • 2007
                • 522

                #67
                Chcialbym odkopac temat, zeby nie tworzyc nowego
                Mam pytanie do posiadaczy ksiazki Kelbiego: czy sa tam wskazowki na temat obrobki portretow w PS? Chodzi mi glownie o glamour, ale jak wiadomo, podstawy obrobki portretu tez sie przydadza
                Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz
                Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                Komentarz

                • CYNIG
                  Uzależniony
                  • 2005
                  • 694

                  #68
                  zerknij sobie tutaj http://helion.pl/ksiazki/obrcy3.htm w spis tresci
                  https://500px.com/tkasiak/galleries

                  Komentarz

                  • Lulu1988
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 522

                    #69
                    Dzieki za szybka podpowiedz 46 stron o portrecie powinno wystarczyc do amatorskiej obrobki Ale gdybym chcial sie wglebic w ten temat to czy znasz moze jakas lekture dokladnie opisujaca technike glamour?
                    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                    powinienem napisac: 'jeszcze dokladniej opisujaca'
                    Ostatnio edytowany przez Lulu1988; 9367. Powód: Automerged Doublepost
                    Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                    Komentarz

                    • CYNIG
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 694

                      #70
                      niestety nie, przyznam ze nie trawie takich "wypacykowanych" zdjec.
                      https://500px.com/tkasiak/galleries

                      Komentarz

                      • Lulu1988
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 522

                        #71
                        nie mowie o extreme glamour Ale podstawy warto znac, szczegolnie kiedy ma sie dziewczyne, ktorej podobaja sie tego rodzaju (lecz nie przesadzone) zdjecia
                        Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                        Komentarz

                        • Viracocha
                          Uzależniony
                          • 2004
                          • 853

                          #72
                          Zamieszczone przez Lulu1988
                          nie mowie o extreme glamour Ale podstawy warto znac, szczegolnie kiedy ma sie dziewczyne, ktorej podobaja sie tego rodzaju (lecz nie przesadzone) zdjecia
                          W książce Kelby'ego "Edycja zdjęć" jest rozdział pt. "Retuszowanie portretów.

                          Komentarz

                          • Lulu1988
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 522

                            #73
                            Ok, dzieki Chyba sie skusze na ten tytul
                            Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

                            Komentarz

                            • Nightranger
                              Dopiero zaczyna
                              • 2007
                              • 48

                              #74
                              Ja korzystam z tych stronek:

                              oraz


                              polecam
                              Canon EOS 40D + 28-135 f3,5-5,6 IS USM + 50 f1.8 + kit

                              Komentarz

                              • energia_ki
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 291

                                #75
                                Lulu1988, może przejrzyj książkę Katrin Eismann RESTAURACJA I RETUSZ W PHOTOSHOPIE - co prawda pierwsza część poświęcona jest retuszowi starych fotografii, ale druga daje masę wskazówek co do retuszu portretów. Istatni rozdział książki to właśnie retusz fotografii glamour.
                                Wydał Helion w 2007, więc powinna być nadal dostępna.
                                Niestety, tania nie jest, ok. 90 PLN.

                                Komentarz

                                Pracuję...