X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomasek
    Bywalec
    • 2007
    • 169

    #16
    poczytaj o kalibracji, chociażby tu:
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

    Komentarz

    • JerzyC
      Bywalec
      • 2006
      • 103

      #17
      Zdjęcia są ciemne ale można dopatrzyć się szczegółów. Nie ma dominanty barwnej, jest czysta szarość.
      Monitor mam skalibrowany.

      Komentarz

      • Kolaj
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 3293

        #18
        Zamieszczone przez mistrz0
        W miarę można skalibrować (chyba?)
        Jak to trafnie określił Tom01, jeden z forumowych guru od zarządzania barwą, wizualna kalibracja monitora to dobre zajęcie na długie zimowe wieczory. Coś jak pasjans. Można to robić w nieskończoność.

        Zamieszczone przez mistrz0
        a co ciemnieją kolory?
        Parametry podświetlenia monitora nie są stałe w czasie. Nie ma co przeginać ale z raz na miesiąc warto sobie monitor oprofilować/skalibrować.

        Komentarz

        • axor
          Coś już napisał
          • 2006
          • 59

          #19
          gdzie mieszkasz, jeśli blisko Kalisza, to mogę pożyczyć Ci eye-one
          Canon 5 / EF 50 F1.4 / EF 85 F1.8 / EF 17-40 F4 / EF 24-105 F4 IS USM /EF 70-200 F4 / 580EX / RS-80N3 / Transmitter ST-E2 / Manfrotto 055 ProB + 329-RC4 / Filry B+W / Lampy Studyjne Marko Flash /

          Komentarz

          • Max_im
            Uzależniony
            • 2006
            • 668

            #20
            ja mam oprofilowany monitor - eye one display 2
            na 1 nie widzę zafarbów
            na 2 w mozilli jest czarno w ps widzę kontury

            moim zdaniem spróbuj QuickGamma
            ".......abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa." A Mroczek

            Komentarz

            • tomba
              Bywalec
              • 2006
              • 234

              #21
              u mnie nie profilowany Eizo s1931 - widać kontur w 2, a w 1 brak zafarbu i widoczne szczegóły w tej roślinności.
              sprawne lewe oko i trochę gratów ułatwiających życie
              niewiele piszę, więcej czytam, jeszcze więcej myślę
              Fotograf ślubny

              Komentarz

              • Gringo997
                Uzależniony
                • 2007
                • 516

                #22
                macbook pro matryca LED kalibrowany Spyderem 3 Pro

                1 zdjęcie jest BW, żadnych zafarbów
                2 widać obrys postaci
                Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

                Komentarz

                • Mnml
                  Dopiero zaczyna
                  • 2008
                  • 23

                  #23
                  Zamieszczone przez Max_im
                  na 2 w mozilli jest czarno w ps widzę kontury
                  u mnie to samo - ktos moglby mnie naprowadzic skad sie bierze taka roznica? (niekalibrowany iMac)
                  O

                  Komentarz

                  • quail
                    Początki nałogu
                    • 2008
                    • 400

                    #24
                    A może masz monitor CRT? Konwergencja?

                    Komentarz

                    • Max_im
                      Uzależniony
                      • 2006
                      • 668

                      #25
                      Zamieszczone przez Mnml
                      u mnie to samo - ktos moglby mnie naprowadzic skad sie bierze taka roznica? (niekalibrowany iMac)
                      Każdy program po swojemu czyta i wyświetla.
                      Myślę że przeglądarce internetowej należy ufać naj mniej w kwestii wierności wyświetlania.
                      ".......abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa." A Mroczek

                      Komentarz

                      • mistrz0
                        • 2007
                        • 9

                        #26
                        axor wielkie dzęki za twoją propozycję, ale mieszkam w Gdańsku, a to jest jednak kawałek No to chyba póki co będę skazany na kalibrację w marnych programach. Szkoda, że nie ma jakiś profili kolorów w internecie przygotowanych pod konkretne monitory. A i jeszcze, czy pojedyńcze sztuki tego samego modelu monitora mogą bardzo róźnić się od siebie profilem koloru?

                        Komentarz

                        Pracuję...