X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andrzej3k
    Bywalec
    • 2008
    • 144

    #46
    Zamieszczone przez elix
    Z tego co jest w opisie wyglada na to ze Twoj problem moze nie lezec w kodekach, ponoc program jest przypisany do tych modeli: Canon EOS 450D, Canon EOS 1000D и Canon 40D.
    Pozdrawiam.
    Wersja 0.1.3 obsługuje już modele od 50d w górę. Działa
    Персональная страничка посвящена программе дающей возможность записи коротких видеороликов непосредственно на компьютер с помощью цифровых зеркальных фотоаппаратов Canon EOS с поддержкой LiveView.

    Komentarz

    • grztus
      Bywalec
      • 2006
      • 107

      #47
      Widzę, że program dość szybko się rozwija, dopiero co była wersja 0.0.5, teraz już 0.1.3.
      Poniżej link do filmiku nakręconego za pomocą 40D i movrec w wersji 0.0.5. Obraz trochę skacze, gdyż filmik był kręcony przez teleskop, nie ma tu żadnej stabilizacji. Można też zobaczyć jak działa powiększenie w czasie filmowania (sprawdzałem za jego pomocą, czy ostrość jest dobrze dobrana). Całość przygotowana kodekiem Indeo 5.10.
      Na filmie przelot A340-600 linii Virgin Atlantic, rozmiar 52Mb KLIK

      Są tam delikatne wahania jasności, miałem za mało czasu aby to sprawdzić, ale pewnie wystarczy wyłączyć symulację ekspozycji, albo przejść w tryb M (film był kręcony w trybie Av).

      Komentarz

      • kamilos
        Coś już napisał
        • 2007
        • 54

        #48
        surowy material z puchy: http://www.youtube.com/watch?v=itbx_i6ePDM&feature=hd

        Komentarz

        • Max78
          Bywalec
          • 2008
          • 172

          #49
          Witam

          Bawilem sie 40D z T 17-50 i C 70-210. Zadnych zwiech, klatek grzecznie 24-25/s, nie przyspieszalo mi filmu przy odtwarzaniu.
          Sprzet: plyta glowna to leciwy Asus P5W DH Delux, procek: C2D E6600 - 2,4GHz, RAM: 4GB, grafika: leciwy gf 7600gt. Byc moze to istotne: HDD to 2x500GB postawione w RAID-0.
          Kodeki: CCCP codec pack, Real alternative, Quick Time alternative. Ot wsio...

          NOTKA: obraz wyswietlany na ekranie czasami (nic nie jest jeszcze nagrywane) chwilami sie przycina. tak samo w trakcie nagrywania, niemniej filmik nagrywa sie poprawnie bez 'przyciec'
          Uzywalem pierwszej wersji softu
          ...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...

          Komentarz

          • justanimage
            Bywalec
            • 2008
            • 237

            #50
            bawiłem sie dzisiaj wersja 0.1.8, musze powiedziec ze full wypas!
            mozna sterowac praktycznie kazdym parametrem z poziomu programu (ISO, T, A, WB(!), doostrzanie, etc)
            Widac ze koleś rozwija program
            600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

            Komentarz

            • sp3uca
              • 2008
              • 9

              #51
              Zamieszczone przez justanimage
              Widac ze koleś rozwija program
              ktoś wie dlaczego 450D może nagrywać tylko rozdzielczość max 848x560 ???

              Andy

              Komentarz

              • grztus
                Bywalec
                • 2006
                • 107

                #52
                Kolejna krótka próba, tym razem nocna, w trybie M.
                Samolot przecinający tarczę księżyca. Zapraszam!
                KLIK (15.5 Mb, kompresor x264vfw)

                Komentarz

                • justanimage
                  Bywalec
                  • 2008
                  • 237

                  #53
                  Probowal ktos łapać film na laptopie?
                  Chciałbym troche "pochodzic" z aparatem, ciekawi mnie jak mocny musiałby być sprzet zeby nagrać płynnie film z aparatu...
                  600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

                  Komentarz

                  • adi3124
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 122

                    #54
                    Zamieszczone przez justanimage
                    Probowal ktos łapać film na laptopie?
                    Chciałbym troche "pochodzic" z aparatem, ciekawi mnie jak mocny musiałby być sprzet zeby nagrać płynnie film z aparatu...

                    na macbooku 2.4 , 2gb ramu ładnie śmiga koło 24 klatek czasami więcej , szkoda że program tylko pod windowsa ... jutro sprawdzę jak to wygląda na netbooku samsung nc10 .
                    EOS 40D + Grip + T10-17 fisheye + C50 f1.8 + 5000AF x2 + compudaypack + Macbook Pro

                    Komentarz

                    • grztus
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 107

                      #55
                      Ja łapię tylko na laptopie. Centrino 1.7, 1256mb Ramu (1gb+256), dysk 5400obr/min. Po wyłączeniu podglądu na komputerze wchodzi na 22fps.

                      Komentarz

                      • justanimage
                        Bywalec
                        • 2008
                        • 237

                        #56
                        tylko jak ustawiasz ostrosc po wylaczeniu podgladu??
                        600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

                        Komentarz

                        • grzegorzki
                          Początki nałogu
                          • 2009
                          • 369

                          #57
                          Czy widac roznice przy kreceniu filmu eLka i kitem ?
                          6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
                          Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

                          Komentarz

                          • synor

                            #58
                            Ja sprawdziłem po zainstalowaniu Release i net 3.5 mam 7117 klatek

                            Komentarz

                            • micles
                              Zablokowany
                              • 2006
                              • 4359

                              #59
                              Sądząc po treści postów wnioskuję, że nikt z was nie bawił się w montaż czegoś ambitniejszego, ale zapytam, może ktoś wie - do jakiego formatu najlepiej przekonwertować żeby nie mieć problemów w postprocessingu, nie tracić za dużo szczegółów, ale z kolei nie zawalać sobie dysku nieskompresowanym materiałem...

                              Druga sprawa : jakie kodeki są obecnie na topie jeżeli chodzi o materiał takiej rozdzielczości? Mogę pomarzyć sobie o dobrej jakości przy bitracie 1mbit/s?

                              Komentarz

                              • lldaniel
                                Dopiero zaczyna
                                • 2009
                                • 27

                                #60
                                Da się użyć 40d jako kamerę internetową?
                                a9 a7 iii 18 2.8 35 1.4 50 1.8 85 1.8 28-75 2.8

                                Komentarz

                                Pracuję...