Wersja 0.1.3 obsługuje już modele od 50d w górę. Działa 
X
-
-
Widzę, że program dość szybko się rozwija, dopiero co była wersja 0.0.5, teraz już 0.1.3.
Poniżej link do filmiku nakręconego za pomocą 40D i movrec w wersji 0.0.5. Obraz trochę skacze, gdyż filmik był kręcony przez teleskop, nie ma tu żadnej stabilizacji. Można też zobaczyć jak działa powiększenie w czasie filmowania (sprawdzałem za jego pomocą, czy ostrość jest dobrze dobrana). Całość przygotowana kodekiem Indeo 5.10.
Na filmie przelot A340-600 linii Virgin Atlantic, rozmiar 52Mb KLIK
Są tam delikatne wahania jasności, miałem za mało czasu aby to sprawdzić, ale pewnie wystarczy wyłączyć symulację ekspozycji, albo przejść w tryb M (film był kręcony w trybie Av).Komentarz
-
-
Witam
Bawilem sie 40D z T 17-50 i C 70-210. Zadnych zwiech, klatek grzecznie 24-25/s, nie przyspieszalo mi filmu przy odtwarzaniu.
Sprzet: plyta glowna to leciwy Asus P5W DH Delux, procek: C2D E6600 - 2,4GHz, RAM: 4GB, grafika: leciwy gf 7600gt. Byc moze to istotne: HDD to 2x500GB postawione w RAID-0.
Kodeki: CCCP codec pack, Real alternative, Quick Time alternative. Ot wsio...
NOTKA: obraz wyswietlany na ekranie czasami (nic nie jest jeszcze nagrywane) chwilami sie przycina. tak samo w trakcie nagrywania, niemniej filmik nagrywa sie poprawnie bez 'przyciec'
Uzywalem pierwszej wersji softu
...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...
Komentarz
-
bawiłem sie dzisiaj wersja 0.1.8, musze powiedziec ze full wypas!
mozna sterowac praktycznie kazdym parametrem z poziomu programu (ISO, T, A, WB(!), doostrzanie, etc)
Widac ze koleś rozwija program
600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210Komentarz
-
Komentarz
-
-
Probowal ktos łapać film na laptopie?
Chciałbym troche "pochodzic" z aparatem, ciekawi mnie jak mocny musiałby być sprzet zeby nagrać płynnie film z aparatu...600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210Komentarz
-
na macbooku 2.4 , 2gb ramu ładnie śmiga koło 24 klatek czasami więcej , szkoda że program tylko pod windowsa ... jutro sprawdzę jak to wygląda na netbooku samsung nc10 .EOS 40D + Grip + T10-17 fisheye + C50 f1.8 + 5000AF x2 + compudaypack + Macbook ProKomentarz
-
Ja łapię tylko na laptopie. Centrino 1.7, 1256mb Ramu (1gb+256), dysk 5400obr/min. Po wyłączeniu podglądu na komputerze wchodzi na 22fps.Komentarz
-
tylko jak ustawiasz ostrosc po wylaczeniu podgladu??600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210Komentarz
-
Czy widac roznice przy kreceniu filmu eLka i kitem ?6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.Komentarz
-
-
Sądząc po treści postów wnioskuję, że nikt z was nie bawił się w montaż czegoś ambitniejszego, ale zapytam, może ktoś wie - do jakiego formatu najlepiej przekonwertować żeby nie mieć problemów w postprocessingu, nie tracić za dużo szczegółów, ale z kolei nie zawalać sobie dysku nieskompresowanym materiałem...
Druga sprawa : jakie kodeki są obecnie na topie jeżeli chodzi o materiał takiej rozdzielczości? Mogę pomarzyć sobie o dobrej jakości przy bitracie 1mbit/s?Komentarz
-
Komentarz
Komentarz