X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MARCIN_S
    Dopiero zaczyna
    • 2005
    • 37

    #1

    Rozdzielczosc zdjec w fotoksiazce z www.blurb.com

    Czy ktoś wysyłał zdjecia do fotoksiazki z blurb.com o wyższej rozdzielczosci niz sa zalecane? Tzn. maksymalna rozdzielczosc jaka oni zalecaja to 3955 X 3342 (a czesto duzo mniejsza, srednio 2450x1951), ja mam przeważnie 4368x2912. W FAQ piszą, że może to prowadzić do błędów w wydruku. Czy rzeczywiście dochodzi? Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?
  • Janusz Body
    Moderator
    • 2004
    • 5757

    #2
    Zamieszczone przez MARCIN_S
    Czy ktoś wysyłał zdjecia do fotoksiazki z blurb.com o wyższej rozdzielczosci niz sa zalecane? Tzn. maksymalna rozdzielczosc jaka oni zalecaja to 3955 X 3342 (a czesto duzo mniejsza, srednio 2450x1951), ja mam przeważnie 4368x2912. W FAQ piszą, że może to prowadzić do błędów w wydruku. Czy rzeczywiście dochodzi? Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?
    Nie powinno sie wysyłać zdjęć w rozdzielczościach większych (lub mniejszych) niż zalecane. Powodów jest dwa:

    1. Duża rozdzielczość oznacza duży plik, który trzeba wysłać przez net a potem składować na dysku w brulbie. Nikt nie lubi tracić przestrzeni dyskowej.

    2. Przeskalowany przez automat obrazek może wyglądać dość mocno różnie od tego co chce autor. Automatyczne przeskalowanie to proces co nieco nieprzewidywalny. Ostrość "przed" i "po" może się dość wyraźnie różnić.



    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

    Komentarz

    • MARCIN_S
      Dopiero zaczyna
      • 2005
      • 37

      #3
      Dzięki za odpowiedz,a już chciałem wysyłać do druku.

      Komentarz

      • Termos
        Coś już napisał
        • 2005
        • 61

        #4
        W moim przypadku wszystkie zdjęcia miałem w odpowiedniej rozdzielczości. Chcę jedna poruszyć jedną kwestię. Program przed wysłaniem i tak je dość mocno skompresował. Cały album ważył na dysku niecałe 1,5GB a program wysłał troszkę ponad 0,5GB. Mocno się martwiłem co z tego wyjdzie bo poszedłem po całości i mój pierwszy album miał maksymalna ilość stron czyli 440. Na szczęście wyszło (jak dla mnie) rewelacyjnie. Za 260zł z przesyłką i podatkami za 440stron...
        Pozdrawiam
        5D

        Komentarz

        • quail
          Początki nałogu
          • 2008
          • 400

          #5
          Termos,

          a płaciłeś jakieś cło czy VAT w Polsce, czy chodzi Ci o tamten podatek?

          Komentarz

          • Malin
            Początki nałogu
            • 2007
            • 276

            #6
            Na stronie blurb.com masz kalkulator cen, wlicza on takze podatek. Więc płaci się za całość - z podatkiem.
            Regulamin pkt 8

            Komentarz

            • Termos
              Coś już napisał
              • 2005
              • 61

              #7
              Zamieszczone przez quail
              Termos,

              a płaciłeś jakieś cło czy VAT w Polsce, czy chodzi Ci o tamten podatek?
              O 'tamten'...
              5D

              Komentarz

              • justanimage
                Bywalec
                • 2008
                • 237

                #8
                Zamieszczone przez MARCIN_S
                Czy ktoś wysyłał zdjecia do fotoksiazki z blurb.com o wyższej rozdzielczosci niz sa zalecane? Tzn. maksymalna rozdzielczosc jaka oni zalecaja to 3955 X 3342 (a czesto duzo mniejsza, srednio 2450x1951), ja mam przeważnie 4368x2912. W FAQ piszą, że może to prowadzić do błędów w wydruku. Czy rzeczywiście dochodzi? Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?
                Lepiej sam sobie przeskaluj zdjecia do rozmiarow jakich oni chca, bo w moim albumie niektore zdjecia wygladaly dosc kiepsko po zmniejszeniu przez nich (zwlaszcza małe) chyba maja slabe algorytmy zmiejszania...

                pozdr
                600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

                Komentarz

                • chyrus
                  Początki nałogu
                  • 2005
                  • 436

                  #9
                  a jaki jest termin oczekiwania na przesyłkę z blurba? i jak z płatnością?
                  digart

                  Komentarz

                  • MARCIN_S
                    Dopiero zaczyna
                    • 2005
                    • 37

                    #10
                    Zamieszczone przez chyrus
                    a jaki jest termin oczekiwania na przesyłkę z blurba? i jak z płatnością?

                    "How long will my book take to arrive?

                    Europe, Asia Pacific
                    Once ordered, books are published on demand and should arrive in approximately 7 to 21 business days. Book production takes approximately 5 to 6 business days, then delivery takes 4 to 15 days via Economy, 3 to 11 days via Priority, and 2 to 4 business days via Express.

                    What forms of payment does Blurb accept?

                    We accept American Express, Discover, Visa, and Mastercard. We don't accept cash, checks, money orders, or PayPal."

                    Komentarz

                    • chyrus
                      Początki nałogu
                      • 2005
                      • 436

                      #11
                      tak, znalazłem te informacje, ale "should" to should i czy faktycznie tak jest w praktyce? Czy komuś przypadkiem nie przyjechała przesyłka wygnieciona lub cokolwiek z nią było nie tak?
                      digart

                      Komentarz

                      • Malin
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 276

                        #12
                        Ja czekałem na paczkę 11 dni roboczych, z weekendami wyszło 2 tyg. O dziwo, paczka została nadana nie zza wody, ale z Szwajcarii Generalnia do Blurb - brak zastrzeżeń.
                        Regulamin pkt 8

                        Komentarz

                        Pracuję...