X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wacho
    Coś już napisał
    • 2007
    • 79

    #1

    photoshop akcje - jak je skopiować ?

    Witam

    Mam problem - korzystałem w akcji (w stym swoich) w photoshopie
    i teraz jak zaistalowałem PSa na innym kompie nie za bardzo wiem jek je przenieść/skopiować.

    dodam że gdzieś pogubiłem pliki z akcjami które wgrywałem
    - a przede wszystkim akcje te były przeze mnie modyfikowane już w PS i w takim kształcie w jakim miałem je w programie chciałbym je przenieść

    JAK TO ZROBIĆ ?
  • Janusz Body
    Moderator
    • 2004
    • 5757

    #2
    W starym kompie "save Actions" do określonej lokalizacji (jest w menu zakładki Actions - taki trójkącik po prawej stronie zakjładki)

    W nowym kompie "Load Actions" albo - "drag & drop" na pulpit PSa

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

    Komentarz

    • wacho
      Coś już napisał
      • 2007
      • 79

      #3
      dzięki !!!!!!!!!!

      Komentarz

      • W0LF
        Dopiero zaczyna
        • 2008
        • 23

        #4
        Witam
        Mam podobny problem z tą różnicą że stary komp zaliczył awarie windowsa i się nie uruchamia ale pliki wszystkie są nie ruszone.
        Przegrałem całą zawartość C:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets ale to nic nie dało

        proszę o pomoc

        Komentarz

        • Merde
          Grzeczny i układny podpis
          • 2008
          • 7756

          #5
          Zamieszczone przez W0LF
          Przegrałem całą zawartość C:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets ale to nic nie dało
          Sprawdź folder (dla Windows 7, Vista pewnie tak samo):

          c:\Users\$USER\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets\Actions\
          I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

          Komentarz

          • lMl
            Bywalec
            • 2011
            • 225

            #6
            Zdaje się, że jak ręcznie nie zapisałem akcji w programie to ich nie znajdziesz, ale jeżeli znajdziesz, daj znać gdzie, bo to może być cenna informacja.
            canon, olympus

            Komentarz

            • W0LF
              Dopiero zaczyna
              • 2008
              • 23

              #7
              Zamieszczone przez Merde
              Sprawdź folder (dla Windows 7, Vista pewnie tak samo):

              c:\Users\$USER\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets\Actions\
              dzieki - to jest dobra podpowiedź
              ja używam W 7 i podmieniłem wskazany katalog z profilu - wszystko "wrociło"
              wygląda na to że wszystko zaszyte jest w profilu danego użytkownika

              Komentarz

              • photographus
                Początki nałogu
                • 2007
                • 434

                #8
                Zamieszczone przez Janusz Body
                W starym kompie "save Actions" do określonej lokalizacji (jest w menu zakładki Actions - taki trójkącik po prawej stronie zakjładki)

                W nowym kompie "Load Actions" albo - "drag & drop" na pulpit PSa
                Pozwolę sobie odświeżyć
                Januszu wszystko pięknie, ale u mnie save action jest nieaktywne (wyszarzałe)
                COś kaszanię???
                pozdrówka
                regulamin pkt 8

                Komentarz

                • simon83
                  Bywalec
                  • 2007
                  • 216

                  #9
                  "Save Actions" używasz na zestawie akcji (oznacz ikonę folderu), nie na jednej konkretnej.
                  Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
                  Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

                  Komentarz

                  • Max_im
                    Uzależniony
                    • 2006
                    • 668

                    #10
                    Odp: photoshop akcje - jak je skopiować ?

                    dogrzebałem się
                    plik Actions Palette.psp

                    w c:\Users\nazwa user\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CS6\Adobe Photoshop CS6 Settings\
                    ".......abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa." A Mroczek

                    Komentarz

                    • Mikol
                      Bywalec
                      • 2009
                      • 105

                      #11
                      Odp: photoshop akcje - jak je skopiować ?

                      3 lata i jest rozwiązanie

                      Komentarz

                      Pracuję...