X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sbogdan1
    Początki nałogu
    • 2007
    • 359

    #16
    Wystarczy zadać sobie trud , wrzucić RAWa do LR i gotowe .
    Filtr gradientowy lub retusz miejscowy reszta to suwaki ewentualnie presety.
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4 , 70-200/4 , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

    Komentarz

    • Richie
      Uzależniony
      • 2006
      • 625

      #17
      Zamieszczone przez qb4hkm
      Łomatko... ale wam maszkary powychodziły... ja proponuję użyć wirtualnego filtra połówkowego szarego np. w lightroomie... wychodzi naturalnie...
      Zamieszczone przez sbogdan1
      Wystarczy zadać sobie trud , wrzucić RAWa do LR i gotowe .
      Filtr gradientowy lub retusz miejscowy reszta to suwaki ewentualnie presety.
      Jestem za.Nic więcej oprócz LR do poprawnego wywołania tego zdjęcia nie potrzeba.Jeśli ktoś nie używa LR to wywołać na dwa razy RAWa w ACR,DPP lub innym programie do ''wołania'' RAW i potem praca na maskach.

      Dla mnie LR rulezz.
      Richie
      FF + stałki + błyskotka

      MOJE PLFOTOMOJE FOTOMOTYWY

      Komentarz

      • Janusz Body
        Moderator
        • 2004
        • 5757

        #18
        Zamieszczone przez Richie
        Jestem za.Nic więcej oprócz LR do poprawnego wywołania tego zdjęcia nie potrzeba.Jeśli ktoś nie używa LR to wywołać na dwa razy RAWa w ACR,DPP lub innym programie do ''wołania'' RAW i potem praca na maskach.

        Dla mnie LR rulezz.
        Też mi się tak wydaje. Żadne pseudo HDRowe koszmarki nie są tu potrzebne. Nic oprócz poprawnego wywołanie nie jest potrzebne.

        Jedna korekta tylko ACR (plugin do Photoshopa) i LR to jeden pies. Dokładnie ten sam engine. Dokładnie takie samo działanie więc wywoływanie dwa razy w ACR mija się z celem.

        Janusz,
        Old enough to know better - but I do it anyway.

        Komentarz

        • basala
          Uzależniony
          • 2008
          • 615

          #19

          Komentarz

          • KrzysK
            Bywalec
            • 2007
            • 203

            #20
            Ja też dorzucę swoje 5 groszy :-)

            Komentarz

            Pracuję...