Jeśli to jest Twoja pierwsza wizyta na naszym forum, pamiętaj sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań FAQ . Zapraszamy do zarejestrowania się
Z uwagi na kłopoty wbudowanej "szukaczki" zalecamy korzystanie z narzędzia alternatywnego, wyszukiwarki google.
Istnieje kilka sposobów korzystania z narzędzia, najprostsze z nich to:
1. Rozbudowana wyszukiwarka Kolaj-a: http://maciejko.net/cbsearch/
W okienku wpisujemy szukaną frazę a w rozwijanym menu poniżej wybieramy całe forum lub też konkretne podfora.
Szukać możemy na całym forum, tylko w tytułach wątków lub też tylko w postach konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia również wyłączenie z wyników wyszukiwania tematyki ślubnej.
2. Bezpośrednio przez google http://google.pl
w celu wyszukiwania informacji na CB wpisujemy: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie w tytułach i treści postów
lub: allintitle: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie wyłącznie w tytułach
Istnieje też możliwość bezpośredniego wyszukiwania googlem, ograniczonego do poszczególnych forów i działów. Aby znaleźć coś w konkretnym dziale konstruujemy zapytanie w następujący sposób: "Canon Board > nazwa_forum > nazwa_działu" "szukana_fraza" site:canon-board.info
np.: "Canon Board > Sprzet Cyfrowy > Canon dSLR" "7D" site:canon-board.info
3. Za pomocą wtyczki do przeglądarki internetowej, którą możemy pobrać w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=22036
Chcą ograniczyć wyszukiwanie do tytułów wątków wpisujemy. allintitle: szukana_fraza
Wyszukiwanie ograniczone do tytułów wątków działa jak wyżej lecz nie wpisujemy już oczywiście "site...."
Wbudowana wyszukiwarka przyjmuje obecnie zapytania złożone z 5 lub więcej znaków i nie zawierające znaków typograficznych ("-" "/" itp.). Znajdzie więc wyniki dla zapytania "plecak", "teleobiektyw" czy "1200L" ale dla "600D","70-200/2.8", "24-70"czy "35/2" już nie.
Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Gość: Jeśli coś działa - nie ruszaj. Jeśli nie działa - udawaj, że tak miało być.
I to dla mnie oznacza że Twoje opinie są zupełnie niewarte uwagi. Dziękuję.
Ja się od ładnych paru lat param fotografią a nie odważyłbym się opiniować jedynek Canona, bo żadnej dłużej niż parę minut w ręku nie trzymałem (chyba że z zastrzeżeniem 'na podstawie opinii innych, wyczytanych' ). Tak dla porównania.
??
Vitez, łapię przekonanie, że jesteś totalnym ignorantem.
Nie opiniowałem Windows 7, bo się nim nie bawiłem. Napisałem gdzieś, że jest zły/dobry?
Opiniowałem i polecałem Windows XP.
Zwróć uwagę, że oskarkowy pytał jaki system, ale niekoniecznie teraz - napisał już że w październiku go zamówi.
Skoro z wersją RC Win7 64bit nie ma problemów pod względem podanych wymagań, to jakich problemów można oczekiwać w wersji produkcyjnej?
A jakich problemów można oczekiwać w 8letnim systemie?
Mi wyobraźnia podpowiada wiele...
Na teraz, na październik, jak i na styczeń 2010 moja podpowiedź odnośnie XP będzie wciąż aktualna.
Na bank wszystko co działa bezproblemowo Oskarkowemu pod XP teraz będzie działać pod XP nadal.
Mówiąc szczerze prezentujesz bardzo nieładny typ uporu "nie spróbowałem ale wiem że jest niedobre" ... cóż - masz prawo mieć swoje zdanie, szkoda że niestety nie poparte żadnym konkretnym argumentem ani doświadczeniem z tym czy innym systemem, a tylko "XP jest da best" .
??
Pokaż mi gdzie napisałem, że Windows 7 jest be, bo nie kojarzę.
Mówiąc szczerze prezentujesz nieładny typ uporu "moje musi zawsze być na wierzchu"...
Przypomina mi nieco upór analogowców gdy zbliżała się era dominacji aparatów cyfrowych jakieś 6-7 lat temu... i upór Nikonowców gdy zbliżała się era pełnoklatkowych luster cyfrowych...
A ja tylko mówię "spróbuj" , zamiast odrzucać na starcie właściwie bez powodu.
Nigdy nie uczestniczyłem, nie uczestniczę i nie będę uczestniczył w takich idiotycznych wojenkach np. Windows vs. Linux vs. MacOs...
Jak już napisałem wcześniej - jeśli Windows 7 okaże się taki super jak go malują to bardzo chętnie się na niego przesiądę!
No i jeśli masz kartę graficzna z rodziny geforce 7xxx to win7 nawet nie masz co instalować, wersja RC z miejsca wywala się na plecy.
Zarówno beta jak i RC na 7300GT bez problemów...
Zamieszczone przez AMMarshall
Z Windows 2000 na XP korporacje przeskoczyły szybciutko mimo, że W2000 to dobry system. Na Vistę nie przeskoczyli. Może właśnie czekają na kolejny dobry system (W7?)
Tjaaa... zdziwił byś się...
Już W7 Beta była jak dla mnie przynajmniej tak stabilna jak XP...
W7 Beta, później RC, a za chwilę RTM używam od marca i z czystym sercem polecam ten system każdemu... ciekawe kiedy dadzą go na MSDNAA :-D
64-bitowe XP wydaje sie wzglednie bezpieczne. software dziala normalnie,
a tytulem 64bit mozesz wyjsc powyzej 4GB RAM
generalnie nie polecam xp64. miałem przez jakiś czas bo czułem wstręt przed vistą, ale w końcu się przesiadłem na vistę, która po własnych modyfikacjach działa dobrze. obecnie jednak używam windows 7 64bit, który polecam. wymagania XPka, funkcjonalność visty plus kilka dodatkowych rzeczy a niezawodność jak windows 3.11 nie ma problemu ze sterownikami - po instalacji systemu ja nie musiałem instalować sterowników płyty głównej.
polecam Ci Jarek upgrade do CS4, który Ci wykorzysta np. core2quad i przyśpieszy prace.
tak jak Vitez pisał - można zainstalować PSa w dwóch wersjach, więc z pluginami nie ma problemu.
Witam
Od paru tygodni pracuje na Win7-64 bit RC z PS 4.0
Żadnych problemów. Działją wszystkie pozostałe aplikacje np. SpectraView profiler i sterowniki do kalibratora. Wszystkie sterowniki do Win7 (płyta ASUS)
Przy proceorze Intel Core i7-920 QuadCore, 12 GB RAM praca jest b. szybka
Używane filtry Imagenomic działają w wersji 64-bit
Przeczytałem z zaciekawieniem cały wątek o wyborze systemu operacyjnego.
Zaciekawiło mnie też porównanie Windows XP i 7. Jako trener Microsoftu (MCT) mam okazję już od kilku dni testować Windows 7 RTM w wersji Ultimate 64bit i mam nadzieję, że moje obserwacje będą dla Was pomocne.
Porada 1.
System Windows Vista, całkowicie skreślam z tego porównania bo nie był to udany produkt ze stajni Microsoftu, choć ma wiele innowacji, które w 7 nabierają nowego blasku! Nie radzę zatem wybierać tego systemu.
Porada 2.
Windows 7 chodzi bardzo przyzwoicie, rzekłbym nawet że lekko i przyjemnie i lepiej od Windows XP. Zanim jednak postanowisz przesiąść się z XP na 7 dobrze jest wykonać jedną rzecz. Podłącz wszystkie urządzenia, z których korzystasz w normalnych warunkach (nawet aparat) i uruchom aplikację "Windows 7 Upgrade Advisor Beta". Dzięki tej aplikacji zobaczysz z jakim oprogramowaniem możesz mieć problem pod 7 oraz jakie urządzenia mogą nie być wspierane!
Porada 3.
Często pada pytanie czy wybrać 32 czy 64 bit'owy system. Naturalną ewolucją jest system 64bitowy jednak zanim wybierzesz upewnij się co do jednego - czasem do Twojego aparatu potrzebujesz sterowników tak aby zrzucić zdjęcia albo wykonać operacje na dołączonym oprogramowaniu. Ja posiadam wysłużonego już Canon'a 300D. Sterowników do systemu 64bitowego za bardzo nie ma. Przy zrzucaniu zdjęć ominąłem ten problem korzystając z czytnika kart
Porada 4.
Oprogramowanie, które wymaga tylko Windows XP. Fakt pod Windowsem 7 istnieje możliwość uruchomienia tzw. trybu "Windows XP Mode". Jest to w rzeczywistości maszyna wirtualna. Jednak warto pamiętać o jednym. Żeby uruchomić ten tryb, musisz posiadać uruchomioną opcję w Bios'ie "Hardware Virtualization" lub "Intel Virtualization Technology" lub podobne. Rada szczególnie przydatna posiadaczom laptopów. Choć sprzęt w pełni może być zgodny z wirtualizacją to niestety producent laptopa może nie zezwalać na uruchomienie tej technologii. Ostrzegam przede wszystkim posiadaczy laptopów SONY!! Sam padłem ofiarą tej niedogodności!
Bez wsparcia sprzętowego nie da się uruchomić "Windows XP Mode".
Funkcja XP Mode wspierana będzie tylko w wersjach: Professional, Enterprise i Ultimate!
Porada 5.
Jeżeli obawiasz się o sterowniki to w większości działają te, które dostępne są pod Vistę. Czasami trzeba zainstalować je ręcznie ale Windows 7 daje radę
Witam.
Skoro jest już dyskusja o Viscie i 7 to się podkleję, choć z trochę innym pytaniem.
Mam laptopa, jakieś półtory roku, od początku na Viście, nie chodzi źle, ale cudo to nie jest. Po przeczytaniu opinii o nowej 7 zastanawiam się nad nią, a że tutaj widzę, są osoby znające się na tym, zatem pytam:
1. Czy warto zmienić Viste na 7, w przypadku gdy ta pierwsza chodzi całkiem nieźle?
2. Czy będzie jakiś Upgrade od Microsoftu, żeby nie trzeba było całego nowego systemu kupować? Na
Na razie tyle, jak będę miał jeszcze pytanie, będę pytał.
Którego systemu uzywać, żeby uniknąć problemów? - żadnego. Wszystkie nastręczają. Siódemka, którą mozna całkiem legalnie testować, wygląda obiecująco. Się zobaczy.
adamtg
1. WARTO ! Vista to niestety 1 wielku muł, sprawdz sobie wydajnosc, zainstaluj 7 i znow to zrob - ja sie zdziwilem ;]
2. Będzie z tym ze platny dla wiekszosci osob - osoby ktore zakupia laptopa jakos w pazdzierniku beda mialy mozliwosc darmowego upgrade z visty do 7
Mam laptopa, jakieś półtory roku, od początku na Viście, nie chodzi źle, ale cudo to nie jest. Po przeczytaniu opinii o nowej 7 zastanawiam się nad nią, a że tutaj widzę, są osoby znające się na tym, zatem pytam:
1. Czy warto zmienić Viste na 7, w przypadku gdy ta pierwsza chodzi całkiem nieźle?
No jak sam piszesz cudo to nie jest. Inaczej: znajoma ma budżetowego laptopa (Pentium 1.4 GHz, 2 GB RAM, 160@5400, i jakiegoś GeForce'a Go) i od początku co chwilę narzeka, denerwuje się, że "nic się da na tym zrobić, bo to się zawiesza i koniec". Po udostępnieniu przez M$oft 7@7100 zainstalowałem jej toto wraz nod32 i outpost firewall pro i malwarebytes i firefoxem z wyłączonym aero, pointer shadow i clear type.
Cytat: " Wiesz co, fajny jest ten nowy Windows", czemu - pytam, " Bo chodzi i to nawet szybko".
Zamieszczone przez adamtg
2. Czy będzie jakiś Upgrade od Microsoftu, żeby nie trzeba było całego nowego systemu kupować?
Nie wiem jak w Europie, ale w USA był upgrade (download) do Win7 zielony za $55 z podatkiem
Tak przy okazji - jak jest u was z wydajnością gier pod W7 w stosunku do XP?
Odpaliłem z ciekawości ostatnio Call of duty (pierwszą część) i tu zonk - wydajność dramatycznie niższa, nie robiłem benchmarków, ale na oko minimum 2x mniejszy framerate. Sprzęt stary (XP 2500+ i Radeon X1950 Pro), ale bez przesady ;-)
I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it
Również testowałem Windows 7 RC - wkońcu powstał godny następca XP. Przesiadka wcześniej, czy później jest nieunikniona.
Zamieszczone przez qb4hkm
ciekawe kiedy dadzą go na MSDNAA :-D
Jeszcze troche poczekamy.
a właśnie, że nie musimy już czekać 15 sierpnia pojawiła się na MSDNAA oryginalna wersja Win 7 pro ENG oraz lang pak - zatem można już mieć pełnowartościowy i ORYGINALNY system od M$. Już ściągnąłem jednak nie miałem czasu na instalacje, pewnie zrobie to dzisiaj. Jeżeli na MSDN waszych uczelni jeszcze nie ma, to wina admina i jego trzeba pogonić, bo niestety nic nie dzieje się automatycznie:neutral:
Można oczywiście poczekać na pełna polska wersje win 7 pro bodajże do 21 sierpnia (proszę mnie poprawić jeśli się mylę)plus pare dni na poślizg admina. Jednak o ile się nie mylę jednak wyjdzie na to samo bo lang pak działa na tej samej zasadzie(tu też proszę mnie poprawić jeśli się mylę).
wspomnienie wywoływania zdjęć w piwnicy z ojcem, zawsze dodają otuchy:wink:
Porada 3.
Często pada pytanie czy wybrać 32 czy 64 bit'owy system. Naturalną ewolucją jest system 64bitowy jednak zanim wybierzesz upewnij się co do jednego - czasem do Twojego aparatu potrzebujesz sterowników tak aby zrzucić zdjęcia albo wykonać operacje na dołączonym oprogramowaniu. Ja posiadam wysłużonego już Canon'a 300D. Sterowników do systemu 64bitowego za bardzo nie ma. Przy zrzucaniu zdjęć ominąłem ten problem korzystając z czytnika kart
Ja skracam w tym wypadku poradę "do 3GB RAM włącznie = 32bit, powyżej = 64bit" , chyba że komuś mocno zależy na aplikacjach specjalnie 64bitowych (maaało ich).
Co do podłączania aparatu... no tu na forum od zawsze radzimy czytniki .
Porada 4.
Oprogramowanie, które wymaga tylko Windows XP.
Dobra porada. Troche okraszę - na laptopie siostry zdarzyło mi się że bez problemu działa na Win 7 32bit jeden program wymagający Win XP, który nijak nie chciał ruszyć na Viście. Ot ciekawostka.
Poza tym oprócz 'XP mode' zawsze można próbować trybu zgodności - w wielu przypadkach działa.
Porada 5.
Jeżeli obawiasz się o sterowniki to w większości działają te, które dostępne są pod Vistę. Czasami trzeba zainstalować je ręcznie ale Windows 7 daje radę
Raz mi jakieś sterowniki ale to w Win 7 Beta nie bardzo chciały pójść. Program instalacyjny się odpalał i za chwilę sam zamykał. Pomogło odpalenie instalatora sterowników (były pod Vistę 64bit) w trybie zgodności.
Zamieszczone przez adamtg
Mam laptopa, jakieś półtory roku, od początku na Viście, nie chodzi źle, ale cudo to nie jest. Po przeczytaniu opinii o nowej 7 zastanawiam się nad nią, a że tutaj widzę, są osoby znające się na tym, zatem pytam:
1. Czy warto zmienić Viste na 7, w przypadku gdy ta pierwsza chodzi całkiem nieźle?
2. Czy będzie jakiś Upgrade od Microsoftu, żeby nie trzeba było całego nowego systemu kupować?
1 - jest taka zasada "lepsze jest wrogiem dobrego". Jeśli działa Ci znośnie i nie masz większych zarzutów a boisz się zmieniać - to nie zmieniaj. Win 7 będzie ładniejszy, zgrabniejszy i wg mnie wydajniejszy... wielkich kłopotów przy przesiadce nie powinieneś mieć. Decyzja należy do Ciebie.
2 - Aktualnie słyszałem o dwóch rodzajach upgrejdów - upgrejd darmowy dla laptopów od niektórych producentów, kupione po konkretnej dacie (nie pamiętam jakiej, ale niedawno - w lipcu jakoś), czyli nowe, z systemem innym niż Win7 będą mogły być upgrejdowane za darmo do adekwatnych wersji Win 7.
Drugi upgrade - normalny Win 7 Upgrade dla dowolnego komputera, do kupienia i licencjonowany niestety tylko za oceanem... W Europie ni widu ni słychu o takiej opcji.
Trzeba będzie spojrzeć jak będzie wyglądać licencja OEM...
Zamieszczone przez gietrzy
No jak sam piszesz cudo to nie jest. Inaczej: znajoma ma budżetowego laptopa (Pentium 1.4 GHz, 2 GB RAM, 160@5400, i jakiegoś GeForce'a Go) (...)
Cytat: " Wiesz co, fajny jest ten nowy Windows", czemu - pytam, " Bo chodzi i to nawet szybko".
Na dwóch starszawych laptopach - takich sprzed 3-4 lat, zainstalowałem Win 7 RC 32bit. Obie użytkowniczki potwierdzają - działa zauważalnie szybciej i stabilniej niż Vista i XP. Do systemu dorzuciłem Kaspersky Antivirus Beta 6 miesięczny: http://www.kaspersky.com/windows7
Zamieszczone przez Merde
Tak przy okazji - jak jest u was z wydajnością gier pod W7 w stosunku do XP?
Odpaliłem z ciekawości ostatnio Call of duty (pierwszą część) i tu zonk - wydajność dramatycznie niższa, nie robiłem benchmarków, ale na oko minimum 2x mniejszy framerate. Sprzęt stary (XP 2500+ i Radeon X1950 Pro), ale bez przesady ;-)
Wydajność akurat nie za dużo zależy od systemu. Najbardziej - od sterowników. Pokombinuj w tym kierunku.
Komentarz