X
-
Mac OS X 10.6 Snow Leopard dostępny już 28-go Sierpnia
Tagi: Brak -
Zapowiada się bardzo imponująco, szczególnie zainteresowały mnie zmiany odnośnie next-generation technologies, chętnie przeczytam jak pierwsze wrażenia.
Na wersje pl będziemy musieli jeszcze troche poczekać...
-
Orientuje się ktoś jak wygląda przejście z Tigera? :> Mam MacBooka2,1 i nie wiem jak to wygląda...Komentarz
-
Ze względu na dość wielkie zmiany, mam na myśli pełne 64bit lepiej będzie zainstalować system na świeżo. Wbudowane programy są teraz 64-bitowe.
aha, znalazłem jeszcze takie info:
Upgrade do Snow Leopard w Polsce będzie można zakupić równocześnie z premierą światową, czyli 28 sierpnia. Cena upgrade'u: 129 zł
Każdy, kto w okresie od 8 czerwca 2009 r. włącznie zakupił objęty programem komputer lub serwer Xserve bez systemu Mac OS X Snow Leopard, może uaktualnić swój system do wersji Mac OS X Snow Leopard za $9.95.
Ten program uaktualnień kończy się 26 grudnia 2009 r.
Ostatnio edytowany przez Memoriz; 17898..
Komentarz
-
Tylko dla posiadaczy Leoparda, jest za 29$, natomiast dla posiadaczy Tigera, 169$ czyli tyle co dla posiadaczy Leoparda Mac Box Set.
Troszkę dziwna to polityka, ale nic na to nie poradzimy.
Van - nie Ty jeden masz hopla
Ostatnio ktoś mnie podsumował że mam jabłko zamiast mózgu 
Cieszę się bardzo, ale ja poczekać będę musiał, najpierw dysk zewnętrzny żeby zrzucić wszystko i wtedy dopiero się będę mógł zabawić w przejście na Zimowego.5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO
"ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"
Komentarz
-
Ja tez juz zlozylem zamowienie na upgrade
troche trzeba jeszcze poczekac niestety.
Ps. Van heh az dziwnie to brzmi, format dysku. No ale zrobi sie raz i znowu spokoj.40D - T17-50 f/2.8; C85 f/1.8; C430EX MkII; Benro 228n6 KS-0, YONGNUO OC-E3, CTR-301P trigger; Lowepro MicroTrekker 200Komentarz
-
No wreszcie. Ja mam dużą nadzieję, że wreszcie Ps CS3 przestanie się wreszcie mulić i "pędzlowanie" będzie tak samo sprawne jak na wersji na Windę albo w CS4 na OSX, chociaż to byłby cud...
A poza tym już nie mogę się doczekać na pierwsze narzekania
Canon 40D + 5D + 7D + Canon EF 24-70mm f/2.8 USM + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 IS USM + Canon EF 100mm f/2.8 Macro IS USM + Canon 16-35mm f/2,8 II USM + Speedlite 580EX II + Absynt + BecherovkaKomentarz
-
Eee, koniecznie trzeba formatować? W końcu to nie windows.Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący
Komentarz
-
Może i nie Windows, ale zawsze lepiej na czysto dla spokojności
Żeby potem przy ewentualnym problemie na forach nie znaleźć odpowiedzi "a instalowałeś system na czysto...?"
Poza tym ja już formatowałem z 9 razy walcząc z problemami w Ps i FCS2 - to trwa tak szybko, sprawnie i miło dla oka, że mógłbym tak codziennie :PCanon 40D + 5D + 7D + Canon EF 24-70mm f/2.8 USM + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 IS USM + Canon EF 100mm f/2.8 Macro IS USM + Canon 16-35mm f/2,8 II USM + Speedlite 580EX II + Absynt + BecherovkaKomentarz
-
Komentarz
-
Canon 40D + 5D + 7D + Canon EF 24-70mm f/2.8 USM + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 IS USM + Canon EF 100mm f/2.8 Macro IS USM + Canon 16-35mm f/2,8 II USM + Speedlite 580EX II + Absynt + BecherovkaKomentarz
-
Snow Leopard pierwsze wrażenia!
Paczka z Apple zgodnie z aplowską obietnicą dotarło do mnie około południa.
Show Leopard (Singel User Version) $30 przesyłka za darmo.
Przeraziła mnie tylko lista aplikacji które będę musiał ponownie zainstalować:
Więc wbrew temu co sobie obiecałem wcześniej - czyli zainstalowaniu świeżej kopii SnowLeo na świeżo sformatowanym dysku, postanowiłem na instalować SL na starego Leoparda.CS4
LR
Dw
Fl
ShowIt Sites and Web
Cyber Duck
FotoMagico
iLive
iWork
Rosseta Stone3
Canon Scan Box
Amadeus Pro
Skype
Adobe Reader
PhotoMatix Pro
Onyx
VLC
Evernote
Musze przy okazji wypomnieć że ostatni raz przeinstalowywałem OSX ... nie pamiętam, kiedy więc ostatnio praca w LR w połączeniu z PS przy otwartych kilki innych aplikacjach takich jak Safari, Mail, ShowIt i Cyber Duck
to była istną drogą przez mękę:-(, nawet internet chodził wolno i często pojawiała mi się kolorowa kręcąca się piłeczka (The Ball of Death).
Ostatnie kilka dni przed oficjalnym pojawieniem się show Leoparada dosłownie modliłem się do Stevena Paula Jobsa
Instalacja Zimowego Leoparda trwała dokładnie godzinę i 5 min. bez żadnych kretyńskich pytań - jak to Windows lubi robić.
Po godzinie mój Mac odpalił się w standardowy sposób z całym bałaganem który zostawiłem na pulpicie. Na pierwszy rzut oka żadnej różnicy. Pojawiło się okienko z fanfarami i gratulacjami, które zaraz wyłączyłem i zabrałem się za odpalanie aplikanci... i tutaj szok
wszystko działa w błyskawicznym tępię zdjęcia renderują się w LR z prędkością światła, odpaliłem z LR jeden Raw i CS4 i ikonka PS nie zdążyła się nawet odbić dobrze od doku, kiedy pojawiło się moje foto w szopie... wszystko działa tak sprawnie jak na "świeżo" zainstalowanym systemie.
Jak na razie nie działa Photomatix Pro, ale Apple był na tyle wyrozumiały że niedziałające aplikacje można odpalić za pomocą Rosetty.
Przy okazji mała wskazówka dla posiadaczy Maców:
nie ma potrzeby wywalać kasy na wersje Family Pack
Zainstalowałem swoją single user version na iBooku córki, działa bezproblemowo - córa nie może się nadziwić że jej iBook tak szybko chodzi - tródno sie dziwic róznica jest ogromna. Moja Dziecina po 1.5 roku uzutkowania swojego Mac'a zapytała sie mnie do czego właściwie słuzy ta ikomka która wyglada jak śmietnik :-D
Pozdrawiam.Ostatnio edytowany przez VanMurder; 8790.Komentarz
-
miło że apple ponownie staje na wysokości zadania i upgrade nie rodzi zadnych problemów, nie spowalnia kompa, po prostu dziala jak powinien. Za to go lubie
Niestety w Poznaniu w ispot już nie ma SL, czekają na kolejną dostawę :/
Komentarz
-
Ja trochę OT ale muszę się spytać kogoś bardziej dośw. w OSX. Mam podobnie, z tym że ja mam jeszcze iMac'a G4, od nowości nie był formatowany, to będzie... 7 lat jakośMusze przy okazji wypomnieć że ostatni raz przeinstalowywałem OSX ... nie pamiętam, kiedy więc ostatnio praca w LR w połączeniu z PS przy otwartych kilki innych aplikacjach takich jak Safari, Mail, ShowIt i Cyber Duck
to była istną drogą przez mękę:-(, nawet internet chodził wolno i często pojawiała mi się kolorowa kręcąca się piłeczka (The Ball of Death).
Już powoli nie da się na nim pracować, właśnie nawet firefox muli jak nie powiem co... Czy lekiem na to będzie format? Czy da się zrobić jakiś "refresh" systemu, tak by nie potracić aplikacji zapisanych na dysku? Aha, ja mam jeszcze Panterę 10.3.9FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
APSC + 18-55is | 70-300vc
kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8Komentarz
-
Ja trochę OT ale muszę się spytać kogoś bardziej dośw. w OSX. Mam podobnie, z tym że ja mam jeszcze iMac'a G4, od nowości nie był formatowany, to będzie... 7 lat jakoś
Już powoli nie da się na nim pracować, właśnie nawet firefox muli jak nie powiem co... Czy lekiem na to będzie format? Czy da się zrobić jakiś "refresh" systemu, tak by nie potracić aplikacji zapisanych na dysku? Aha, ja mam jeszcze Panterę 10.3.9
Lekarstwem zdecydowanie będzie format i wgranie systemu od podstaw.
A co do backupu danych, zgraj na płyty, czy pen driva ważne pliki i po kłopocie..
Komentarz

Komentarz