X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Da__FreaK
    Początki nałogu
    • 2009
    • 449

    #1

    Ps+ nierowna ramka

    Witam.
    Mam do narysowania ramke, ale nie prosta. Ramka ma sie skladac z dwoch lini biegnacych kolo siebie, powiedzmy w dwoch kolorach. Szerokosc pojedynczej linii to ok 20 px. Ramka ma mniej wiecej wygladac tak

    Ma posiadac zalamania pod katem 45 st, niestety, za cholere nie potrafie zrobic tych kataowych przejsc. Z prosta ramka nie ma problemu , natomiast utknolem na tych naroznikach katowych.
    Moglby ktorys z szanownych kolegow, badz koleaznek bardziej doswiadczonych poinstrulowac poczatkujacego ?..
    PS; szukalem rozwiazania ...
  • mate00sh
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1312

    #2
    Poszukaj dowolnego programu do grafiki wektorowej, jest kilka darmowych (lub trialowych). Narysuj sobie ramkę, zapisz do bitmapy i wklej w PS'a.

    Komentarz

    • Da__FreaK
      Początki nałogu
      • 2009
      • 449

      #3
      Zamieszczone przez mate00sh
      Poszukaj dowolnego programu do grafiki wektorowej, jest kilka darmowych (lub trialowych). Narysuj sobie ramkę, zapisz do bitmapy i wklej w PS'a.
      Jestem poczatkujacy, tak ze to co napisales niewiele mi mowi
      To..hm?! mowisz ze nie da rady tego zrobic w PS-sie dostepmyni narzedziami w nim ?
      To moze jeszcze inaczej, mozesz polecic jakis taki program ( darmowy+ latwy ) ?

      Komentarz

      • tomik23
        Coś już napisał
        • 2007
        • 95

        #4
        Zamieszczone przez Da__FreaK
        Jestem poczatkujacy, tak ze to co napisales niewiele mi mowi
        To..hm?! mowisz ze nie da rady tego zrobic w PS-sie dostepmyni narzedziami w nim ?
        To moze jeszcze inaczej, mozesz polecic jakis taki program ( darmowy+ latwy ) ?
        Da się zrobić w PSie wystarczy że przytrzymasz szift

        Komentarz

        • Da__FreaK
          Początki nałogu
          • 2009
          • 449

          #5
          Teraz pytanie; przy jakim narzedziu ?

          Komentarz

          • tomik23
            Coś już napisał
            • 2007
            • 95

            #6
            Zamieszczone przez Da__FreaK
            Teraz pytanie; przy jakim narzedziu ?
            Pen Tool (P) lub Line Tool (U)

            Komentarz

            • Da__FreaK
              Początki nałogu
              • 2009
              • 449

              #7
              Probowalem juz robic pen toolami, ale wychodza linie polakragle, albo kanciaste ( inaczej recznie nie poprowadzisz prosto ) a nie takie jak chce. Czyli :

              linie maja byc po roznymi katami i miec ostre krewedzie, a sama linia ma miec jakies 20 px, zarowno jedna, jak i druga linia.
              chce zeby ramka wygladala tak.

              Komentarz

              • Diabel03
                Bywalec
                • 2006
                • 105

                #8
                Ustawiasz brush tool na 20px, pen toolem rysujesz ramke z przytrzymanym shiftem nastepnie prawy przycisk, klikasz stroke path i wybierasz brush.
                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                Nie ma edycji postu? Moj post jest już zbędny po twoim poście :P
                Ostatnio edytowany przez Diabel03; 6770. Powód: Automerged Doublepost


                Komentarz

                • Da__FreaK
                  Początki nałogu
                  • 2009
                  • 449

                  #9
                  Chyba najpierw bede musial sie nauczyc pracy z pen toolem ;-/..

                  Komentarz

                  • tomik23
                    Coś już napisał
                    • 2007
                    • 95

                    #10
                    Zamieszczone przez Da__FreaK
                    Probowalem juz robic pen toolami, ale wychodza linie polakragle, albo kanciaste ( inaczej recznie nie poprowadzisz prosto ) a nie takie jak chce. Czyli :

                    linie maja byc po roznymi katami i miec ostre krewedzie, a sama linia ma miec jakies 20 px, zarowno jedna, jak i druga linia.
                    chce zeby ramka wygladala tak.
                    http://scashone.blok.pl/czesci/ramkaa.JPG
                    Czyli linie już muszą być pod różnymi kątami
                    W taki wypadku tylko Ilustrator lub inny program do grafiki wektorowej.

                    Komentarz

                    • Da__FreaK
                      Początki nałogu
                      • 2009
                      • 449

                      #11
                      Poki co udalo sie zrobic za pomoca pedzla. Nie wyglada to zle , ale wciaz nie doskonale
                      tak to mniej wiecej ma byc, z ta roznica ze ramka ta bedzie docelowlo miala dwa kolory

                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      Zamieszczone przez Da__FreaK
                      Poki co udalo sie zrobic za pomoca pedzla. Nie wyglada to zle , ale wciaz nie doskonale
                      tak to mniej wiecej ma byc, z ta roznica ze ramka ta bedzie docelowlo miala dwa kolory
                      http://scashone.blok.pl/lagi/przemek.jpg

                      polecam expolorera do wgladu gdyz nie zmniejszalem docelowo..
                      Ostatnio edytowany przez Da__FreaK; 28349. Powód: Automerged Doublepost

                      Komentarz

                      Pracuję...