X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • majku
    Bywalec
    • 2008
    • 224

    #1

    funkcja dla seryjnego obrabiania zdjęć w ps

    Mam folder z 700 zdjęciami, potrzebuje dla nich wszystkich zastosować automatyczną korekcję kontrastu w photoshop-ie wersja 7.0 (shift+ctr+alt+T)
    Jak to zrobić by program zrobił to hurtowo
    Z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    http://picasaweb.google.com/lucas.maj/
    http://onephoto.net/?p0=2&p1=1&user=38702&gal=1
    350d/eos300, 5d, 24 1.4, 50 1.4, 135 2.0 Metz 54 mz-4i- i dylemat czy nie rzucić tego wszystkiego!
  • tantal
    Początki nałogu
    • 2008
    • 404

    #2
    Nagraj to jako akcję, później File->Scripts->Image processor gdzie wybierzesz tę akcję do wykonania dla całego folderu.
    Hmm, o ile jest Image processor w tej wersji PS, sorry nie mam jak sprawdzić.
    Ogólnie Scripts oraz Automate trzeba przekopać. Jak nie ma gotowca w tej wersji, może jakiś skrypt (*.jsx) PS-a da się wygrzebać w sieci.

    Komentarz

    • majku
      Bywalec
      • 2008
      • 224

      #3
      Nagraj to jako akcję
      w jaki sposób????
      później File->Scripts->Image processor gdzie wybierzesz tę akcję do wykonania dla całego folderu.
      w file nie mam podfoderu scripts
      jeżeli znacie gotowe reguły dla innych wersjii ps to napiszcie proszę (moze uda mi się zakupić nowszą wersje ps)
      http://picasaweb.google.com/lucas.maj/
      http://onephoto.net/?p0=2&p1=1&user=38702&gal=1
      350d/eos300, 5d, 24 1.4, 50 1.4, 135 2.0 Metz 54 mz-4i- i dylemat czy nie rzucić tego wszystkiego!

      Komentarz

      • quail
        Początki nałogu
        • 2008
        • 400

        #4
        Dla Twojego PS też będzie ok. Wykorzystaj akcje. Nagrasz raz, a potem wykonasz dla wszystkich wskazanych zdjęć. Akcje masz widoczne w narzędziach po prawej w odpowiedniej zakładce, ewentualnie włącz ten widok w Windows -> Actions.

        Komentarz

        • Vitez
          zło konieczne
          • 2004
          • 19804

          #5
          Jeśli to jednorazowa robota te 700 zdjęć to ściągnij triala jakiegoś nowszego Photoshopa i tam zrób - łatwiej będzie. A jak Ci się spodoba to pewnie kupisz. Wydaje mi się że 7.0 jest uprawniony do bycia upgrejdowanym...

          Komentarz

          • tantal
            Początki nałogu
            • 2008
            • 404

            #6
            Zamieszczone przez majku
            w jaki sposób????

            Komentarz

            • Mellan
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1851

              #7
              Zamieszczone przez Vitez
              Jeśli to jednorazowa robota te 700 zdjęć to ściągnij triala jakiegoś nowszego Photoshopa i tam zrób - łatwiej będzie. A jak Ci się spodoba to pewnie kupisz. Wydaje mi się że 7.0 jest uprawniony do bycia upgrejdowanym...
              Zdaje się, że prawo do upgrade przysługuje tylko do wersji o jeden stopień wyżej.

              W firmie w której pracowałem miałem do dyspozycji starego 6.5.
              Kiedy zaszła konieczność zakupu któregoś z cs'ów, ze względu na pracę z RAWami (wtedy wchodził CS3), szef zakupił 2-kę i upgrade do 3. Alternatywą był zakup jedynie cs3 w tej samej cenie.
              Upgrade z 6.5 był niemożliwy.

              Oczywiście legalny posiadacz po upgradzie, ma prawo na następnego upgrade'u wyżej, ale musi być ciągłość.


              Sprawdziłem właśnie jak to jest w 7.0.
              Spoko, jest file/automate/batch, nie wspominając o akcjach.
              Może mniej wydajnie i na jednym rdzeniu, ale spoko da radę wykonać prostą akcję dla takiego folderku w nockę.

              W cs3 jakieś 3 lata temu przerabiałem coś podobnego: resize do miniatur internetowych folderu ok. 800szt. trwało to jakieś 3 godziny.
              C-F-K - forever

              Komentarz

              Pracuję...