Robiłem dziś sesje w lesie. Ustawiłem modelke tak by promienie słońca oświetlały lewą połowe modelki. Chciałem by było kontrastowo, niestety troszke przepaliłem policzek modelki. Nie mam RAW'a. Można jakoś uratować, "troszke" naprawić te zdięcie? Ma ktoś jakiś patent?
X
-
Tagi: Brak
-
-
Pewnie wiele się nie naprawi... Przede wszystkim pokaż zdjęcie/zdjęcia, bo inaczej ciężko stwierdzić czy i ile da się naprawić.
Komentarz
-
Jak chcesz cokolwiek poprawić skoro 'przepaliłeś'?Grupa Fotograficzna Kolumba 5
http://kolumba5.tvKomentarz
-
Nie martwilbym sie tu o przepalenie, a najpierw o to, ze zdjecie jest ostre spodniach i dolnej czesci plaszczyka zamiast na twarzy. Generalnie nic z tym zdjeciem nie zrobisz.500d, 70-200 f/4 L, C50 f/1.8 II, Di622 mkIIKomentarz
-
Grunt, ze modelka sympatyczna i pewnie nie będzie miała nic przeciwko następnej sesji.A przepalenie będzie pamiątką ostatnich słonecznych jesiennych dni tego roku.PS S5 IS, 7D + C 15-85 IS USM, C 55 - 250 IS, C 50 1.4 USM, 430 EXKomentarz
-
Twarz później wyostrzyłem maską w PS. Modelka chciała fotki w rozdzielczości 800/600 i tylko na potrzeby Naszej klasy. Więc wyostrzenie w tym wypadku "wystarczyło" Modelka bardzo zadowolona, zdięcia się podobają i czeka na następną sesje. To była moja pierwsza sesja i zdięcia portretowe. Dla mnie za słabe, ale nie odrazu Rzym zbudowano
Wracając do faktu że obiektyw (C85 1,8) złapał ostrość na płaszczu.. a celowałem w oko z około 2 metrów. Czy to Wam się często zdaża? i dlaczego tak się zdaża? Ma z tym związek to że płaszczyk był bardziej kontrastowy? Twarz na 1/3 zdięć jest nie ostra a zawsze celowałem w oko..Komentarz
-
"Wracając do faktu że obiektyw (C85 1,8) złapał ostrość na płaszczu.. a celowałem w oko z około 2 metrów. Czy to Wam się często zdaża? i dlaczego tak się zdaża? Ma z tym związek to że płaszczyk był bardziej kontrastowy? Twarz na 1/3 zdięć jest nie ostra a zawsze celowałem w oko..[/QUOTE]
A nie było przypadkiem tak, że "przycelowałeś" centralnym punktem AF w oczko, a potem przekadrowałeś pochylając aparat zmieniając tym samym płaszczyznę ostrości, a światło obiektywu było blisko max ?C 5D MIII, C 17-40L/4, C 70-200L/4, SIGMA A50/1,4, C 430EX II,Komentarz
-
Z dwóch metrów 85mm taki szeroki kadr?
Używałeś kilku punktów pomiaru ostrości? Może frontfocus? Bo chyba widziałeś w wizjerze, który punkt AF ostrzył.Komentarz
-
-
Jeżeli chodzi o przepalenia, to tyle mi się udało, generalnie zdjęcie jest płaskie i brakuje mu troszkę korekcji. Nie potrzebnie się bawiłem nakładaniem kanałów na siebie, bo bardzo dobre rezultaty uzyskasz zaznaczając lassem twarz i aplikujesz filtr cień światło i jest 100 razy lepiej, twarz nabiera kontrastu i już tak nie świeci.
Uploaded with ImageShack.usKomentarz

Komentarz