X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • parceval
    • 2011
    • 2

    #1

    Czy można zgrać zdjęcia z lustrzanki na androida?

    Witam po raz pierwszy na forum.
    Pytanie jak w temacie. Szukałem długo w internecie i na CB. Właściwie nie wiem nawet, czy jest taki kabelek. Zdjęcia zgrywam USB (5dmk2).
    Czasami, jak się "skończy" karta w terenie, warto by móc zgrać zdjęcia na telefon.
    Pozdrawiam
    P.
  • Tezet-gdynia
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1283

    #2
    Musisz szukac konkretnie pod dany model telefonu. To ze kilka producentow wypuszcza swoje telefony z systemem android, wcale nie oznacza ze wszystkie beda dzialac, albo wszystkie nie. Podpowiem Ci ze chodzi o "host usb". Bez tego nie da sie ruszyc dalej
    www.tomasz-lis.pl

    Komentarz

    • polm
      Początki nałogu
      • 2008
      • 271

      #3
      To nie kwestia kabelka. Potrzebujesz urządzenia z Androidem które ma USB Host. Bez hosta urządzenie nie ma możliwości sterowania drugim urządzeniem takim jak np. 5d.
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Widzę, że kolega wyżej był szybszy.
      Ostatnio edytowany przez polm; 21755. Powód: Automerged Doublepost
      Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

      Komentarz

      • parceval
        • 2011
        • 2

        #4
        Rozumiem, że pytanie o Motorolę Defy, to pytanie na inne forum
        A czy ktoś z Was zgrywa zdjęcia na jakiegokolwiek Androida?
        Pozdrawiam
        P.

        Komentarz

        • Tezet-gdynia
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1283

          #5
          Ja z nudow chyba sprobuje zrobic hosta na motce milestone (droid) Czytalem instrukcje ze sie da bezproblemowo. Rozdzielczosc 854 x 480 na 3,7 cala czasami by sie przydala do sprawdzenia zdjec na szybko
          www.tomasz-lis.pl

          Komentarz

          • Tezet-gdynia
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1283

            #6
            No i po testach. Motorola kolejny raz udowodnila ze patrza tylko na rynek USA. Hosta da sie zrobic, jednak bootloader na europe jest krotko mowiac "popsuty" i dodatkowo zablokowany kluczem RSA 128 bitowym. Nie powiada nawet sterownikow do mass storage. Sytuacja jest lepsza dla osob korzystajacych z Hamerykanskiej wersji tego telefonu, czyli droid. Tam jest chociaz mass storage. Jak narazie moge sobie podlaczyc myszke lub klawiature i jej uzywac. Nic wiecej...
            www.tomasz-lis.pl

            Komentarz

            • Merauder
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1092

              #7
              Zakładając oczywiście, że robisz w jpg, chyba, że chcesz w awaryjnych sytuacjach traktować telefon jako bank danych.

              Sent from Galaxy S
              7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

              Komentarz

              • Tezet-gdynia
                Pełne uzależnienie
                • 2008
                • 1283

                #8
                Dokladnie tak Raw+jpg, zrzut gdy skonczy sie np karta a nie ma nic innego pod reka + jakis remote do pogladu small/medium jpg. Zawsze to wieksza rozdzielczosc by sprawdzic zdjecia w chwili przerwy niz wyswietlacz w aparacie.
                www.tomasz-lis.pl

                Komentarz

                • Merauder
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1092

                  #9
                  Zamieszczone przez Tezet-gdynia
                  Dokladnie tak Raw+jpg, zrzut gdy skonczy sie np karta a nie ma nic innego pod reka + jakis remote do pogladu small/medium jpg. Zawsze to wieksza rozdzielczosc by sprawdzic zdjecia w chwili przerwy niz wyswietlacz w aparacie.
                  Zgoda, na dodatek obsługa przeglądarki jest wygodniejsza - szczypanie etc.

                  Sent from Galaxy S
                  7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                  Komentarz

                  Pracuję...