X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dziobolek
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2634

    #16
    Zamieszczone przez PawelB
    Zgadza się, nie jest to duży problem. Ale mimo to nie można powiedzieć że jest to program darmowy, w ten sam sposób niektórzy mogliby powiedzieć o PS ;-)
    Nie do końca - dla PS-a po okresie próbnym jest wymagany klucz aktywacyjny.
    Bez niego po tym czasie nie uruchomisz programu.

    TC natomiast to, dokładnie ujmując, licencja shareware - o ile odpowiadają Ci ograniczenia,
    to możesz korzystać do woli. Co nie przeszkadzało mi w dobrowolnym finansowym wsparciu autora,
    gdyż uważam ten programik za jeden z najlepszych menedżerów plików.
    A posiadając wersję TC Ultima Prime to duuuużo więcej niż zaawansowany menadżer plików.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

    Komentarz

    • PawelB
      Uzależniony
      • 2005
      • 578

      #17
      Shareware to szerokie pojęcie. Może obejmować programy których tak jak piszesz z pewnymi ograniczeniami można używać do woli, albo programy których można używać przez określony czas. W przypadku TC jest to ta druga opcja, autor na stronie podaje czas 30 dni po jakim należy program kupić lub skasować.
      Ale chyba odbiegamy od tematu ;-)
      Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

      Moje gnioty
      Moje gnioty 2

      Komentarz

      • dziobolek
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2634

        #18
        Dawno nie zaglądałem na stronę autora, jako że nie mam takiej potrzeby.
        Częściowo masz rację - autor zmienił warunki licencji. Kiedyś nie było zapisu o ograniczeniu czasowym.

        Dawniej było jaśniej/prościej:
        - trial to wersja próbna która po upływie określonego czasu odmawiała działania,
        - shareware nie miało ograniczeń czasowych, ale posiadało różne inne "upierdliwości",
        takie jak ograniczona funkcjonalność, wyskakujące okienka lub upierdliwe reklamy itp., itd.

        No ale właśnie przez takich ludzi jak Ghisler IMHO robi się bałagan.
        Albowiem jeśli autor wprowadził okres próbny, to powinien egzekwować to poprzez
        odpowiednie "zachowanie" programu, czyli zakończeniem działania po okresie próbnym,
        oraz określić licencję programu jako trial.

        Pozdrówka!
        "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
        Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

        50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
        tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

        Komentarz

        • Krzychu
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 3611

          #19
          Zamieszczone przez dziobolek
          Niom...

          Sam korzystam od lat, i jedyna "upierdliwość" nieopłaconej wersji,
          to wyskakujące okienko z przyciskami 123 podczas uruchamiania programu.

          Pozdrówka!
          Tzn. dziadostwo - użyteczny program, autor daje możliwość wypróbować a polak nie kupi tylko będzie klikał bezsensownie te przyciski...
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Zawsze było ograniczenie czasowe - jak ~15 lat temu kupiłem licencje... Poczytaj trochę historię shareware'u...
          Ostatnio edytowany przez Krzychu; 475. Powód: Automerged Doublepost
          Pozdrowienia,
          KZ
          KZ Aviation Photography

          Komentarz

          • Paul80
            Początki nałogu
            • 2008
            • 257

            #20
            Tak czytam i dochodzę do wniosku, wyjście jest proste, rób tylko w Rawach!!!, a jpg. wywołuj sobie w DPP o ile je potrzebujesz właśnie z tego softu. Rawy można bardzo szybko przeglądać w Fastone, bo to zaszyte jpg.

            Ps. Robiłem jak TY i miałem bajzel w plikach, a teraz tylko Raw.
            Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478.

            Komentarz

            • manfred1
              Uzależniony
              • 2007
              • 842

              #21
              I do labu też mam rawy wysłac?
              Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

              Komentarz

              • Greg200
                Dopiero zaczyna
                • 2008
                • 15

                #22
                Jest pewne rozwiązanie.
                Musisz zmienić nazwy wszystkich raw'ów i jpg'ów, a właściwie, pozbawić je rozszerzeń /np. we wspomnianym TotalComander - ctrl+a, F2 następnie usuwasz gwiazdkę za kropką /. W ten sposób w obu katalogach masz te same nazwy plików o różnych wielkościach. Następnie synchronizujesz oba katalogi w jakimkolwiek programie z taką opcją.
                Teraz, wystarczy już tylko przywrócić rozszerzenia fotkom i ...gotowe.
                Ostatnio edytowany przez Greg200; 19569.

                Komentarz

                Pracuję...