X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mk
    • 2026

    #1

    Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

    Witam,
    mam pytanko a raczej problem i pytanie zarazem, zawsze używałem lightrooma do "znakowania" zdjęć, ale gdy zmieniłem technikę znakowania z czcionki na plik PNG wychodzą ładne kwiatki... Z tego co pamiętam kiedyś lightroom miał możliwość używania wektorów zamiast plików png co dawało ładną jakość tego podpisu, teraz jest po prostu tragedia (według mnie). Czym można "znakować" zdjęcia oprócz lightrooma, bridge i photoshopa (według mnie za każdym razem wchodzić i walić podpis to jest przesada niestety a jak obrabiam i eksportuje ponad 100 zdjęć to raczej mija się z celem)?

    Przykład tego co robi lightroom aktualnie:



    Pozdrawiam Marcin Stańczak!
  • Kuba1
    Uzależniony
    • 2010
    • 960

    #2
    Odp: Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

    W czym problem konkretnie i na którym etapie się pojawia?
    Kompresja JPEG zawsze da Ci artefakty np. wkoło białych liter na czarnym tle, niezależnie od tego jakiej techniki umieszczenia znaku użyjesz, chyba że zastosujesz eksport do jpeg w jakości 100%, czyli "bezstratnie".

    Komentarz

    • hyzop
      Początki nałogu
      • 2006
      • 413

      #3
      Odp: Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

      Ale ci ta jakość ginie przy zmianie wielkości tego podpisu, czy masz już gotowy i wstawiasz taki 100% i jest tak słabo ?

      Komentarz

      • mk

        #4
        Odp: Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

        Próbowałem i tak i tak, to raczej chodzi o lightrooma niż o sam podpis bo nawet jak wrzucam i "przyklejam" w photoshopie to wychodzi to o niebo lepiej niż w lightroomie. Mam 4x większy plik png, mam dokładnie taką samą wielkość co podpis i za każdym razem wychodzi to samo... Co do białych liter i czarnego tła, jakoś przy użyciu czcionki normalnej nie ma tego problemu, że podpis jest rozmazany a jego jakość jest tragiczna. Lightroom nie obsługuje grafiki wektorowej i zapewne dlatego tak się dzieje, że ta jakość podpisu jest tragiczna. Może ktoś ma podobny problem lub miał i go jakoś rozwiązał?

        Dla porównania wersja z photoshopa:

        Ostatnio edytowany przez Gość; 45811.

        Komentarz

        • Heilsberg
          Początki nałogu
          • 2009
          • 274

          #5
          Odp: Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

          Jest jeszcze ACDSee Pro, jakoś rzadko chyba używany przez ludzi, podobny choć dużo prostszy od Lightrooma. Też daje spore możliwości umieszczania znaku wodnego.
          EOS 100D|EOS 7D + grip|EF-S 24 /2.8 STM|Sigma 30/1.4 EX DC HSM|EF 40/2.8 STM|EF 50/1.4|EF 200/2.8L II|EF-S 10-22/3.5-4.5|EF 17-40/4L|EF 24-105/4L|Sigma 120-400/4.5-5.6 DG APO OS HSM

          Komentarz

          • vaas
            Bywalec
            • 2007
            • 136

            #6
            Odp: Znak wodny (podpis) na zdjęciach, tylko w czym?

            nawet FastStone potrafi umieścić znak wodny (całkiem dobrze to robi)

            ale chętnie dowiedziałbym się jak zrobić dobrej jakości znak wodny w Lightroom'ie 4.x. Nie gdzie jest ta funkcja, tylko jak uzyskać dobry rezultat (grafika a nie tekst). Podpowie mi ktoś? w sieci nie znalazłem odpowiedzi.
            Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
            Flickr Facebook

            Komentarz

            Pracuję...