X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomasz1972
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 3042

    #31
    Zamieszczone przez muflon
    Nie, wszystkie te rzeczy (zwiazane z exifem) to bardzo proste operacje, do zrobienia jednym poleceniem.
    Pytałem czy trudno dostosować się do wymagań i zrobić prawidłową fotę . Tymbardziej że mówimy o wykonywaniu zdjęć indentyfikacyjnych , których amator nie robi tylko "zawodowiec" dopuszczony przez PWPW.

    Komentarz

    • tadek
      Początki nałogu
      • 2004
      • 468

      #32
      jeszcze jedna sprawa
      fota nie moze byc w zaden sposob korygowana ( prosto z matrycy)
      i skladowe tla rgb 250-255



      a jak paniusia bedzie chcala ten pieprzyk zamalowac, albo jakies inne gow....
      350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

      Komentarz

      • Tomasz1972
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 3042

        #33
        Zamieszczone przez tadek
        jeszcze jedna sprawa
        fota nie moze byc w zaden sposob korygowana ( prosto z matrycy)
        i skladowe tla rgb 250-255



        a jak paniusia bedzie chcala ten pieprzyk zamalowac, albo jakies inne gow....
        Jak paniusia nie chce mieć pieprzyka to niech sobie operację plastyczną zrobi. Zdjęcie indentyfikacyjne ma pokazywać osobę taką jaką jest .

        Zawsze może sobie zamówić retuszowany portrecik

        Komentarz

        • Il fuoco
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 1025

          #34
          no i czemu to jest takie chore?
          bo jest.
          czy teraz gość który ma 20D i kupę szkieł musi kupować jakąś idiotcamerę tylko po to żeby robić zdjęcia legitymacyjne?
          to jest bezsensu pomyślane...
          kto tą listę ustalał wogóle?
          | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

          Komentarz

          • Tomasz1972
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 3042

            #35
            Zamieszczone przez Il fuoco
            no i czemu to jest takie chore?
            bo jest.
            czy teraz gość który ma 20D i kupę szkieł musi kupować jakąś idiotcamerę tylko po to żeby robić zdjęcia legitymacyjne?
            to jest bezsensu pomyślane...
            kto tą listę ustalał wogóle?
            LIsta z tego co wiem powstała na podstawie ankiety , której wynik to 80% dla formatu 3/4 .
            Druga rzecz to lepiej dostosować się do wymagań niż by PWPW miało postawić kabiny w urzędach i fotografowie mieliby nie zarabiać .

            Komentarz

            • Il fuoco
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1025

              #36
              masakra tak czy inaczej i bezmyślność.
              pozatym co komu szkodzi żeby zdjęcie było z obojętnie jakiego aparatu byleby miało 1600x1200?!
              ja rozumiem że każde zdjęcie powinno wyglądać identycznie no ale bez kurna przesady - po to jest cyfra żeby można było dostosować fotki do wymagań.
              | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

              Komentarz

              • Tomasz1972
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 3042

                #37
                Niestety tak już jest . I tak moim zdaniem lepiej jest dostosować się , niż nie robić zdjęć indentyfikacyjnych wcale .

                Komentarz

                • Il fuoco
                  Pełne uzależnienie
                  • 2005
                  • 1025

                  #38
                  nie no to jest oczywiste. tylko szkoda że niektórzy niewiedzą co robią i na co głosują i jak to będzie wyglądało w przyszłości.
                  jestem ciekaw co będzie za jakieś 2 lata jak idiotcamery pozdychają lub poprostu zostaną powymieniane na dSLR przez tych którzy głosowali na 4:3 bo niewierze że te 80% to ludzie którzy mają dSLRy Olympusa...
                  | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

                  Komentarz

                  • Tomasz1972
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 3042

                    #39
                    Zamieszczone przez Il fuoco
                    nie no to jest oczywiste. tylko szkoda że niektórzy niewiedzą co robią i na co głosują i jak to będzie wyglądało w przyszłości.
                    jestem ciekaw co będzie za jakieś 2 lata jak idiotcamery pozdychają lub poprostu zostaną powymieniane na dSLR przez tych którzy głosowali na 4:3 bo niewierze że te 80% to ludzie którzy mają dSLRy Olympusa...
                    Do takich zdjęć doskonale nadają się kompakty i są naprawdę wystarczającym narzędziem.

                    Komentarz

                    • muflon
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 6763

                      #40
                      Zamieszczone przez Tomasz1972
                      (..) niż by PWPW miało postawić kabiny w urzędach i fotografowie mieliby nie zarabiać .
                      Swoją drogą to jest idealne rozwiązanie i moim zdaniem właśnie tak powinno być.
                      zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                      Komentarz

                      • Tomasz1972
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 3042

                        #41
                        Zamieszczone przez muflon
                        Swoją drogą to jest idealne rozwiązanie i moim zdaniem właśnie tak powinno być.
                        Idealne są dla Ciebie kabiny , czy praca fotografów ?

                        Komentarz

                        • Il fuoco
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 1025

                          #42
                          muflon - chyba kabiny, tak??
                          | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

                          Komentarz

                          • muflon
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 6763

                            #43
                            Zamieszczone przez Il fuoco
                            muflon - chyba kabiny, tak??
                            Z punktu widzenia szarego obstawiacza kolejek w urzędach - tak, choć pewnie na tym forum to nie będzie zbyt popularne stwierdzenie ;-)
                            zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                            Komentarz

                            • Tomasz1972
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 3042

                              #44
                              Zamieszczone przez muflon
                              Z punktu widzenia szarego obstawiacza kolejek w urzędach - tak, choć pewnie na tym forum to nie będzie zbyt popularne stwierdzenie ;-)
                              Tylko kolejki w urzędzie się jeszcze wydłużą , gdyż urzędnik będzie musiał zrobić fotę . Za kabiny Hp weźmie grubą kasę od wszystkich podatników , a do ceny dokumentu będzie doliczona opłata za zdjęcie. Przy wydaniu wtórnika ( np dwa dni po odebraniu dok. gubisz go ) Musisz całą procedurę wraz z kosztami przejść jeszcze raz .
                              Wykonując fotkę u fotografa otrzymujesz Cd z fotą , którą możesz dowolnie dysponować i wykorzystywać do innych dokumentów.
                              Ostatnio edytowany przez Tomasz1972; 1716.

                              Komentarz

                              • Tomasz Golinski
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 8623

                                #45
                                Jak mówił Kisiel: Socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza trudności nie znane w żadnym innym ustroju
                                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                                Komentarz

                                Pracuję...