X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #16
    Zamieszczone przez Fakungio
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy ustawieniu priorytetu czasu i chcąc uwypuklić nastrój pomieszczenia przez dłuższe naświetlanie..aparat tez mierzy świato zastane???
    wlasnie to robia programy kreatywne (A, S, M). zawsze
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • Encor
      Bywalec
      • 2006
      • 175

      #17
      Zamieszczone przez Fakungio
      Chyba jednak lepiej robić wbudowaną lampą na ustawieniu P.
      Podstawowa zasada - mając Canona nie błyskaj w P.
      Chyba że chcesz mieć jasny motyw główny na ciemnym (a nawet czarnym) tle

      Komentarz

      • Fakungio
        Początki nałogu
        • 2006
        • 297

        #18
        Encor.

        To podaj mi przybliżone wartości przesłony i czasu dla średnich pomieszczeń.

        Oczywiście wiem, że możesz powiedzieć iż zależy to od stopnia oświetlenia pomieszczenia, ilości źródeł światła czy kierunku wiatru.

        Np. ustawiając na 400 ISO i pokój z normalnym klimatycznym oświetleniem.

        Bo doczytałem na forum, że lampa i tak doświetli


        Pozdrawiam
        Canon 50D + EF 24-105 f/4 L+ Sigma 50mm 1.4 EX DG

        Komentarz

        • Avadra_K
          Uzależniony
          • 2006
          • 580

          #19
          Zamieszczone przez Fakungio
          No i co....

          Przeczytaj pieprzoną instrukcję...ehhh

          To proponuję na każde pytanie mniej wtajemniczonego odpisywać...naucz się najpierw podstaw, bądź przeczytaj poradniki fotografowania a później łaskawie nas odwiedź.


          PS. Jest parę etapów naszego rozwoju..
          1. Świadomość niekompetencji.
          2. Nieświadomość kompetencji
          3. Świadomość kompetencji
          4. I niestety STAGNACJA..

          OJ tam zaciemniasz obraz całości :razz:

          Mie uczyli tak - chyba prościej IHMO
          1) nieświadoma niewiedza (niewiem, że niewiem)
          2) świadoma niewiedza (wiem, że niewiem)??: ??:
          3) świadoma wiedza (wiem, że wiem)
          4) nieświaoma wiedza (niewiem, że wiem)


          i obyśmy wszyscy w tej ostatniej grupie byli:rolleyes:

          (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )

          - słabym głosem zapytała Małgorzata. - - zachrypiał - . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

          Komentarz

          • Fakungio
            Początki nałogu
            • 2006
            • 297

            #20
            taK maSZ rację..ale do jednego się sprowadza
            Canon 50D + EF 24-105 f/4 L+ Sigma 50mm 1.4 EX DG

            Komentarz

            Pracuję...