X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mor_feusz
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1370

    #16
    moze to pomoze http://www.tabletopstudio.com/docume...phy.htm#pearls czyli namiot bezcieniowy
    Ostatnio edytowany przez mor_feusz; 5033.

    Komentarz

    • pteria

      #17
      tronke juz widzalem - fajniutka. Oczywiście już stosowałem ich rady ale niestety moim zdaniem prły w namiocie bezcieniowym wychodzą mi za blado i zlewająsię z tłem. Mam spory problem z oddaniem prawdziwych kolorów i chyba zdecyduje się n zakup szkła
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      co powiecie na Canaona EF-S 60 mm f/2.8 ?
      Z opisów wynia, że dobre szkło i przeznaczone do tego typu fotografii aczkolwik mało uniwrsalne. Znalazłem za 1380 zł wię i cena juz troszkę spadłe. A może inne szkieło do fotografii biżuterii polecicie w rozsądnych pieniądzach...
      Ostatnio edytowany przez Gość; 10090. Powód: Automerged Doublepost

      Komentarz

      • mor_feusz
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1370

        #18
        Zamieszczone przez pteria
        co powiecie na Canaona EF-S 60 mm f/2.8 ?
        Powiem tak. Duzo osob chwali sobie to szklo . Mozesz kupic 100 Macro (EF nie FS) i izywac jako normalne (przeszykaj forum). Bawilem sie tym szklem pare godzin (nie mam zdjec) na 20D i jestem pod wrazeniem (fajniutkie). Aczkolwiek robale strzelalem. Jesli mialbym wybierac (ja odobiscie - a nawet amatorem nie jestem - daleko mi do niego) to chyba poszlo by EF-S 60 a nie EF 100 (aczkolwiek 5D sie marzy - tylko po co amatorowi)

        Komentarz

        • Nevermind
          Bywalec
          • 2007
          • 135

          #19
          fotografowanie pierścionków

          Witajcie !

          Potrzebuję pilnie pomocy. Czym przytrzymać pierścionek, żeby nie było widać miejsca mocowania. Podstawka nie zdaje egzaminu, bo "załamuje" kawałek i poźniej dużo zabawy ze sztukowaniem itd. Czy może po prostu położyć na kartce a później wyprostować w pszopie ? Nie mam pojęcia, POMOCY !

          Pozdrawiam,
          Nevermind
          Power of lenses

          Komentarz

          • mattnick
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1735

            #20
            żyłka wędkarska??
            30D, C 17-40 f4 , 50 f1.8, 70-200 f4 , 430 ex, oraz -=iii=<)
            CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

            Komentarz

            • Paenka
              Uzależniony
              • 2008
              • 727

              #21
              taśma dwustronna plastelina może?
              Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

              TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

              Komentarz

              • Zielony
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 2928

                #22
                Lutownica
                sigpic


                Komentarz

                • bercow
                  Bywalec
                  • 2007
                  • 226

                  #23
                  guma do zucia
                  Canon EOS 40D;Sigma 50 F1.4 EX DG HSM
                  dzooma, ja też tak czytałem... w ogóle ja pięćdziesiątką to bym wszystko fotografował
                  nie rozumiem po co inne obiektywy wyprodukowali ;D

                  Komentarz

                  • leech

                    #24
                    pierścionek

                    chciałbym się dowiedzieć ile w zdjęciu poniżej było ingerencji photoshopa i jak ewentualnie osiągnąć taki efekt.
                    Chodzi mi dokładnie o miękkie światło i wrażenie nieskazitelności tego pierścionka.

                    Komentarz

                    • tpop
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 1465

                      #25
                      zdjecie w namiocie bezcieniowym. A PSa to moglo wcale nie byc.
                      photography is like feeding heroin, its highly addictive

                      Komentarz

                      • adino
                        Początki nałogu
                        • 2008
                        • 404

                        #26
                        PS prawdopodobnie to tylko do małych ale naprawde bardzo małych poprawek a reszta namiot



                        np. taki
                        ____________________________________________
                        Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

                        Komentarz

                        • leech

                          #27
                          ale jednak jakieś tam cienie są i zdaje się że są doskonale kontrolowane. Pytanie jak w namiocie ustawiać takie cienie?
                          Ostatnio edytowany przez Gość; 19445.

                          Komentarz

                          • piszczal
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 459

                            #28
                            statyw, szkło makro, stół lub namiot bezcieniowy
                            zawodowstwo
                            aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

                            Komentarz

                            • janmar
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 3468

                              #29
                              Zamieszczone przez piszczal
                              statyw, szkło makro, stół lub namiot bezcieniowy
                              zawodowstwo
                              Hmm,a amator nie móglby ? Pozdrawiam.

                              Komentarz

                              • tom517
                                Uzależniony
                                • 2007
                                • 495

                                #30
                                gdzies 2 lata temu obrabialem takie pierscionki (robione z tego co pamietam 350d i 17-85 na stole bez namiotu) i w sumie mozna to osiagnac za pomoca PS, ale trzeba troche sie napracowac z wyizolowaniem tla, dodanie cienia to juz szybsza sprawa, najlepiej i najszybciej byloby napewno w namiocie bezcieniowym i obiektywem macro. Tutaj przykladziki (jedne wyszly lepiej drugie gorzej )

                                Komentarz

                                Pracuję...