X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Qbexus
    Uzależniony
    • 2005
    • 562

    #16
    Staraj się robić zdjęcia w takiej pozycji w jakiej będą prezentowane każde obracanie najczęściej kończy się efektem sztuczności. Tak samo lampy te osram są tyle warte jak się nazywają. O wiele lepszym rozwiązaniem jest robienie zdjęć przy świetle dziennym, (ale nie ostrym słońcu chyba, że w namiocie.) Przejrzyj stocki będziesz mógł zaobserwować, jakie było światło itp. A możesz zamieścić fotkę, którą uważasz za najlepszą?

    Komentarz

    • douglas

      #17
      to dwie fotku ktore mi sie najbardziej podobaja, nie pamietam tylko czy robilem je w swietle dziennym;/
      no i wlasenie ze swiatlem slonecznym jest taki problem ze w polsce jest go bardzo malo a ja nie moge czekac na sloneczny dzien ktory moze byc za dwa miesiace
      zastanawialem sie ze moze przyczyna tkwi w balansie bieli...
      otoz moj aparat nie ma mozliwosci ustawienia balansu bieli z proby tylko kilka okreslonych, dodatkowo juz wiem ze lampy blyskowe nie moga byc pod niego podpiete wiec pozostawaloby tylko rozwiazanie z lampami ktore reaguja na inny blysk.
      stad wniosek moze jednak wymienic aparat... oczywiscie tylko canon.
      jak myslicie znawcy tematu, zaczac od wymiany aparatu??

      Komentarz

      • Driver
        Zablokowany
        • 2005
        • 786

        #18
        Zamieszczone przez douglas
        stad wniosek moze jednak wymienic aparat... oczywiscie tylko canon.
        jak myslicie znawcy tematu, zaczac od wymiany aparatu??
        a mozesz mi powiedzieć co ci w tych fotkach nie pasuje ?
        albo moze pokaz efekt do którego dążysz

        Takie cos cię zadowala ?

        Komentarz

        • douglas

          #19
          no wlasnie te dwie ostatnie fotki mi bardzo pasuja
          jakby mi tak wszystkie wychodzily to bym byl bardzo zadowolony.
          druga sprawa jest taka ze to zegarki na paskach z biala tarcza, najprostszy zestaw bo gdy w bialej tarczy odbija sie biala sciana namiotu to nie powoduje rozjasnienia jej koloru.
          najgorzej jest z zegarkami z czarna tarcza na bransoletce bo wtedy czarna tarcza wychodzi jakby byla "malo" czarna.
          odnosnie dolaczonego zdjecia to podoba mi sie, zwlaszcza nasycenie barw:czarne jest czarne (a nie jak u mnie szare), reszta kolorow tarczy tez wyglada naturalnie. jedynie ta bransoletka jest dla mnie jakby za ciemna chyba ze to nie jest stanley steel.
          pozdrawiam
          Ostatnio edytowany przez Gość; 7625.

          Komentarz

          • Driver
            Zablokowany
            • 2005
            • 786

            #20
            zacznij zakupy od dobrego polara i pobaw sie krzywymi w PS.

            Komentarz

            • douglas

              #21
              jakies propozycje marek??
              pozdrawiam

              Komentarz

              • Driver
                Zablokowany
                • 2005
                • 786

                #22
                B & W MERC Hoya SHMC. lub samo HMC

                Dla bardziej szalonych heliopan ale to przerost formy nad trescia dla kompakta

                Komentarz

                • MatK

                  #23
                  Ja uzywam namiotu, 3 lampek, Sigmy 50mm MACRO i polara - zedjecia wychodza bardzo dobrze. Cala zabawa polega na odpowiednim ustawieniu swiatla.

                  BTW. douglas bardzo kiepskie te REPLIKI ZEGARKÓW - pewnie aluminium, ktore bardziej odbija swiatlo niz w zegarkach SS, szkla mineralne rowniez gorzej zachowuja sie przy fotografowaniu niz szafirki

                  Komentarz

                  • beachcomber
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 271

                    #24
                    mozesz tez pomyslec na nad jakims tlem innym niz bialy, jak w tym przypadku:

                    do oswietlenie uzyte dwie elfo quant 500ws, ale wydaje mi sie, ze mozna spokojnie zrobic jakimis domowymi metodami
                    Ostatnio edytowany przez beachcomber; 2277.

                    Komentarz

                    • Qbexus
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 562

                      #25
                      Przede wszystkim dokup chociaż takie tanie flashe to już w tedy można coś kombinować.
                      Zobacz jak można sobie poradzić w trudnych warunkach http://canon-board.info/showthread.php?t=18579

                      Komentarz

                      • douglas

                        #26
                        tak wychodzi mi na aparacie canon z serii g z filtrem hoya polaryzacyjnym shmc. zdjecie przed obrobka w programie graficznym.
                        co o nim sadzicie??

                        Komentarz

                        • Priest
                          Coś już napisał
                          • 2005
                          • 56

                          #27
                          Zamieszczone przez douglas
                          co o nim sadzicie??
                          z lewej strony za dużo światła
                          20D | kit | 17-40 4 | sigma 70-300 | 50 1.8 II

                          Komentarz

                          • Qbexus
                            Uzależniony
                            • 2005
                            • 562

                            #28
                            Odsuniesz to swiatlo pokrecisz levelsami i kontrastem to powinno byc ok. Ale popracuj nad kompozycja jakies to takie krzywawe pomiete nie wiem nie mam czasu teraz dociekac co jest nie tak ale jakos kole w oczy.

                            Komentarz

                            • Fotoaparatka
                              Coś już napisał
                              • 2006
                              • 72

                              #29
                              Też się przymierzam do wykonania bądź zakupu light boxu, aż wstyd, że jeszcze go nie mam, a mam zlecenie na foto zegarków, no i są refleksy:-(

                              Komentarz

                              • Qbexus
                                Uzależniony
                                • 2005
                                • 562

                                #30
                                Refleksy muszą być przy tego typu foto, bo to one oddają piękno chromów i szkła. Tu wystarczyłoby zejść ze szkiełka z tym kawałkiem i było by ok. Jak kupisz namiot to będziesz mieć takie mdłe zdjęcia jak te poprzednie tu zamieszczane.

                                Komentarz

                                Pracuję...