X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • morafi
    Bywalec
    • 2007
    • 111

    #16
    Pochwal sie potem na forum efektami pracy.
    Zobaczymy pewnie dobra jazde

    Komentarz

    • SenK
      Bywalec
      • 2005
      • 239

      #17
      ehh chyba wezme kumpla na rower przed tą sesją i po testuje na nim.
      Ok, jak będą foty to pokaże.

      Dzięki za rady.
      Canon..

      http://senkowski.pl
      https://www.facebook.com/bartlomiej.senkowski

      Komentarz

      • maxbmx
        Początki nałogu
        • 2006
        • 364

        #18
        ..a po co chcesz wszystko zamrazac? :-) Troche ruszone tło daje wiecej dynamizmu według mnie. W nocy jest pełny wypas bo mozesz spokojnie od 1/320 w dół leciec praktycznie az do kilku sekund.
        Naświetlenie tła kontrolujesz czasem. Naświetlenie rider'a przysłoną/mocą lampy.
        Wszystko oczywyscie w programie M. Światłomierz = histogram, no chyba ze masz swiatłomierz do pomiaru światła błyskowego. Co to mają być za foty?? dostałeś zlecenie czy chcesz się pobawić? Nie słyszałem zeby ktos uzywał parasolek albo softboxów na streecie, wydaje mi sie ze ostre swiatło jest bardziej dramatyczne hehe
        Moje zdjęcia
        RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

        Komentarz

        • kane
          Początki nałogu
          • 2004
          • 293

          #19
          Zamieszczone przez SenK
          no mniejwięcej.. mogę prosić o parametry, alebo fotę z exifem ^^
          1/20s f6.3 47mm 400ISO z lampa of course
          Galeria

          Komentarz

          • morafi
            Bywalec
            • 2007
            • 111

            #20
            Ostatnio zrobilem pare fotk nocnych.
            Oto rezultaty mojej pracy. Pracowały 2 lampy
            i jeszcze jedno

            Komentarz

            • maxbmx
              Początki nałogu
              • 2006
              • 364

              #21
              ... zgaś tą lampe w aparacie.
              Moje zdjęcia
              RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

              Komentarz

              • FOTOGRAF
                Uzależniony
                • 2005
                • 762

                #22
                maxbmx - jakim obiektywem robisz zdjecia?
                Canon? moze niedlugo!

                Komentarz

                • maxbmx
                  Początki nałogu
                  • 2006
                  • 364

                  #23
                  10-17 fisheye tokina
                  70-200 2.8 sigma
                  28-75 2.8 tamron
                  50mm (1.8) canon
                  i juz za niedługo 17-40 i 70-200 f4 canona (70-200 f4 zamiast sigmy)
                  Moje zdjęcia
                  RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

                  Komentarz

                  • FOTOGRAF
                    Uzależniony
                    • 2005
                    • 762

                    #24
                    interesuje mnie ta tokina, moglbys powiedziec troche na jej temat?
                    Canon? moze niedlugo!

                    Komentarz

                    • maxbmx
                      Początki nałogu
                      • 2006
                      • 364

                      #25
                      Tokina w przypadku canona to jedyne wyjscie (no chyba ze 1ds ktos ma) - Ci ktorzy pieprzą że jest nie ostra chyba porównują ją ze stałkami L. Aberacje chromatyczne oczywiscie sa dosc spore tak jak to zazwyczaj ma miejsce przy bardzo szerokich kątach ale to nie problem, Raw i po kłopocie

                      W przypadku nikona wybrał bym nikora 10.5

                      tu masz kilka przykładów, wszystkie szerokie zrobione tokiną:


                      Moje zdjęcia
                      RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

                      Komentarz

                      • morafi
                        Bywalec
                        • 2007
                        • 111

                        #26
                        maxbmx..
                        rozumiem ze "zgas ta lampe było do mnie"
                        to był moj pierwszy wypad na tego typu rzeczy, wiec doswiadczenie znikome.
                        Moze masz jakies rady dla laika takiego jak ja.

                        jak wyzwalasz lampe?
                        Bo to ze nie jest na sankach na aparacie to juz wiem.
                        Kabel, Radio czy moze Speedlite Transmitter?

                        Komentarz

                        • moregun
                          Początki nałogu
                          • 2006
                          • 351

                          #27
                          chyba zę znajdziesz pomocnika który bedzie trzymał inna lampe z fotocelą pare metrów obok ciebie zeby swiatlo padało na obiekt pod innym, katem i bedziesz miał jak w studio

                          Komentarz

                          • maxbmx
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 364

                            #28
                            Morafi: Jezeli nie musisz (zawody, szybk reporterka) to nie zakładaj lampy na aparat bo to "spłaszcza" zdjęcie... staraj się umieszczać lampy pod kątem tak aby tworzyły się cienie i swiatła (według uznania).

                            Lampy odpalam radiowo. (Sunpaki 555 odpalane pocket wizardami)
                            Fotocela nadaje sie tylko do studia. Chyba że masz nerwy ze stali.
                            Moje zdjęcia
                            RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

                            Komentarz

                            • morafi
                              Bywalec
                              • 2007
                              • 111

                              #29
                              maxbmx
                              Mam łacznie 3 lampy 550Ex i na slave moge odpalac 3 jednoczesnie tylko musiałbym ta lampe na aparacie skierowac do tyłu zeby tylko odpalała 2 pozostałe. Mysle ze bedzie dobrze.

                              Masz racje ze 2 lampy z 2 roznych stron. Jest o wiele ciekawszy efekt.
                              Tylko potzebuje 2 chetnych do trzymania
                              ale to juz moj problem.

                              Mozesz powiedziec o tym wyzwalaniu radiowym.
                              Jak to wyglada i jakis szerszy opis moze gdzies na necie

                              Komentarz

                              • maxbmx
                                Początki nałogu
                                • 2006
                                • 364

                                #30
                                Myśle że statywy są całkiem chętne to trzymania lamp

                                Co do radiówek. Nie ma tu wiekszej filozofii, poprostu zdalnie odpalają lampy, oczywiscie wszystko na manualu - wejdz na bhphoto albo na ebay zeby zobaczyc jak wyglada radiowka pocket wizard albo quantum.
                                Moje zdjęcia
                                RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

                                Komentarz

                                Pracuję...