To jest dym z firmy Milso ja go osobiście nie używałem. Używam sporadycznie http://www.condor-foto.it/index_site...u_cd_stru=7175 ale to raczej jest mgła niż dym. Opakowanie jest bardzo wydajne mam je kilka lat i coś tam jeszcze jest w zbiorniku. Po pryśnięciu ( działa jak spray ) w powietrzu poza mgłą lub jak kto woli dymem utrzymuje się w powietrzu zapach jak by ktoś w pobliżu smażył placki ziemniaczane i utrzymuje się przez około pół godziny. Jeśli ktoś potrzebuje większą ilość dymu to są specjalne urządzenia do jego bezpiecznej produkcji, które można wynająć na określony czas razem ze specjalnym płynem.http://www.teatrum.com.pl/teatrum2/oferta.php?kat=dym
X
-
To jest dym z firmy Milso ja go osobiście nie używałem. Używam sporadycznie http://www.condor-foto.it/index_site...u_cd_stru=7175 ale to raczej jest mgła niż dym. Opakowanie jest bardzo wydajne mam je kilka lat i coś tam jeszcze jest w zbiorniku. Po pryśnięciu ( działa jak spray ) w powietrzu poza mgłą lub jak kto woli dymem utrzymuje się w powietrzu zapach jak by ktoś w pobliżu smażył placki ziemniaczane i utrzymuje się przez około pół godziny. Jeśli ktoś potrzebuje większą ilość dymu to są specjalne urządzenia do jego bezpiecznej produkcji, które można wynająć na określony czas razem ze specjalnym płynem.http://www.teatrum.com.pl/teatrum2/oferta.php?kat=dymNie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam. -
a może generator dymu?
5D MKII | EF 70-200 f4 L IS USM | EF 24-105 f4 L IS USM | EF 17-40 f4 L USM | EF 50 f1.8 |Speedlite 580 EX |
Zdjęcia -> http://smolarek.infoKomentarz
-
Może to będzie niepolityczne, ale można dymem z papierosa przez słomkę podmuchać. No i ciemne tło. Polecam "Fotografię studyjną" Freemana. Gdzieś na forum plącze się skan.Beam me up Scotty. There's no intelligent life down here.Komentarz
-
Przerobiłem dmuchanie fajką przez słomkę (a w zasadzie przez rurociąg ze słomek, żeby schować się poza kadrem :-) ). Efekt niby był, ale jak dokładnie się przyglądać, to widać, że to dym papierosowy a nie para. Dym z papierosa rozchodzi się w powietrzu zupełnie inaczej niż para. Tutaj jest efekt (fotka ze stronki znajomego): http://www.fotosynteza.com/galeria/food/aaa1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Komentarz
-
Faktycznie, tylko popielniczki w kadrze brakuje.Przerobiłem dmuchanie fajką przez słomkę (a w zasadzie przez rurociąg ze słomek, żeby schować się poza kadrem :-) ). Efekt niby był, ale jak dokładnie się przyglądać, to widać, że to dym papierosowy a nie para. Dym z papierosa rozchodzi się w powietrzu zupełnie inaczej niż para. Tutaj jest efekt (fotka ze stronki znajomego): http://www.fotosynteza.com/galeria/food/aaa
Ale widziałem całkiem przyzwoite foty zrobione tą techniką. Będę musiał to poćwiczyć (z nadzieją, że coś wyjdzie zanim się na raka wykończę).
Beam me up Scotty. There's no intelligent life down here.Komentarz
-
Tak zapytam nieśmiało: Może po prostu gorąca woda/kawa/herbata?Komentarz
-
Ano dlatego, że gorąca woda/kawa/herbata "dymi" krócej niż sztuczne źródła pary i ciężko wtedy mówić o komforcie fotografowania, jeśli musisz uwijać się jak szalony, żeby zdążyć z dobrym ujęciem zanim płyn wystygnie. Dlatego niezależne źródło pary jest lepsze. Poza tym "dymiąca" herbatka nie wypada na zdjęciach tak spektakularnie jak na przykład eksperymenty z suchym lodem :-)1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Komentarz
-
tyle, że suchy lód pełznie nisko po stole i ziemi zamiast unosić się.
Nie ma szans zrobic realistycznego zdjęcia. Tak samo zachowuje się para z tych nawilżaczy.Komentarz
Komentarz