Przepraszam, że odgrzebuję stary wątek - czy zdjęcie do prawa jazdy też ma 35x45 mm ? Czy jakiś inny wymiar? Bo o tym w tym wątku nie ma...
X
-
-
Do prawa jazdy zdjęcia też mają format 3,5 x4,5. Lewy półprofil z odsłoniętym uchem.Regulamin pkt 8.Komentarz
-
Wrzucilem opis do standardu ICAO w nowym watku
Komentarz
-
Zdjęcia do dokumentów
Chciałbym, aby ten wątek był czymś w rodzaju bazy wiedzy na temat zdjęć użytkowych takich jak:
-do paszportu
-do legitymacji, dowodu itd.
-dyplomowych
-do świadectwa
,a także innych
Chodzi tutaj głównie o to jakie są wymagania, które z nich są "sztywne", a które można trochę "nagiąć", aby uzyskać efekt taki jak się chciało.
Mam nadzieję, że ujawnią się Ci, którzy mają z tym do czynienia i poprą swe wypowiedzi rzeczowymi argumentami.
P.S. Wiem, że takie coś można znaleźć gdzie indziej, ale czemu nie stworzyć kompendium wiedzy na ten temat?Komentarz
-
Ostanio robiłem sobie zdjęcie i u fotografa widziałem taką planszę z instrukcją
- do paszportu jest robione "na wprost" bez okularów i nakrycia głowy wyjątek cienka chusta z powodów religijnych (muzłumanki)
- do dowodu lewy półprofil z widocznym uchem
- a do reszty to nie wiemKomentarz
-
-
Do paszportu nie potrzeba żadnej bazy - jest dokładny instruktaż z przykładami jak to ma wyglądać - http://www.mazowsze.uw.gov.pl/pdf.php?id=4277Komentarz
-
Z tymi zdjęciami do paszportów bywają "jazdy". Są niby wytyczne, niby wszystko jest jasne, ale w niektórych placówkach bywają problemy, tzn. urzędnicy przywiązują wielką wagę do zdjęć i wybrzydzają ( "Czy to Pana naturalny wygląd twarzy ?"; "Za duża głowa", etc.). Znajomy fotograf przeczytał ten plakat z przepisem na zdjęcie i go wyrzucił. Daje trzy warianty zdjęć, z różną wielkością głowy, z zachowaniem wytycznych. Urzędnik sobie wybiera i w ten sposób unika problemu, że czyjaś twarz na zdjęciu jest niewymiarowa.
Przepisy przepisami, ale zachowania w różnych urzędach/placówkach bywają czasami dziwne.
Pełne informacje na temat fotografii paszportowej znajdują się na stronie MSWIABlog rowerowo-wyprawowy :wink:Komentarz
-
Komentarz
-
-
Jak jest w końcu ze zdjęciem do prawa jazdy? 4.5 x 3.5cm, ale twarz ma być od przodu centralnie, czy powinno być widać lewe ucho?Canon EOS + 18-55 ISKomentarz
-
Aeromax - lewe ucho
Co do paszportów, to ciekawostką jest, że w wawie przyjmują normalnie, z odsłonięta twarzą, natomiast w Radomiu trzeba jeszcze uszy odsłaniać <lol>Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
Komentarz
-
Nasi urzędnicy to normalna żenada.
Raz nie chcieli przyjąć zdjęcia do paszportu bo głowa byłą za mała. Zdjęcia kadruje specjalnym programem, który tworzy linię oczu by była ona idelanie w poziomie (wyznaczona jest ona poprzez zaznaczenie środka rogówki), odpowienio takze kadruje zdjęcie, wskazuje w jakim obszarze powinny znajdowac się oczy, czy głowa nie jest za mał, ogólnie mówiąc, robi wszystko super dokałdnie co do milimetra. A tu przychodzi klienta,, że własnie głowa za mała. Wrzucam na program, mierze, wszystko tak jak powinno być. Pani co prawda miała mniejsza głowę niż przeciętna. No ale coż, trzeba było 3mm przyciać i jeszcze raz wydrukować:/ Ehhh...
Jeszcze kiedyś, chopak miał jedno ucho bardziej odstające, ale wg. urzedniczki po prostu głowa na zdjęciu była krzywo
Jeszcze tam kiedyś, facet miał duużą brodę, zakrywała mu całkiem uszy
Kazali mu podciać
A co do okularów, to chyba zależy kto akurat przyjmuje zdjęcie, bo wiadome jest , ze mogą być, ale oprawki nie mogą być zbyt grube oraz nie mogą zakrywać oczu.5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exIIKomentarz
-
ja bym chętnie przetestował to czym oni to skanują, bo też różne cyrki są.
Co do okularów to jeszcze bliki mogą być.Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
Komentarz
-
Wiem ze temat juz troche zalatujacy bo z 2009, ale skoro jest to trzeba sie dopisac
Czy wytyczne na 2010 sie jakos zmienily do paszportowych ? Bo z tego co pamietam:
- Naturalny wyraz twarzy
- Bez nakrycia glowy
- Jednolite biale tlo
- Zdjecie na wprost patrzac w obiektyw
- Otwarte wyrazne oczy
- Brak widocznych cieni
Ktos cos moze powiedziec na temat lamp/y jesli chodzi wlasnie o paszportowe ?
- Z parasola blisko osi optycznej, lekko z gory ?
- Z parasola oddalonego w bok (30-45 stopni) + blenda na kontre ?
- Z dwoch parasoli po 45 stopni na boki ?Komentarz
Komentarz