X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Michal-Czuba
    Zablokowany
    • 2005
    • 356

    #16
    Przepraszam, że odgrzebuję stary wątek - czy zdjęcie do prawa jazdy też ma 35x45 mm ? Czy jakiś inny wymiar? Bo o tym w tym wątku nie ma...

    Komentarz

    • lucki
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 23

      #17
      Do prawa jazdy zdjęcia też mają format 3,5 x4,5. Lewy półprofil z odsłoniętym uchem.
      Regulamin pkt 8.

      Komentarz

      • szwayko
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 2076

        #18
        Wrzucilem opis do standardu ICAO w nowym watku

        frickr FB
        www.szwajkowski.pl

        Komentarz

        • bakek
          Bywalec
          • 2007
          • 126

          #19
          Zdjęcia do dokumentów

          Chciałbym, aby ten wątek był czymś w rodzaju bazy wiedzy na temat zdjęć użytkowych takich jak:
          -do paszportu
          -do legitymacji, dowodu itd.
          -dyplomowych
          -do świadectwa
          ,a także innych

          Chodzi tutaj głównie o to jakie są wymagania, które z nich są "sztywne", a które można trochę "nagiąć", aby uzyskać efekt taki jak się chciało.
          Mam nadzieję, że ujawnią się Ci, którzy mają z tym do czynienia i poprą swe wypowiedzi rzeczowymi argumentami.

          P.S. Wiem, że takie coś można znaleźć gdzie indziej, ale czemu nie stworzyć kompendium wiedzy na ten temat?

          Komentarz

          • malinowski
            Dopiero zaczyna
            • 2008
            • 27

            #20
            Ostanio robiłem sobie zdjęcie i u fotografa widziałem taką planszę z instrukcją

            - do paszportu jest robione "na wprost" bez okularów i nakrycia głowy wyjątek cienka chusta z powodów religijnych (muzłumanki)
            - do dowodu lewy półprofil z widocznym uchem
            - a do reszty to nie wiem
            http://lukwisz.pl

            Komentarz

            • talarczyk
              Początki nałogu
              • 2008
              • 399

              #21

              Komentarz

              • Krzychu
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 3611

                #22
                Do paszportu nie potrzeba żadnej bazy - jest dokładny instruktaż z przykładami jak to ma wyglądać - http://www.mazowsze.uw.gov.pl/pdf.php?id=4277
                Pozdrowienia,
                KZ
                KZ Aviation Photography

                Komentarz

                • Ciosna
                  Bywalec
                  • 2007
                  • 162

                  #23
                  Z tymi zdjęciami do paszportów bywają "jazdy". Są niby wytyczne, niby wszystko jest jasne, ale w niektórych placówkach bywają problemy, tzn. urzędnicy przywiązują wielką wagę do zdjęć i wybrzydzają ( "Czy to Pana naturalny wygląd twarzy ?"; "Za duża głowa", etc.). Znajomy fotograf przeczytał ten plakat z przepisem na zdjęcie i go wyrzucił. Daje trzy warianty zdjęć, z różną wielkością głowy, z zachowaniem wytycznych. Urzędnik sobie wybiera i w ten sposób unika problemu, że czyjaś twarz na zdjęciu jest niewymiarowa.

                  Przepisy przepisami, ale zachowania w różnych urzędach/placówkach bywają czasami dziwne.

                  Pełne informacje na temat fotografii paszportowej znajdują się na stronie MSWIA
                  Blog rowerowo-wyprawowy :wink:

                  Komentarz

                  • szymura
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 129

                    #24
                    Fotograf przyciął mi trochę włosy a w wzorcu jest napisane że część fryzury może być ucięta, w urzędzie mi nie chcieli zdjęcia przyjąć z powodu "niepełnej głowy na zdjęciu" więc robiłem drugi raz. Różnie z tym bywa.
                    450D / 18-55 f3.5-5.6 / 70-200 f4 / 50mm f1.8 II / Alpha BG-E5

                    Komentarz

                    • robgr85
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 1719

                      #25
                      Zamieszczone przez szymura
                      Fotograf przyciął mi trochę włosy a w wzorcu jest napisane że część fryzury może być ucięta, w urzędzie mi nie chcieli zdjęcia przyjąć z powodu "niepełnej głowy na zdjęciu" więc robiłem drugi raz. Różnie z tym bywa.
                      co on, pijany był ??
                      Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

                      Komentarz

                      • Aeromax
                        Dopiero zaczyna
                        • 2009
                        • 42

                        #26
                        Jak jest w końcu ze zdjęciem do prawa jazdy? 4.5 x 3.5cm, ale twarz ma być od przodu centralnie, czy powinno być widać lewe ucho?
                        Canon EOS + 18-55 IS

                        Komentarz

                        • firley
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 135

                          #27
                          Aeromax - lewe ucho
                          Co do paszportów, to ciekawostką jest, że w wawie przyjmują normalnie, z odsłonięta twarzą, natomiast w Radomiu trzeba jeszcze uszy odsłaniać <lol>
                          Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...

                          Komentarz

                          • Hubert01
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 182

                            #28
                            Nasi urzędnicy to normalna żenada.
                            Raz nie chcieli przyjąć zdjęcia do paszportu bo głowa byłą za mała. Zdjęcia kadruje specjalnym programem, który tworzy linię oczu by była ona idelanie w poziomie (wyznaczona jest ona poprzez zaznaczenie środka rogówki), odpowienio takze kadruje zdjęcie, wskazuje w jakim obszarze powinny znajdowac się oczy, czy głowa nie jest za mał, ogólnie mówiąc, robi wszystko super dokałdnie co do milimetra. A tu przychodzi klienta,, że własnie głowa za mała. Wrzucam na program, mierze, wszystko tak jak powinno być. Pani co prawda miała mniejsza głowę niż przeciętna. No ale coż, trzeba było 3mm przyciać i jeszcze raz wydrukować:/ Ehhh...
                            Jeszcze kiedyś, chopak miał jedno ucho bardziej odstające, ale wg. urzedniczki po prostu głowa na zdjęciu była krzywo
                            Jeszcze tam kiedyś, facet miał duużą brodę, zakrywała mu całkiem uszy Kazali mu podciać
                            A co do okularów, to chyba zależy kto akurat przyjmuje zdjęcie, bo wiadome jest , ze mogą być, ale oprawki nie mogą być zbyt grube oraz nie mogą zakrywać oczu.
                            5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

                            Komentarz

                            • firley
                              Bywalec
                              • 2006
                              • 135

                              #29
                              ja bym chętnie przetestował to czym oni to skanują, bo też różne cyrki są.
                              Co do okularów to jeszcze bliki mogą być.
                              Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...

                              Komentarz

                              • Tezet-gdynia
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 1283

                                #30
                                Wiem ze temat juz troche zalatujacy bo z 2009, ale skoro jest to trzeba sie dopisac

                                Czy wytyczne na 2010 sie jakos zmienily do paszportowych ? Bo z tego co pamietam:

                                - Naturalny wyraz twarzy
                                - Bez nakrycia glowy
                                - Jednolite biale tlo
                                - Zdjecie na wprost patrzac w obiektyw
                                - Otwarte wyrazne oczy
                                - Brak widocznych cieni

                                Ktos cos moze powiedziec na temat lamp/y jesli chodzi wlasnie o paszportowe ?

                                - Z parasola blisko osi optycznej, lekko z gory ?
                                - Z parasola oddalonego w bok (30-45 stopni) + blenda na kontre ?
                                - Z dwoch parasoli po 45 stopni na boki ?
                                www.tomasz-lis.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...