X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mateuszw3
    Początki nałogu
    • 2009
    • 278

    #1

    Dynamika ? I jak to się robi

    Witam mam pytanie odnośnie tego zdjęcia Zrobiłem to zdjęcie zupełnie przypadkiem i nie wiem jak to zrobiłem Teraz mi przyszło do głowy czy nie można tak zrobić że podczas otwarcia migawki nie zwiększa lub nie zmniejsza się ogniskowej ? Czy ja dobrze myślę ? Jeśli nie to bardzo proszę o pomoc bo dość fajny efekt z tego wyszedł.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam
  • MorF
    Dopiero zaczyna
    • 2007
    • 31

    #2
    poczas naświetlania pokreciłeś (przypadkowo) pierścieniem ogniskowej. Efekt stary jak świat ale miło że sam na niego wpadłeś ;p
    Sprzedam gripy,
    http://canon-board.info/showthread.php?t=33988

    Komentarz

    • mateuszw3
      Początki nałogu
      • 2009
      • 278

      #3
      Ok dzięki wiesz może i stary ale czasem przydać się może
      Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
      www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

      Komentarz

      • bebesky
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1231

        #4
        Zamieszczone przez mateuszw3
        Ok dzięki wiesz może i stary ale czasem przydać się może
        dlatego stary że czasem się przydaje i często jest wykorzystywany

        Komentarz

        • Vitez
          zło konieczne
          • 2004
          • 19804

          #5
          Zamieszczone przez bebesky
          dlatego stary że czasem się przydaje i często jest wykorzystywany
          Częściej niestety wykorzystywany jest zamiennik z Photoshopa (motion blur).

          Komentarz

          • Mariusz.P
            Bywalec
            • 2007
            • 132

            #6
            wszystko fajnie tyle, że ten efekt wykorzystywany JEST DLA PODKREŚLENIA dynamiki sceny . Jakoś nie widzę akcji i dynamiki , ruchu w szopce.

            Komentarz

            • mateuszw3
              Początki nałogu
              • 2009
              • 278

              #7
              Mariusz.P to akurat wiem tylko się pytałem jak to się robi abym mógł to w innej sytuacji wykorzystać.
              Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
              www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

              Komentarz

              Pracuję...