Witam. Mam takie pytanie. Jak uzyskać taki efekt zdjęć jak w linkach poniżej. Chodzi mi o to jak zrobić w tak pogodny słoneczny dzień tak dramatycznie wyglądające ciemne tło z poprawnie doświetloną postacią? Posiadam C50d, lampe 580ex II parasolkę kabel synchro i jakoś nie mogę uzyskać takiego efektu. Czy to raczej tylko i wyłącznie PS? Pozdrawiam
X
-
Tagi: Brak
-
Stawiasz modelke w cieniu i oswietlasz ja lampa. Swiatlo w aparacie ustawiasz na tlo (mozesz przyciemnic tlo stopien czy dwa). Moc oswietlenia modelki mozesz wyregulowac moca lamapy, odlegloscia lampy od modelki czy po prostu przeslona.Generalnie troszke inwencji, wyobrazni i swiadomosci efektu ktory chce sie uzyskac. -
I oczywiście najkrótszy możliwy czas synchronizacji żeby światło dzienne straciło trochę na znaczeniu.Komentarz
-
-
-
Przeciez w 8 odcinku sam mowi ze tlo niedoswietla nawet o 3 "f-stop's" a glowny obiekt doswietla blyskiem
Ale mozliwe ze zaklina wilkolaki i przed sesja wyje do ksiezyca zeby dodac mrocznej aury zdjeciom...Komentarz
-
Przecież dane są linki do filmików gdzie to wszystko jest fajnie pokazane.
Na kilku jest użyta jeszcze 2. lampa uwydatniająca zarys modelki.Ostatnio edytowany przez magart; 20720.EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
www.magaczewski.blogspot.com
www.fotogaleria.magaczewski.plKomentarz
-
na filmie jest wszystko wytlumaczone O_o
oswietlasz tak jak typ mówi + później psute albo zabawa suwaczkami w lightroomie
W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.Komentarz
-
Jeśli nie możesz otrzymać takiego efektu to oznacza że za mało ćwiczysz.
niedoświetlić tło o 2 / 3 ev a samą postać oświetl miękkim światłem z 580 przepuszczonej przez parasolkę. Wsio.Komentarz
-
Witam. jestem tu w sumie nowy i może mnie oświecicie co do tematu jak wyżej. Zamierzam też pobłyskać w terenie i czy efekty będą lepsze jeżeliby do takiej zwykłej lampy dokupić zamiast parasolki z której ucieka troszkę światełka - softbox ? wypatrzyłem sobie taki przenośny 90x60 za 208 zł o ile pamiętam. uchwyt myślę że uda mi się dorobić. Ma to sens ?FB - http://www.facebook.com/krzysztof.kito.wierzbicki
C40D, C5DMKII, 6 szkiełek (w porywach do 10) i kilka lampek
Ślubne i inne na www.fotoduet.euKomentarz
-
-
jesli chodzi o mnie to robie duzo fotek w terenie i zawsze uzywam parasolek bo sa bardzo poreczne, a co do soft boxa mam nowego nie uzywanego ktorego dostalem w zestawie z lampa i moglbym sprzedac taniej. odezwi sie na gg: 3134560 jak jestes zainteresowanyKomentarz
-
Komentarz