X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mike21
    Dopiero zaczyna
    • 2010
    • 26

    #1

    Efekt jak to zrobić?

    Witam. Mam takie pytanie. Jak uzyskać taki efekt zdjęć jak w linkach poniżej. Chodzi mi o to jak zrobić w tak pogodny słoneczny dzień tak dramatycznie wyglądające ciemne tło z poprawnie doświetloną postacią? Posiadam C50d, lampe 580ex II parasolkę kabel synchro i jakoś nie mogę uzyskać takiego efektu. Czy to raczej tylko i wyłącznie PS? Pozdrawiam






  • kanarek
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 28

    #2
    Stawiasz modelke w cieniu i oswietlasz ja lampa. Swiatlo w aparacie ustawiasz na tlo (mozesz przyciemnic tlo stopien czy dwa). Moc oswietlenia modelki mozesz wyregulowac moca lamapy, odlegloscia lampy od modelki czy po prostu przeslona.Generalnie troszke inwencji, wyobrazni i swiadomosci efektu ktory chce sie uzyskac.

    Komentarz

    • Sławek
      Uzależniony
      • 2008
      • 968

      #3
      I oczywiście najkrótszy możliwy czas synchronizacji żeby światło dzienne straciło trochę na znaczeniu.
      www.fotokrajs.pl

      Komentarz

      • photographus
        Początki nałogu
        • 2007
        • 434

        #4
        Wszystko jak wyżej plus photoshop.
        pozdrówka
        regulamin pkt 8

        Komentarz

        • mike21
          Dopiero zaczyna
          • 2010
          • 26

          #5
          Dziekuje za pomoc. pozdrawiam

          Komentarz

          • Tezet-gdynia
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1283

            #6
            Przeciez w 8 odcinku sam mowi ze tlo niedoswietla nawet o 3 "f-stop's" a glowny obiekt doswietla blyskiem

            Ale mozliwe ze zaklina wilkolaki i przed sesja wyje do ksiezyca zeby dodac mrocznej aury zdjeciom...
            www.tomasz-lis.pl

            Komentarz

            • magart
              Początki nałogu
              • 2008
              • 378

              #7
              Przecież dane są linki do filmików gdzie to wszystko jest fajnie pokazane.
              Na kilku jest użyta jeszcze 2. lampa uwydatniająca zarys modelki.
              Ostatnio edytowany przez magart; 20720.
              EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
              www.magaczewski.blogspot.com
              www.fotogaleria.magaczewski.pl

              Komentarz

              • madc0w
                Początki nałogu
                • 2009
                • 370

                #8
                na filmie jest wszystko wytlumaczone O_o
                oswietlasz tak jak typ mówi + później psute albo zabawa suwaczkami w lightroomie
                W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.

                Komentarz

                • Manaj
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 50

                  #9
                  Jeśli nie możesz otrzymać takiego efektu to oznacza że za mało ćwiczysz.

                  niedoświetlić tło o 2 / 3 ev a samą postać oświetl miękkim światłem z 580 przepuszczonej przez parasolkę. Wsio.

                  Komentarz

                  • Kito
                    Dopiero zaczyna
                    • 2009
                    • 47

                    #10
                    Witam. jestem tu w sumie nowy i może mnie oświecicie co do tematu jak wyżej. Zamierzam też pobłyskać w terenie i czy efekty będą lepsze jeżeliby do takiej zwykłej lampy dokupić zamiast parasolki z której ucieka troszkę światełka - softbox ? wypatrzyłem sobie taki przenośny 90x60 za 208 zł o ile pamiętam. uchwyt myślę że uda mi się dorobić. Ma to sens ?
                    FB - http://www.facebook.com/krzysztof.kito.wierzbicki
                    C40D, C5DMKII, 6 szkiełek (w porywach do 10) i kilka lampek
                    Ślubne i inne na www.fotoduet.eu

                    Komentarz

                    • Sławek
                      Uzależniony
                      • 2008
                      • 968

                      #11
                      Ma !!!
                      Softbox jest "wydajniejszy"
                      www.fotokrajs.pl

                      Komentarz

                      • mieszko_
                        • 2007
                        • 10

                        #12
                        jesli chodzi o mnie to robie duzo fotek w terenie i zawsze uzywam parasolek bo sa bardzo poreczne, a co do soft boxa mam nowego nie uzywanego ktorego dostalem w zestawie z lampa i moglbym sprzedac taniej. odezwi sie na gg: 3134560 jak jestes zainteresowany
                        www.mieszkochmielarski.com

                        Komentarz

                        • ralv
                          Dopiero zaczyna
                          • 2008
                          • 20

                          #13
                          No i fajnie mieć do tego triggery które przenoszą HighSync.

                          Komentarz

                          Pracuję...