X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szuler
    Uzależniony
    • 2007
    • 829

    #31
    Zarówno MM-architekci jak i ja piszemy o tym od początku, ale trudno jest poszukać na googlach lub spróbować samemu, o czym piszemy, więc wrzucam linka http://fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html Teraz chyba już jest sprawa jasna i nawet stormur przestanie pisać, że się nie da bez prześcieradła. Stormur tu nie chodzi o sprzęt, czy chińskie lampy, które nie wiem czemu mi wypomiałeś, ale o reformowalność nie wiem tego więc tego mie ma.
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

    Komentarz

    • Nesla
      Bywalec
      • 2009
      • 107

      #32
      Zamieszczone przez Selena
      Czas ma wpływ na "czarny pasek" - pojawia się przy czasach krótszych niż czas synchro (w 400D i 5D wynosi 1/200s)

      Nesla myślę, że ten wątek :http://canon-board.info/showthread.p...%B3ysk+kurtyna
      da Ci odpowiedź na kilka pytań min. sposób na robienie zdjęć na krótszych czasach z lampami studyjnymi.
      Dzieki Selena, wszystko jasne, u mnie tez dziala.

      Komentarz

      • MM-architekci
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2227

        #33
        Nesla a ty byles autorem tematu ? Wiec moja odpowiedz nie byla do ciebie.
        no comment...

        Komentarz

        • stormur
          Coś już napisał
          • 2009
          • 65

          #34
          Zamieszczone przez szuler
          Zarówno MM-architekci jak i ja piszemy o tym od początku, ale trudno jest poszukać na googlach lub spróbować samemu, o czym piszemy, więc wrzucam linka http://fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html Teraz chyba już jest sprawa jasna i nawet stormur przestanie pisać, że się nie da bez prześcieradła. Stormur tu nie chodzi o sprzęt, czy chińskie lampy, które nie wiem czemu mi wypomiałeś, ale o reformowalność nie wiem tego więc tego mie ma.
          stormur nie przestanie pisac.

          przestanie na ten temat . po co mi to ? ja wiem, wiekszosc wie, a wy wiecie lepiej. inaczej. dla mnie ok .

          Odnosnie przescieradel : to czeste o nich wspominanie, to jakies kompleksy z dziecinstwa. problemy z przescieradlem miales ? Przyczep sie twierdzenia : czas migawki ma marginalny wplyw na ekspozycje. Przyczep sie stosowania przez tuzow fotografii studyjnej filtrow szarych w celu korekcji ekspozycji.

          Idz do studio , zrob zdjecia, wroc i napisz co zobaczyles. A jak masz kompleksy / zle wspomnienia , to lecz gdzie indziej.
          Canon Elinchrom

          Komentarz

          • marekb
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 2273

            #35
            Zamieszczone przez Nesla
            Tak myslalam, ze to cos z migawka i synchronizacja ale czego konkretnie..
            Robie zdjecia na 5D, w trybie M, ISO100, 1/160 sek, f4,5 - wtedy jest w miare ok.
            Czyli jesli chce mniejsza f (np 1,8 zamiast 4,5) to mam zmniejszyc moc lamp i skrocic czas? Swiatlo zastane nie ma wplywu i nie chce fotografowac na statywie (mam) bo chodzi m.in. o zdjecia dzieci, ktore sa bardzo ruchliwe.
            5D ma jeszcze iso50 i już z f4,5 robi ci się f3,2 a przy 85mm i odległości 2,5m masz GO 16cm a to do portretów uważam za zadiowalające

            Komentarz

            • MM-architekci
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2227

              #36
              kolego o co ci chodzi ?

              padlo pytanie o mala glebia w studio , dostales odpowiedzi z zycia wziete i zle ci ?

              zapewniam cie ze i ja i szuler w studio bylismy
              no comment...

              Komentarz

              Pracuję...