Ta, pytanie tylko czy to ICCv4 jest, aż tak ważne? Przecież i tak przede wszystkim w przyrodzie występuje ICCv2...albo niestety nic
X
-
-
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
No tak, ale profile ICC używane do profilowania monitora to nie te same, które pakowane są do zdjęć. A to z tymi Firefox czy inna przeglądarka musi sobie dać radę, przerzucić następnie to do systemu, który dalej wyświetli to na monitorze (używając np. profili z v4).
Prawda czy fałsz?Komentarz
-
No tak, ale profile ICC używane do profilowania monitora to nie te same, które pakowane są do zdjęć. A to z tymi Firefox czy inna przeglądarka musi sobie dać radę, przerzucić następnie to do systemu, który dalej wyświetli to na monitorze (używając np. profili z v4).
Prawda czy fałsz?
Fałsz.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
.
Screenshot:
[/URL]
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
Ale dalej to co pokazuje to problem z wbudowanym profilem ICCv4 w obrazku, a nie z tym, który idzie do oprofilowania monitora. Przecież to 2 różne profile.
Zresztą mój profil v4 monitora w Firefox działa (FF v3.6) co tylko temu dowodzi. Za to FF nie potrafi sobie odczytać profili z obrazka.
Proces zarządzania kolorem jest modularny.Komentarz
-
A czy ma znaczenie dla koncowego efektu ustawienie w puszce RGB lub sRGB, jesli pstrykamy w RAW-ach?Komentarz
-
Komentarz
-
Dzieki! Faktycznie to Adobe RGB a nie RGB;-) Znaczy te ustawienia maja znaczenie przy pstrykaniu tylko w jpg. Tak przypuszczalem.Komentarz
-
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
Dla bezpieczenstwa stosuj sRGB. Pozatym w wiekszosci przypadkow i tak zdjecia sa ogladane na konsumenckiej klasy panelach lcd (WTF!) ktore maja za nic prace ktora sie wklada w uzyskanie optymalnego efektu.Komentarz
-
No tak, adobeRGB jest nieco większą przestrzenią barwną niż sRGB. Różnica nie jest duża, ale z praktyki wiem, że sRGB będzie bardziej kompatybilny z monitorem i z tym co uzyskasz na odbitkach. Piszę tu oczywiście o amatorskim zastosowaniu.EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
www.magaczewski.blogspot.com
www.fotogaleria.magaczewski.plKomentarz
-
Uzycie profilu o wiekszym zakresie reprodukcji tonalnej musi miec uzasadnienie. Jaki jest sens uzywania Adobe RGB posiadajac marketowy panel Samsung'a? odpowiedz jest prosta... zaden.Komentarz
-
Nie. Nieprawda. Z tym się zdecydowanie nie zgodzę. To że DZISIAJ posiadam laptoka albo monitor za 100 zł nie oznacza, że za rok nie kupię sobie lepszego monitora. Dzisiaj nawet niedrogie monitory i ekrany co lepszych laptoków mają łogromniaste gamuty. Za rok, wracając do starych zdjęć, będę klął, że nie zapisywałem ich w AdobeRGB i są wyprane z kolorów. A już dzisiaj będę klął pokazując zdjęcia znajomym na ich telewizorze.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
.
dodam jeszcze :-)
Gamuty aparatów już dawno przekroczyły AdobeRGB - pytanie więc powinno brzmieć dlaczego wyrzucać na śmietnik to co daje aparat? Poniżej wklejony obrazek z T&T pokazujący przestzren starego 20D na tle innych.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
A jak by wyglądała na tej płaszczyźnie maszyna fotolabu?EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
www.magaczewski.blogspot.com
www.fotogaleria.magaczewski.plKomentarz

Komentarz