X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • doovade
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 38

    #1

    Co to za filtr z PS'a

    Jak w temacie?? Czym zostało "popsute" to zdjęcie ??


    pozdr
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Edycji oczywiście nie ma wiec link bezpośredni do zdjecia jako kolejny link

    Ostatnio edytowany przez doovade; 22004. Powód: Automerged Doublepost
  • marekb
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2273

    #2
    to najprawdopodobniej surówka:P

    Komentarz

    • basala
      Uzależniony
      • 2008
      • 615

      #3
      Surówka? To jest nazwa tego filtra? ;-)

      Komentarz

      • doovade
        Dopiero zaczyna
        • 2008
        • 38

        #4
        Nie, to na pewno nie jest surówka nie wiem czy coś z pluginów Totaly rad ?

        Komentarz

        • Janusz Body
          Moderator
          • 2004
          • 5757

          #5
          Surowe zdjęcie, tak jak wyszło z aparatu. WB ustawiony na dzienne a zrobione przy sztucznym.

          Janusz,
          Old enough to know better - but I do it anyway.

          Komentarz

          • sebcio80
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 2655

            #6
            fotka prostu z aparatu, w dodatku z duzym prawdopodobienstwem robiona w JPG,
            co Cie urzeklo w tym zdjeciu, że ciakawi Cie jaki to filtr?
            Moje wątki na forum: sport | fashion
            | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

            Komentarz

            • marekb
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2273

              #7
              Zamieszczone przez sebcio80
              fotka prostu z aparatu, w dodatku z duzym prawdopodobienstwem robiona w JPG,
              co Cie urzeklo w tym zdjeciu, że ciakawi Cie jaki to filtr?
              nie ważne czy w jpeg czy RAW, ważne że surówka, zapytam za Sebciem: co cię urzekło w tym zdjęciu, pomijając już sam kadr?? że żółte od żarówek??

              Janusz, tak wygladają surówki przy AWB z niektórych puszek Canona, z 5D tez czasem podobnie, choc często lepiej

              Komentarz

              • jacapa
                Początki nałogu
                • 2007
                • 453

                #8
                Kurde , ja niedawno robiłem jako amator fotki na weselu u kolegi i prawie wszystkie mi tak wyszły. Całe szczęście że robiłem w Jpg plus RAW , ale co się namęczyłem żeby poprawić WB to wiem tylko ja. Ja się męczyłem żeby tak nie wyglądały , a kolega chce na odwrót. Dziwny jest ten świat
                Jacek Paduszyński
                40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                Komentarz

                • luc_october
                  Początki nałogu
                  • 2009
                  • 447

                  #9
                  Wygląda na to że brak tam czerni i jest ona w dodatku czerwona.
                  Możesz podobny efekt uzyskać na krzywych.
                  http://500px.com/luc_october

                  Komentarz

                  • doovade
                    Dopiero zaczyna
                    • 2008
                    • 38

                    #10
                    Ja tutaj widze jednak specyficzny zafarb..
                    Wiem że nie jest ono zmienione w drastyczny sposób, ale jednak na 100% jest. Po lewj w rogu widać ewidentnie że nałożony jest filtr. Przecież surowe zdjęcie w zyciu by tak nie wyglądało.

                    Komentarz

                    • HurricanE
                      Coś już napisał
                      • 2008
                      • 86

                      #11
                      Zafarb jak z Nikona .

                      To u góry to pewnie winieta - taka wada obiektywu - czasem dodawana celowo do zdjęć. A samo zdjęcie jest bez obróbki jak pisali ci koledzy.

                      W PS najprostszą drogą do odania winiety jest : filtr - zniekształcenia - korekcja obiektywu.

                      Ł.
                      http://moj-aparat.blogspot.com/
                      C 5D, Sigma A 24-105 f4; Tokina 100 f2.8 Macro;
                      C 500n, Flexaret VI, Olympus OM10, Pentax ME, Zorka 4;

                      Komentarz

                      • blackninja
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 378

                        #12
                        Może i surówka. Może obróbka. Dodaj do zdjęcia nową warstwę, wypełnij ją kolorem (pomarańczowym). Wybierz mieszanie warstw na "Kolor", dopasuj stopień krycia. Dorzuć szum. Bardzo podobny efekt.
                        Marki trzy.

                        Komentarz

                        • N13Sw13C
                          • 2010
                          • 5

                          #13
                          po lewej to niedoswietlenie lub winietka... a fotka jak juz pisali raczej WB zjechany... zadnych wyrafinowanych filtrow wg mnie
                          Canon 7D, 30D, 24-70/2.8,70-200/4,8mm,16mm, S10-20, 50 1.8 i sporo innych gratów.

                          Komentarz

                          • orlen.ownlog.com
                            Bywalec
                            • 2008
                            • 121

                            #14
                            na 5d przy AWB i wysokim iso tak wychodzą
                            ochajtajsie

                            Komentarz

                            • xite
                              Dopiero zaczyna
                              • 2010
                              • 49

                              #15
                              To ja może odświeżę temat aby nie zakładać nowego. Mianowicie chodzi mi o to zdjęcie:
                              Eos 50D, 17-85, 28/2.8, 430 EX II
                              Zdjęcia na CB: http://canon-board.info/showthread.php?t=62961

                              Zdjęcia na PB: http://xite.pinkbike.com/

                              Komentarz

                              Pracuję...