X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomicher
    Coś już napisał
    • 2009
    • 94

    #1

    Ekstremalne nasłonecznienie

    W sumie bardzo długo wahałem się czy aby na pewno warto zakładać poniższy temat. Sprawa mnie jednak dalej nurtuje, na tyle, że liczę na konstruktywne odpowiedzi i rady.

    Jak wykonane są te zdjęcia, pod względem ustawień bo sprzętowo komplikacji tutaj wg. mnie niema. Jak dojść do tej bardzo cieniutkiej bariery pomiędzy przepałem tła a szczegółami na twarzach postaci ? Przesłona ? Pomiar światła ? reszta ? Co jest kluczem do korzystnego efektu.

    Wiem że każde z tych zdjęć jest inne. Mam jednak nadzieje że rozumiecie co chce przez nie przekazać.






    Z góry dzięki za pomoc : )
    www.tomicher.pl
  • trzeszcz6
    Bywalec
    • 2008
    • 188

    #2
    moim zdaniem przy tego typu zdjęć niezbędna jest blenda bądź lampa błyskowa
    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

    Komentarz

    • rauf
      Początki nałogu
      • 2008
      • 371

      #3
      Zdjęcia nie są złe. Robienie pod słońce, z flarami, wymaga jak najlepszych słoików odpornych na bliki i trzymających kontrast.

      Są artyści którzy mają na tym tle bzika, taki Michael Bay, jak przez minutę nie strzeli zająca, to się źle czuje
      papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

      Komentarz

      • Rosicky
        Bywalec
        • 2008
        • 209

        #4
        lampa nie jest potrzebna, blenda tez niekoniecznie. wychodzi nawet kitem. zrodlo swiatla (czyt. slonce) musi byc za modelem, na wysokosci jego glowy. potem ustawiasz tylko korekcje ekspozycji.
        http://rosicky.maxmodels.pl
        http://rosicky.digart.pl

        Komentarz

        • ska
          Coś już napisał
          • 2010
          • 73

          #5
          Jasne szkła i krótkie czasy
          http://damnian.blog.com/

          Komentarz

          • sebcio80
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 2655

            #6
            Zamieszczone przez ska
            Jasne szkła i krótkie czasy
            to specjalnie nie znaczenia,

            jesli chodzi o obrobke to zapewne wszystkie fotki oprocz 2 mialy sporo podciagane czernie w RAWie, zeby poprawic kontrast
            Moje wątki na forum: sport | fashion
            | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

            Komentarz

            • Shingo
              Zablokowany
              • 2010
              • 181

              #7
              nie trzeba ani lampy ani blendy, robilem ostatnio cos wtym stylu, i zrobilem to w prosty sposób:

              1. lapiesz ostrosc na osobie kiedy ma słonce za głową , dzieki czemu jest łatwiej złapać puntk
              2. przekadrowujesz tak aby słońce , światło wychylało się zza osoby
              3. focisz i jest gicior

              dalej to juz obróbka w PS, albo warstwy albo krzywe, albo i to i to jak trzeba

              Komentarz

              • tomicher
                Coś już napisał
                • 2009
                • 94

                #8
                mam dziwne wrazenie że kazdy z was powiedział zueplnie inną recepte na efekt który chce uzyskać.

                niechce nikogo metod kwestionowac dlatego moglibyscie wrzucić swoje zdjęcia wykonane w taki wlasnie sposob ?

                pozdro
                www.tomicher.pl

                Komentarz

                • ArturBonoVox
                  Uzależniony
                  • 2007
                  • 684

                  #9
                  jest cos w tym.

                  Komentarz

                  • Rosicky
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 209

                    #10
                    rosicky.maxmodels.pl

                    druga i czwarta strona masz przklady, mam wiecej lepszych, ale niestety nie moge pokazac
                    http://rosicky.maxmodels.pl
                    http://rosicky.digart.pl

                    Komentarz

                    • molsar
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 216

                      #11
                      Zamieszczone przez X tomicher X
                      mam dziwne wrazenie że kazdy z was powiedział zueplnie inną recepte na efekt który chce uzyskać.

                      niechce nikogo metod kwestionowac dlatego moglibyscie wrzucić swoje zdjęcia wykonane w taki wlasnie sposob ?

                      pozdro
                      bo te metody obie daja rade :]
                      mozesz wyciagac w pos albo swiecic/odbijac subtelnie w cieniach.
                      jedyne co podpowiem o pos, to ze np. w lightroom mozesz zmieniac kolor high-lights.
                      wowczas uzyskujesz "cieplejszy / chlodniejszy feel" tego typu fotek.
                      z mojej praktyki wynika, ze szkla L znacznie wiecej zachowuja szegolow w cieniach.
                      (lepszy kontrast, nasycenie, gradienty).

                      Komentarz

                      • Shingo
                        Zablokowany
                        • 2010
                        • 181

                        #12
                        Zamieszczone przez X tomicher X
                        mam dziwne wrazenie że kazdy z was powiedział zueplnie inną recepte na efekt który chce uzyskać.

                        niechce nikogo metod kwestionowac dlatego moglibyscie wrzucić swoje zdjęcia wykonane w taki wlasnie sposob ?

                        pozdro
                        Jak widać po postach jak i z doświadczenia, wiele efektów mozna uzyskać na różne sposoby

                        moje foto
                        Zamieszczone przez Shingo

                        Komentarz

                        • chyrek
                          Bywalec
                          • 2005
                          • 209

                          #13
                          jedno z moich:



                          1/500, f/2.0, bez lampy, pomiar punktowy

                          może to Ci coś pomoże
                          Łukasz Chyrek
                          canonowe puszki cyfrowe, szkła normalne, L'ki , stałki, filtry... i statyw też, wielka torba, plecak, speedlite'y, jakies zmiękczacze światła... no i jeszcze ściereczkę, pędzelek i wielką gruchę z apteki mam...

                          Mój fotoblog www.chyrek.com.pl

                          Komentarz

                          Pracuję...