X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Krzylu
    Dopiero zaczyna
    • 2009
    • 39

    #1

    Dlaczego tak wyszło

    Witam
    po przeczytaniu kilku tematów na forum i nie tylko zachciało mi się popstrykać zdjęć aut w ruchu na zlocie.Obiektyw wiem nie stworzony do tego typu zdjęć czyli T 17-50.Próbowałem zrobić tzw panoramowanie z wykorzystaniem wskazówek z netu i zazwyczaj wychodziło mi coś takiego:


    Jak ostro przymknełem wyszło coś takiego:




    Co robię źle tak na przyszłość,bo chcę kupić lepsze szkło do takich zadań.
  • Hom_er
    Bywalec
    • 2009
    • 191

    #2
    No to jeszcze napisz co Ci się w Twoich zdjęciach nie podoba.

    Łatwiej będzie można pomóc
    Fiu fiu

    Komentarz

    • Krzylu
      Dopiero zaczyna
      • 2009
      • 39

      #3
      Na pierwszym szedłem wg schamtu
      czyli niski czas rzedu 1/100 i niżej na przysłonie 5.6 do 6.3 nie więcej niż f8 no i przepalone niebo aż razi

      na drugim czas podobny ale aż f18!! fakt słoneczny dzień zero chmur czy to jest sposób aby wyszło nie zjarane zdjęcie??

      Komentarz

      • Dzygit-Dublin
        Uzależniony
        • 2005
        • 754

        #4
        Witam
        słonce i przepalenia tła , pomiar światła tu się kłania / korekta ekspozycji i ew filtr na szkło polar najlepiej na słoneczne dni lub ND .
        Mniejsze ISO żeby niebo odzyskać tez bym zarzucił jak to możliwe, a auta czarne nie pomagają w tym wcale - trochę zły kolor jak na praktyki pierwsze.
        Nie ma idealnego środka na takie foty trza próbować i próbować , sam foce auta powiedzmy co 2 tyg jak mam wolne i nie zawsze wychodzi tak jak chce.
        Co do szklą to robiłem 400d + 18-55 i wychodziły super wiec tylko kwestia podejścia do zagadnienia .

        powodzenia
        Darek
        pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

        Komentarz

        • tormentor
          Bywalec
          • 2007
          • 218

          #5
          Zamieszczone przez Dzygit-Dublin
          Mniejsze ISO żeby niebo odzyskać tez bym zarzucił jak to możliwe,
          Tu ISO wg EXIFa jest 100, więc albo przysłona albo filtr polar/ND.
          FF:5Dmk2|T17-35/2.8-4.0|T28-75/2.8|C35/2|C50/1.4|T70-200/2.8|||crop:40D|C18-55 IS||| Metz 58 AF-1|Sunpak 4000AF|wyzwalacze Phottix |Velbon Sherpa 250R|akcesoria...
          Zdjęcia: maxmodels.pl | digart.pl | flickr |
          "I have a very low tolerance level for stupid bullshit" - George Carlin

          Komentarz

          • Krzylu
            Dopiero zaczyna
            • 2009
            • 39

            #6
            Zamieszczone przez Dzygit-Dublin
            Witam
            słonce i przepalenia tła , pomiar światła tu się kłania / korekta ekspozycji .
            No właśnie z tym pomiarem i korekcja to u mnie licho co czytam na ten temat to mniej wiem
            Wspominasz o polarze mam zamiar kupić tylko który nie wyssa mi portfela do zera.
            Darek twoje zdjęcia widziałem są super może kiedyś też takie będę trzaskał :-D

            Komentarz

            • Dzygit-Dublin
              Uzależniony
              • 2005
              • 754

              #7
              Zamieszczone przez Krzylu
              No właśnie z tym pomiarem i korekcja to u mnie licho co czytam na ten temat to mniej wiem
              Wspominasz o polarze mam zamiar kupić tylko który nie wyssa mi portfela do zera.
              Darek twoje zdjęcia widziałem są super może kiedyś też takie będę trzaskał :-D
              1 .zacznij od nie slonecznego dnia
              2. aparat na tv 125 do 1/160 iso 50 lub 100 zeby niebo bylo niebem a nie biala plama.
              3. sledz obiekt i gdzy bedzie naprzeciwko ciebie rob foto nie zwalniajac ze sledzenia go, ja cwiczylem 2 godziny w parku zanim zalapalem o co chodzi.
              4. ekspozycja i pomiar swiatla to dojdziesz pozniej unikaj slonca i czarnych aut na poczatku.
              5. polar kanko nie wysysa kasy , mam hoye i inne ale teraz kupuje tanie fitry gdyz wymieniam je co roku ze wzgledu na kamienie i slady jakie pozostawiaja na nich.

              ja w ostatnia niedziele tez walczylem ze sloncem i wcale dobrze to nie wyszlo.
              p.s

              co do zdjec to nie sa takie super sa ok , najlepsza fota przy panningu to ta obcieta - zabrzmi to smiesznie ale zrozumiesz z czasem zawsze najlepsze foty sa poobcinane i nie nadaja sie do uzycia.

              Mam nadzieje ze pomoglem na poczatek .

              Darek
              pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

              Komentarz

              • ksx
                Początki nałogu
                • 2008
                • 290

                #8
                Zamieszczone przez Krzylu
                No właśnie z tym pomiarem i korekcja to u mnie licho co czytam na ten temat to mniej wiem
                Wspominasz o polarze mam zamiar kupić tylko który nie wyssa mi portfela do zera.
                Darek twoje zdjęcia widziałem są super może kiedyś też takie będę trzaskał :-D
                A ja sobie myślę, że stoisz po niewłaściwej stronie pasa. Walisz tu pod światło. Jak pomiar bierzesz z ocienionej strony samochodu (i jeszcze ciemnego), to oświetlona droga (i jeszcze jasna) się przepala. Stań po stronie słońca, to spadnie kontrast. Jak chcesz dłuższego czasu, to albo szary filtr, albo inna godzina (no ale pewnie tu nie masz wielkiego wyboru). Z obiektywem bym się wstrzymał aż sam dojdziesz co ci się w obecnym nie podoba.

                Komentarz

                • Krzylu
                  Dopiero zaczyna
                  • 2009
                  • 39

                  #9
                  Zamieszczone przez Dzygit-Dublin
                  1 .zacznij od nie slonecznego dnia
                  2. aparat na tv 125 do 1/160 iso 50 lub 100 zeby niebo bylo niebem a nie biala plama.
                  3. sledz obiekt i gdzy bedzie naprzeciwko ciebie rob foto nie zwalniajac ze sledzenia go, ja cwiczylem 2 godziny w parku zanim zalapalem o co chodzi.
                  4. ekspozycja i pomiar swiatla to dojdziesz pozniej unikaj slonca i czarnych aut na poczatku.
                  5. polar kanko nie wysysa kasy , mam hoye i inne ale teraz kupuje tanie fitry gdyz wymieniam je co roku ze wzgledu na kamienie i slady jakie pozostawiaja na nich.

                  ja w ostatnia niedziele tez walczylem ze sloncem i wcale dobrze to nie wyszlo.
                  p.s

                  co do zdjec to nie sa takie super sa ok , najlepsza fota przy panningu to ta obcieta - zabrzmi to smiesznie ale zrozumiesz z czasem zawsze najlepsze foty sa poobcinane i nie nadaja sie do uzycia.

                  Mam nadzieje ze pomoglem na poczatek .

                  Darek
                  Dzięki za cenne informacje,co do tej obciętej to jest crop tutaj jest w oryginale


                  ksxNastępnym razem ustawie się ze światłem,co do obiektywu
                  to mam jeden 17-50 2.8 także i tak będę chciał rozszerzyć zakres.

                  Komentarz

                  • asmo
                    Dopiero zaczyna
                    • 2010
                    • 39

                    #10
                    ja się nie znam ale spróbuj naciskać spust migawki jak samochód będzie naprzeciwko ciebie a nie jak się do ciebie zbliża bo tamron nie jest demon prędkości AF
                    c50d + t17-50 + t55-200 + falcon 8mm
                    zenit 12xp + helios 44m

                    Komentarz

                    • Krzylu
                      Dopiero zaczyna
                      • 2009
                      • 39

                      #11
                      To że to nie demon to większość zdaje sobie z tego sprawę ale to jest właśnie panoramowanie że się strzela foty jak auto przemyka koło ciebie.Kolejne pytanie to czy jak panoramujecie to na tej samej ogniskowej czy zwiększacie/zmniejszacie w miarę zbliżania się auta?
                      Następna sprawa to zdjęcie z ciemną BMW i przysłona użyta która wynosi F18
                      czy to nie jest czasem za wysoka,w sumie z drugiej strony robione pod słońce ale chciałbym wiedzieć na przyszłość czy to nie przeszkoda.

                      Komentarz

                      • Dzygit-Dublin
                        Uzależniony
                        • 2005
                        • 754

                        #12
                        Zamieszczone przez Krzylu
                        To że to nie demon to większość zdaje sobie z tego sprawę ale to jest właśnie panoramowanie że się strzela foty jak auto przemyka koło ciebie.Kolejne pytanie to czy jak panoramujecie to na tej samej ogniskowej czy zwiększacie/zmniejszacie w miarę zbliżania się auta?
                        Następna sprawa to zdjęcie z ciemną BMW i przysłona użyta która wynosi F18
                        czy to nie jest czasem za wysoka,w sumie z drugiej strony robione pod słońce ale chciałbym wiedzieć na przyszłość czy to nie przeszkoda.
                        witam
                        siedzę w pracy wiec podeśle coś ze starych przykładów bo mój komp ciągle na reanimacji

                        Jak masz ustawione tv to aparat pilnuje ci czasu , czyli sam zmienia przysłonę.
                        F18 to wynik braku filtra ND lub polara oraz pora dnia slonce np , mam to samo jak focilem z riga, załóż filtr i iso na min będzie ok.
                        Ja bardzo często używam flasha w słoneczne dni prawie zawsze żeby zabić cienie i ostre przejścia słońca, bez flasha tez idzie .

                        tu mój ulubiony z drzewa / krzaki nad droga
                        15mm



                        200mm


                        300mm

                        p.s

                        Im dłuższe szkło tym lepiej to wychodzi i bezpieczniej dla fotografa lecz tracisz widoki , trza wybierać.
                        Jak już to opanujesz to spróbuj inne czasy tu to już kwestia gustu.

                        u 35mm na 1/20 lub 1/30



                        a jak już przegniesz totalnie z czasem i dodasz zoomowanie to wyjdzie takie coś jak kumplowi





                        to tez ma swoje uroki

                        pytanie tez czy robisz to dla siebie czy na sprzedaż bo nie każdy to kupi - ktoś wspomniał ze jak klient płaci i jest zadowolony to reszta jest tylko historia .

                        praktyka praktyka praktyka ...........................














                        Pozdrawiam Darek
                        pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

                        Komentarz

                        • arturoo
                          Dopiero zaczyna
                          • 2009
                          • 28

                          #13
                          Witam!
                          Ostatnio byłem w plenerze i po raz pierwszy próbowałem panoramowania, lecz to mi nie wyszło zbyt dobrze.Samochody wyszły porozmazywane.

                          Zdjęcia robiłem 450D z kitem 18-55IS
                          Zdjęcia jadących samochodów (80-150km/h) robiłem różnymi czasami 1/80;1/100;1/125, ustawiłem na "Al servo" i foty robiłem tak jak pisze na forum czy w różnych toturialach.
                          Prawie wszystkie zdjęcia wyszły w ten sposób:
                          1/80s - http://img132.imageshack.us/i/180ku.jpg/
                          -
                          Lecz był wyjątek
                          1/100 - http://img135.imageshack.us/i/1100pf.jpg/
                          -
                          To zdjęcie zrobiłem typowo na spontanie, ponieważ nagle zauważyłem motocyklistę i wyciągnąłem aparat bez żadnego przygotowania.
                          1/160 - http://img121.imageshack.us/i/1160p.jpg/

                          Co robię źle podczas panoramowania? Proszę o pomoc

                          P.S
                          Kolega ze mną robił zdjęcia Nikonem z kitem 18-55 i zdjęcia wyszły lepiej niż moje.Używaliśmy podobnych czasów.
                          Canon 450D + 18-55 IS

                          Komentarz

                          • arturs
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 4196

                            #14
                            ćwiczyć trzeba i będzie git
                            5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                            Komentarz

                            • dr_bonzo
                              Coś już napisał
                              • 2009
                              • 74

                              #15
                              Na pierwszym szedłem wg schamtu
                              czyli niski czas rzedu 1/100 i niżej na przysłonie 5.6 do 6.3 nie więcej niż f8 no i przepalone niebo aż razi

                              na drugim czas podobny ale aż f18!! fakt słoneczny dzień zero chmur czy to jest sposób aby wyszło nie zjarane zdjęcie??
                              Dla mnie to wyglada na focenie na manualu - jesli dobierales parametry wg "ksiazki" czyli 1/100 + f/6.3 a swiatlo nie pasowalo do tych ustawien to wyszlo ci jak wyszlo za jasno lub za ciemno (f/18).

                              Ustawienie trybu Tv powoduje automatyczne dobranie przeslony dla ustawionego czasu. Czyli generalnie bedziesz mial ladnie naswietlone zdjecie. Musisz tylko odpowiednio mierzyc ekspozycje - jak wyzej ktos wspominal: nie punktowo na slonce (aparat stwierdza ze jest masa swiatla - przyciemni zdjecie)/na czarne auto (rozjasni zdjecie bo mysli ze czern ktora widzi to jasna szarosc slabo oswietlona).

                              Komentarz

                              Pracuję...