X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rysy
    Dopiero zaczyna
    • 2012
    • 15

    #1

    Interpretacja światłomierza przy zmierzchu

    Chciałbym jak najwierniej oddać ciemny nastrój sceny przy zmierzchu.
    Jak interpretować wskazania światłomierza?
    Jeśli dobrze przypuszczam, to zasugeruje mi on takie wskazania, że zdjęcie będzie zbyt jasne w stosunku do rzeczywistości.
    Zastosować pomiar na średnie tony i skompensować ekspozycję?

    Dodaję zdjęcie które przyczyniło się do założenia tego tematu.

    fot.John Hedgecoe
    Ostatnio edytowany przez rysy; 44064.
  • dinderi
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 3028

    #2
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

    Komentarz

    • janmar
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 3468

      #3
      Zwróć uwagę na kierunek światła..Przy takim oświetleniu masz sylwetkowe zdjęcie jak w banku.A reszta wyjdzie sama,taka jaka jest.

      Kompensacja w miarę potrzeby, na pewno bracketing ekspozycji.
      Zrób w takich warunkach pierwsze sto zdjęć,i wszystko będzie jasne...auć..to jest ciemne chciałeś?

      Komentarz

      • rysy
        Dopiero zaczyna
        • 2012
        • 15

        #4
        W sumie to zdjęcie chyba wcale nie musiało być robione przy zmierzchu (jak podaje autor w swojej książce..) odblaski, sylwetka, jasne niebo wskazują, że pora mogła być wcześniejsza. Pewnie jakiś kolorowy filtr dodał uroku. Nie mam teraz książki pod ręką, ale z tego co pamiętam to ekspozycja 1/125 (na pewno niedłuższa) f 5.6, Agfa Chrome 200.

        Komentarz

        Pracuję...