X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • McKiller
    Bywalec
    • 2012
    • 148

    #1

    Fotografowanie w Kościele

    Witam, mam pytanie odnośnie fotografowania w kościele. Mianowicie kościół jest dosyć ciemny (kilka żarówek nad młodymi i kilka z przodu) sufit za wysoko żeby odbijać błysk flesza. Pytanie brzmi czy dobrym rozwiązaniem takiej sytuacji jest założenie dyfuzora typu strofen i lampa skierowana centralnie na obiekt? Czy może są jakieś inne rozwiązania tej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc
  • marekb
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2273

    #2
    Odp: Fotografowanie w Kościele

    co to znaczy sufit za wysoko?? 50m ?? scian też nie ma? rozstawianie czegokolwiek w kościele jest nieco upierdliwe, ale skoro uważasz to czemu nie ?

    Komentarz

    • McKiller
      Bywalec
      • 2012
      • 148

      #3
      Odp: Fotografowanie w Kościele

      Może nie 50m ale wysoko około 10-15m, jak para młoda jest na środku kościoła to do ściany też jest spory kawałek. "Rozstawienie czegoś" raczej nie wchodzi w grę.

      Komentarz

      • jellyeater
        Pełne uzależnienie
        • 2010
        • 1631

        #4
        Odp: Fotografowanie w Kościele

        Ostatnio jak byłem na weselu w podobnym kościele (sufit hen wysoko, na ścianach witraże) to fotograf i tak dał lampę w bok i strzelał nią na oślep (oślepiając gości i księdza). Ciągle czekam na to co z tego wyszło. Odbijanie światła jest fajne jak ktoś się nazywa Joe McNally i ma kilkanaście minut na ustawienie każdego ujęcia.

        http://jellyeater.net84.net/

        Komentarz

        • zaitsev
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1660

          #5
          Odp: Fotografowanie w Kościele

          Zamieszczone przez McKiller
          Czy może są jakieś inne rozwiązania tej sytuacji.
          Tak, f/1.2-1.8.

          Komentarz

          • MroQoo
            Dopiero zaczyna
            • 2012
            • 28

            #6
            Odp: Fotografowanie w Kościele

            Może się komuś przyda : bez lampy, wysokie iso. Ślub to nie jest ale katedrę wewnątrz widać.

            15 minute photo challenge - Winchester Cathedral - YouTube

            Komentarz

            • marekb
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2273

              #7
              Odp: Fotografowanie w Kościele

              Zamieszczone przez zaitsev
              Tak, f/1.2-1.8.
              to nie jest do konca rozwiązanie, robić na otwartym szkle by "dać radę" Wracając do lampy to nie spotkałem jeszcze kościoła, w którym by 580 tka nie dała rady, do tego jeśli możesz wejść na iso 6400 to już raczej nie ma takiej możliwości, no chyba że wieczorem i po mszy jak kościelny wygasi

              Komentarz

              • zusi
                Coś już napisał
                • 2013
                • 59

                #8
                Odp: Fotografowanie w Kościele

                ja nie błyskam na ślubie bo nie chce przeszkadzać daje wysokie iso, jasny obiektyw i tyle, na razie daje rade, może kiedys wpadne na lepszy pomysl. Odbijanie od kolorowych ścian.. czy ja wiem? a sufit tez nie zawsze jasny więc też ciężko.

                Komentarz

                Pracuję...