X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • burn
    Dopiero zaczyna
    • 2012
    • 42

    #1

    fotografia t-shirtow

    witam,

    potrzebuje zrobić takie oto zdjęcia t-shirtow i koszulek polo.



    Uploaded with ImageShack.us


    Czego potrzebuje do tego typu zdjeć? Chodzi mi o setup oswietleniowy. Manekina mam.


    Pozdrawiam
  • Kuba1
    Uzależniony
    • 2010
    • 960

    #2
    Odp: fotografia t-shirtow

    Zamieszczone przez burn
    witam,
    [...]


    Czego potrzebuje do tego typu zdjeć? Chodzi mi o setup oswietleniowy. Manekina mam.


    Pozdrawiam
    1 softbox i blendy.
    Chyba, że mają być identycznie oświetlone, to dwa softboxy i blendy.
    Ostatnio edytowany przez Kuba1; 37822.

    Komentarz

    • wiktor2323
      Pełne uzależnienie
      • 2009
      • 1290

      #3
      Odp: fotografia t-shirtow

      Na zdjęciu masz duży softxob od lewej i lekko od tyłu jakiś strip na kontrę A jeśli chodzi o to zeby koszulka wyglądała jak na człowieku to są do tego stojaki
      Facebook
      WWW

      Komentarz

      • Kuba1
        Uzależniony
        • 2010
        • 960

        #4
        Odp: fotografia t-shirtow

        Zamieszczone przez wiktor2323
        Na zdjęciu masz duży softxob od lewej i lekko od tyłu jakiś strip na kontrę [..]
        Z zaznaczeniem, że ten może strip, a może nie - to jest z boku z przodu, a nie z tyłu. Omiata koszulkę świecąc do tyłu. Gdyby był w kontrze, trochę inaczej by to wyglądało. No ale to drobiazg, bo do światowego sfotografowania t-shirtów nie musi być identyczny setup, co na tym zdjęciu. Jak pisałem, wystarczy jeden softbox i blendy- jedna srebrna i reszta choćby styropian.
        Ostatnio edytowany przez Kuba1; 37822.

        Komentarz

        • canon_user
          Coś już napisał
          • 2013
          • 76

          #5
          Odp: fotografia t-shirtow

          Myślę, że autorowi wątku bardziej chodziło o samo ułożenie koszulki i "efekt ducha" niż o samo światło itp.

          Komentarz

          • Kuba1
            Uzależniony
            • 2010
            • 960

            #6
            Odp: fotografia t-shirtow

            Zamieszczone przez canon_user
            Myślę, że autorowi wątku bardziej chodziło o samo ułożenie koszulki i "efekt ducha" niż o samo światło itp.
            I jesteś pewien, że przeczytałeś jego pierwszy wpis w całości, ze zrozumieniem?

            Komentarz

            • canon_user
              Coś już napisał
              • 2013
              • 76

              #7
              Odp: fotografia t-shirtow

              Zamieszczone przez Kuba1
              I jesteś pewien, że przeczytałeś jego pierwszy wpis w całości, ze zrozumieniem?
              Aaaa... się zapędziłem. Zwracam honor Nie zauważyłem dalszej treści postu pod załączonym zdjęciem

              Komentarz

              • burn
                Dopiero zaczyna
                • 2012
                • 42

                #8
                Odp: fotografia t-shirtow

                dokladnie tak, chodzi wlaśnie taki efekt jakby ducha. Mam manekina ale zwykłego.
                Ogolnie przydalby mi się caly zarys setupu oswietleniowego (pomijajac manekina).

                Mam biale tło i różne lampy i modyfikatory światła.

                Komentarz

                • Kuba1
                  Uzależniony
                  • 2010
                  • 960

                  #9
                  Odp: fotografia t-shirtow

                  No to brakuje Ci manekina do takich zdjęć.
                  Reszta to banał. Jak chcesz białe tło bez szparowania, to jeszcze dwie lampy z gołymi czaszami na tło oprócz tego, co już zostało wspomniane. Skoro lampy masz, to chyba wiesz jak poświecić?

                  Komentarz

                  • Hazel
                    Dopiero zaczyna
                    • 2013
                    • 30

                    #10
                    Odp: fotografia t-shirtow

                    Zamieszczone przez Kuba1
                    No to brakuje Ci manekina do takich zdjęć.
                    Reszta to banał. Jak chcesz białe tło bez szparowania, to jeszcze dwie lampy z gołymi czaszami na tło oprócz tego, co już zostało wspomniane. Skoro lampy masz, to chyba wiesz jak poświecić?
                    a czym się różni manekin do "takich" zdjęć od zwykłego?
                    Profesjonalne zdjęcia z fotograf gdańsk. Niezapominany pełnym wyzwań fotograf tczew.

                    Komentarz

                    • Kuba1
                      Uzależniony
                      • 2010
                      • 960

                      #11
                      Odp: fotografia t-shirtow

                      Zamieszczone przez Hazel
                      a czym się różni manekin do "takich" zdjęć od zwykłego?
                      Nie widziałem jak wygląda, bo nie robiłem takich zdjęć. Generalnie trzeba rozwiązać kwestię tylnej części szyi.. Z tego co zorientowałem się w sieci, to nie jest to jeszcze podane na tacy. Jedynie wspomina się o domalowaniu tej części koszulki w PS (Wyniki wyszukiwania z datą poprzednich postów, dziś być może znalazłoby się coś nowego, ale nie mam na to czasu - przygotowuję 2000 innych produktów), ale malować to można wszystko, tylko że nie o to chodzi.
                      Z dołem tułowia i rękawami sprawa jest prostsza, bo kąt patrzenia jest z góry i nie widać otworu tak jak w przypadku szyi. Więcej nie podpowiadam.

                      Można też zrobić jeden montaż lub rendering 3D i nakładać kolory i napisy w PS - to dobrze zrobione, również nie będzie tanie, chyba że w Polsce..

                      Komentarz

                      • Hazel
                        Dopiero zaczyna
                        • 2013
                        • 30

                        #12
                        Odp: fotografia t-shirtow

                        dzięki za doinformowanie
                        Profesjonalne zdjęcia z fotograf gdańsk. Niezapominany pełnym wyzwań fotograf tczew.

                        Komentarz

                        • Bart
                          Bywalec
                          • 2012
                          • 176

                          #13
                          Odp: fotografia t-shirtow

                          burn
                          i jak sobie poradziłeś, pokażesz efekty? Jaki setup oświetleniowy ostatecznie zastosowałeś?

                          Komentarz

                          • Bart
                            Bywalec
                            • 2012
                            • 176

                            #14
                            Odp: fotografia t-shirtow

                            Pytanie wynika stąd, że również stanąłem przed zadaniem fotografii odzieży, głównie właśnie t-shirtów. Zdjęcia mają być typu ghost (duch) oraz na manekinie. To właściwie jednorazowe zadanie, ale muszę to zrobić.. możliwie doskonale.
                            Jako źródła światła posiadam 4 lampy błyskowe YN 560 III (oczywiście sprzęt studyjny typu statywy oświetleniowe, wyzwalacze, tła, blendy itp. również) z uchwytami z mocowaniami typu Bowens.
                            Jednak bardzo proszę o pomoc w wyborze modyfikatorów, przez pryzmat posiadanego oświetlenia. Bowiem myślę i myślę, i ciągle zmieniam plan. W tej chwili skłaniam się ku dwóm stripom 40x120. Chętnie także podpowiedź a propos najlepszego ustawienia setu oświetleniowego.
                            Ostatnio edytowany przez Bart; 45416. Powód: literówka

                            Komentarz

                            • sebfoto
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 380

                              #15
                              Odp: fotografia t-shirtow

                              Zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=qUhT_GnRpzw
                              Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

                              Komentarz

                              Pracuję...