X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szycho
    Początki nałogu
    • 2006
    • 350

    #16
    Kiedyś czytałem o takim małym "patencie": chyba Sony. Przy osłonie typu tulipan, na "dole" znajdowała się taka mała otwierana klapka pozwalająca na manewrowanie filtrem polaryzacyjnym bez zdejmowania osłony. Nie jestem pewien czy to było Sony czy cóś tam, ale sam pomysł na taki dostęp do filtra wydaje się ok

    Zamieszczone przez Avadra_K
    ...Rozwiązanie Peri Noid`a wydaje się być OK - pod warunkiem że masz możliwoąć wkręcenia osłony w filtr. Np. czarna Hoya slim nie ma w wewnątrz gwintu i tu już przytoczone rozwiązanie nie zda egzaminu...
    Hoya nie, ale MARUMI CPL DHG już taki gwint ma. Więc jak jeszcze nie zakupiliśmy filtra, to osobiście polecam Marumi.
    EOS 40D+BG-2N/350D+BGE3; EFS18-55/3,5-5,6 II, C50/1,8, C100/2,8, T28-75/2,8, C100-400IS L, 430EX, DMIII, Lowepro Nova 4 AW/Rover AW II, RUP-43, Sherpa 600R/Phottix KB-1, MARUMI CPL DHG i inne gadżety...
    www.tomaszszyszko.pl

    Komentarz

    • scooter
      Uzależniony
      • 2005
      • 856

      #17
      Wyrzeźbić małą dziurkę od spodu ...

      Komentarz

      • rolaj
        Uzależniony
        • 2006
        • 584

        #18
        Zamieszczone przez Peri Noid
        Rozwiązaniem byłaby nieoryginalna osłona mocowana na gwint, którą można wkręcić w polar. Do 70-200 nie jest to i tak tulipan (jeśli się nie mylę), więc można nią swobodnie kręcić. Na Allegro zdaje się można znaleźć takowe. To taka pierwsza myśl.
        To jest dobry pomysł! Trzeba tylko znaleźć wkręcaną osłonę. Btw. do 70-200/2,8 to jest tulipan, ale bartolomic ma chyba "czwórkę". Do 2,8 zapewne też da się coś dopasować.

        Komentarz

        • gwozdzt
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 5780

          #19
          no i przypadkiem znalazło się rozwiązanie na allegro - ktoś se dziure wydłubał



          Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: SuG_002.JPG
Wyświetleń: 1
Rozmiar: 12,07 MB
ID: 2082617
          Pozdrowienia, Tomek

          Komentarz

          • sniper88
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 1156

            #20
            Zamieszczone przez gwozdzt
            no i przypadkiem znalazło się rozwiązanie na allegro - ktoś se dziure wydłubał
            W sony i pentaxie jest cos takiego od dawna, ale masz zamiast dziury profesjonalna zasowke
            WWW | 500px | IG
            Semper in altum

            Komentarz

            Pracuję...