X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • italy
    Uzależniony
    • 2011
    • 507

    #1

    Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Tu widać jak autor od pomysłu przeszedł do końcowego efektu.
    Przyznam, że i czasu i na pewno inwencji tu nie brakuje

    Martina Underwater [JuzaPhoto]
  • 7four
    Uzależniony
    • 2009
    • 850

    #2
    Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Zdjęcie robione przez szybę w akwarium.

    Komentarz

    • italy
      Uzależniony
      • 2011
      • 507

      #3
      Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

      Zamieszczone przez 7four
      Zdjęcie robione przez szybę w akwarium.
      To oczywiste, ale ile trzeba mieć samozaparcia żeby akwarium nawet rozmiarowo zbliżone do aparatu i obiektywu tachać nad strumień.Plus obserwacja żerowania zimorodka, umiejscowienie w/w akwarium i czekania na ten właśnie moment-pewnie za pomocą pilota , na wyzwolenie migawki i osiągnięcie takiego efektu.

      Komentarz

      • Daniel_Daniel
        Dopiero zaczyna
        • 2015
        • 45

        #4
        Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

        Zamieszczone przez italy
        Tu widać jak autor od pomysłu przeszedł do końcowego efektu.
        Przyznam, że i czasu i na pewno inwencji tu nie brakuje

        Martina Underwater [JuzaPhoto]
        Dla mnie mega szacun dla gościa.

        Komentarz

        • 7four
          Uzależniony
          • 2009
          • 850

          #5
          Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

          Trzeba mieć, ale dobre układy aby wejść na teren Zoo od zaplecza.

          Jak na przykładzie:



          Biegnącej wydry (do żarcia). Pod koniec jest również i zimorodek.

          Tak samo głodny, więc bez problemu będzie nurkować do akwarium ustawionym w jakiejś klatce ;-)
          Wcale nie trzeba latać nad strumieniami jak to się wydaje aby zrobić takie zdjęcia.

          To też jest nakręcone w warunkach "sztucznych":

          High Speed Kingfisher Dives For Fish Misses Filmmaterial - Video | Getty Images

          Komentarz

          • mkkaczy
            Początki nałogu
            • 2011
            • 461

            #6
            Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

            Co do wydry, to może razem z tym panem fotografowali bo widziałem bardzo podobne zdjęcia.


            Swoją droga to mam mieszane uczucia co do "dzikości" takich zdjęć przyrodniczych.
            R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
            https://500px.com/mkkaczy

            Komentarz

            • gosiaa
              Dopiero zaczyna
              • 2007
              • 31

              #7
              Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

              Ja mam "nie mieszane" - dzikie nie są.

              Komentarz

              • 7four
                Uzależniony
                • 2009
                • 850

                #8
                Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                Kto go tam wie ;-) Może się zgadali na battle 1Dx vs 1Dx II. Ale trawa równo kosiarką przycięta:



                Ale jak im po ulicach chodzą takie okazy :



                to co się dziwić.

                Mam też wrażenie, że ta sowa imieniem Gandalf to raczej oswojona jest :



                Nie ważne jak, ważny efekt, studyjne zdjęcia żab i kameleonów dopełniają reszty.
                Też mam podobne zdjęcia, ale tylko "przez szybę" ;-)

                Komentarz

                • zysk
                  Pełne uzależnienie
                  • 2013
                  • 1120

                  #9
                  Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                  Zamieszczone przez gosiaa
                  Ja mam "nie mieszane" - dzikie nie są.
                  Może nie dzikie ,ale: świetne,kapitalne,rewelacyjne jak dla mnie .Nie zauwazyłem aby nasze forumowe towarzystwo robiło fotki choćby trochę podobne ....
                  "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
                  7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

                  Komentarz

                  • 7four
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 850

                    #10
                    Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                    Zamieszczone przez zysk
                    Może nie dzikie ,ale: świetne,kapitalne,rewelacyjne jak dla mnie .Nie zauwazyłem aby nasze forumowe towarzystwo robiło fotki choćby trochę podobne ....
                    Bo kluczem do sukcesu jest pomysł, "układy" , takie czy inne możliwości "techniczne" lub/i "nie techniczne".

                    Mniej gadać, "więcej pstrykać" a coś tam wyjdzie ;-)

                    Komentarz

                    • iczek
                      Uzależniony
                      • 2004
                      • 711

                      #11
                      Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                      Jesli to maja byc portrety zwierząt, to praktycznie żadne zasady fotografii przyrodniczej nie obowiązuja. Zwierzaki w zoo wklatkach kuszone zarciem itd. Karmione z reki. Jesli to ma byc fotografia przyrody naturalnej to te zdjecia juz raczej pod to nie podpadaja. Zreszta temat jest duzo bardziej skomplikowany. Czy slynne tez na tym forum fotki drapoli z nęcisk to jeszcze fotografia przyrodnicza? a czym rozni sie wykladanie karmy i padliny w lesie by zrobi ujecie od karmieni w zoo? Tylko plotem powicie? no nie wiem. Temat rzeka.


                      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                      FotoPropaganda - blog tylko o dobrej fotografii
                      Ptaki
                      Portrety
                      Pejzaż

                      Komentarz

                      • tomphoto
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 428

                        #12
                        Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                        Zimki maja swoje miejsca, jeśli to stawy po zarybieniu, jest szansa że ryby są w tym samym miejscu i zimki też.
                        Jeśli to rzeka, zimek oblatuje rewir kilka razy dziennie w którym ma kilka miejsc. Szansa że siądzie w konkretnym miejscu i zacznie polować są.
                        Ustawienie akwarium w stawie nawet realne, w rzece...jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić.
                        Po fotografiach zaprezentowanych obstawiam na zimki które nie przebywały w naturalnym środowisku.
                        Wyzwanie jest, większy zbiornik i nad stawy, przeleci może jakaś rybitwa a może czapla, o ile w zbiorniku będą rybki i postoi z kilka dni.
                        http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

                        Komentarz

                        • jaś
                          Pełne uzależnienie
                          • 2007
                          • 2601

                          #13
                          Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                          Fotografia nie ma zasad. To nie sport. Ważny jest efekt, a nie sposób, w jaki został osiągnięty. - tak sobie tylko zacytowałem pewnego tuza fotografii
                          Jestem szumofobem
                          S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
                          Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

                          Komentarz

                          • italy
                            Uzależniony
                            • 2011
                            • 507

                            #14
                            Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                            Zamieszczone przez jaś
                            Fotografia nie ma zasad. To nie sport. Ważny jest efekt, a nie sposób, w jaki został osiągnięty.
                            Fakt, można sfingować przyłożenie pistoletu do skroni i nacisnąć spust migawki - efekt jedna z głównych nagród foto.

                            Komentarz

                            • gosiaa
                              Dopiero zaczyna
                              • 2007
                              • 31

                              #15
                              Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

                              Zamieszczone przez italy
                              Fakt, można sfingować przyłożenie pistoletu do skroni i nacisnąć spust migawki - efekt jedna z głównych nagród foto.
                              To po prostu fotografia kreatywna i nie ma w tym nic złego, dopóki nie sprzedaje się jej jako reportaż. Wtedy to zwykłe oszustwo. W tym zakresie fotografia nie potrzebuje specjalnych zasad bo są uniwersalne.

                              Komentarz

                              Pracuję...