X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • luso
    Uzależniony
    • 2014
    • 900

    #1

    Portret pod światło

    W wątku "ostrość Canona L 85 1,2 ?": pojawił się link do filmiku: https://youtu.be/L7B6RswRX74?t=118. W jego drugiej minucie jest przedstawione zdjęcie, na którym na pierwszym planie stoi modelka a za nią w tle znajdują się gałęzie drzew, przez które prześwituje słońce. Samo słońce również znajduje się w kadrze. Parametry ekspozycji przy którym, została wykonana ta fotografia to f/1.2, 1/500s ISO100.

    Osobiście chcę uzyskać podobny efekt, ale kończy się to odrobinę innymi rezultatami. Gdy ustawię modelkę na tle słońca schowanego za drzewami otrzymuję zdjęcie, na którym postać na pierwszym planie jest mocno niedoświetlona a tło jest przepalone. Aby zrównoważyć ekspozycję muszę używać lampy. Wówczas moje parametry ekspozycji to f/2.8, 1/800s i ISO100 + flash. Jednak na podlinkowanym filmie nie widać aby autorka używała lampy czy blendy.

    Mam do Was pytanie: w jaki sposób została zrównoważona ekspozycja na zdjęciach wykonanych podczas kręcenia podlinkowanego filmu. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że słońce jest mocno schowane za gałęziami i cienie zostały mocno wyciągnięte w postprodukcji. Ale skutkiem takiego działania byłby olbrzymi szum na modelce :/ Na kolejnych zdjęciach z tej sesji również autorka ma zacieniony pierwszy plan i jasne niebo z zachodzącym słońcem w tle...
  • aptur
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 3837

    #2
    Odp: Portret pod światło

    Zamieszczone przez luso
    Mam do Was pytanie: w jaki sposób została zrównoważona ekspozycja na zdjęciach wykonanych podczas kręcenia podlinkowanego filmu. J
    za pomocą fotoszopa
    a umiejętnego użycia lampy czy blendy na zdjęciu nie zobaczysz bo o to chodzi
    Ostatnio edytowany przez aptur; 3315.

    Komentarz

    • radiki
      Początki nałogu
      • 2014
      • 341

      #3
      Odp: Portret pod światło

      Tu masz jej tutkę fotek pod światło: https://youtu.be/khJTaAjwJ5Q

      Komentarz

      • OCleVer
        Coś już napisał
        • 2015
        • 70

        #4
        Odp: Portret pod światło

        Tryb Manualny, przepalone tło, prawidłowo naświetlana postać i praca w PS.

        Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
        50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

        Komentarz

        • misiodcanon
          Dopiero zaczyna
          • 2016
          • 15

          #5
          Odp: Portret pod światło

          Akurat Irene (autorka filmu z linka w pierwszym poście) większość zdjęć robi bez lamp i blend, korzystając tylko z naturalnego światła.
          Sprawdź jej kanał na YT bo chętnie dzieli się wiedzą. Poza filmami pokazującymi jak wyglądają same sesje czasem pokazuje cały proces obróbki zdjęcia w PS. Ma tego dużo i można podpatrzeć choć widać że PS uczyła się sama metodą prób i błędów.
          Powodzenia i pochwal się wynikami!
          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          C100d + 24mm/2.8 + 50mm/1.8 = https://www.flickr.com/photos/michaldworzanski/

          Komentarz

          • luso
            Uzależniony
            • 2014
            • 900

            #6
            Odp: Portret pod światło

            Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie da się bez lampy

            Komentarz

            Pracuję...