1)Po prostu - jak masz "gdzieś" lampy rozstawione to czas ładowania wydłużający się w miarę spadku pojemności akumulatorków - to problem.
Tym bardziej że rozstawiasz i...jakby tracisz kontrolę!A przy pracy dwóch fotografujących - szybko spada wydajność sysyemu.Na szczęście - nietrudno do lamp zamontować mini wtyczke dodatkowego zasilania
2)Tak - dwie lub trzy lampy 420 robią za "slave" - sam korzystam z 550 pracującej jako "grupa C" ze zmniejszoną mocą (daje się to precyzyjnie regulować) - wtedy gdy chcę mieć "coś od przodu". Wtedy druga osoba fotografująca korzysta z ST2. Gdy mam lampy bliżej niż np w kościele - rozstawiam wszystkie i używam ST2 - 550 używam za plecami.
3)Korzystam z nakładek Lumiquesta - mam 2szt Big Bounca jako oświetlenie tła i różne inne nakładki typu Softbox albo mniejszy rozpraszacz Promax. Nie korzystam z popularnych nakładek typu Stofen - jakoś brak mi do ich przekonania. Lampy najczęściej "czepiam" na klipsach lub stawiam na statywie z monopodu z nóżkami albo zwykłym statywie - chodziło mi o to by było to jak najbardziej mobilne.
Ale teraz przymierzam się do kupienia podobnych zestawów do tych: http://www.allegro.pl/item94059871_z...aratowych.html ale z parasolkami odbijającymi - no są takie dwufunkcyjne. Sprzedawane przez nich statywy 2.25 m są naprawdę lekkie i niewielkie.No i "śwędzą" mnie te parasolki by je wypróbować - są w końcu rasowe uchwyty do lamp.
Oglądałem softboxy MicroApollo - ale niestety: muszę przekleić rzepy bo chyba celowo zrobili tak by użytkownika Lumiquesta załamać :-(. No i- trochę się nimi rozczarowałem tak z wyglądu - ale jeszcze praktycznie nie testowałem!
Sam system master-slave IR jest bardzo kompaktowy i efektywny.Bardzo sprawnie pracuje ETTL - naprawdę nie ma się czego wstydzić! Po prostu - składasz i jedziesz!
Przy pracy z dobrze dobranym czasem - połączenie ze światłem zastanym jest bardzo przyjemne dla oka no i ....nigdy czarnych przestrzeni z tyłu!
Jedyna wada to...koszt :-).Ale - żeby zabrać lampy studyjne wszędzie - nie ma co marzyć.A z reporterskimi - w 10 min masz rozstawione własne światło WSZĘDZIE....
Tym bardziej że rozstawiasz i...jakby tracisz kontrolę!A przy pracy dwóch fotografujących - szybko spada wydajność sysyemu.Na szczęście - nietrudno do lamp zamontować mini wtyczke dodatkowego zasilania
2)Tak - dwie lub trzy lampy 420 robią za "slave" - sam korzystam z 550 pracującej jako "grupa C" ze zmniejszoną mocą (daje się to precyzyjnie regulować) - wtedy gdy chcę mieć "coś od przodu". Wtedy druga osoba fotografująca korzysta z ST2. Gdy mam lampy bliżej niż np w kościele - rozstawiam wszystkie i używam ST2 - 550 używam za plecami.
3)Korzystam z nakładek Lumiquesta - mam 2szt Big Bounca jako oświetlenie tła i różne inne nakładki typu Softbox albo mniejszy rozpraszacz Promax. Nie korzystam z popularnych nakładek typu Stofen - jakoś brak mi do ich przekonania. Lampy najczęściej "czepiam" na klipsach lub stawiam na statywie z monopodu z nóżkami albo zwykłym statywie - chodziło mi o to by było to jak najbardziej mobilne.
Ale teraz przymierzam się do kupienia podobnych zestawów do tych: http://www.allegro.pl/item94059871_z...aratowych.html ale z parasolkami odbijającymi - no są takie dwufunkcyjne. Sprzedawane przez nich statywy 2.25 m są naprawdę lekkie i niewielkie.No i "śwędzą" mnie te parasolki by je wypróbować - są w końcu rasowe uchwyty do lamp.
Oglądałem softboxy MicroApollo - ale niestety: muszę przekleić rzepy bo chyba celowo zrobili tak by użytkownika Lumiquesta załamać :-(. No i- trochę się nimi rozczarowałem tak z wyglądu - ale jeszcze praktycznie nie testowałem!
Sam system master-slave IR jest bardzo kompaktowy i efektywny.Bardzo sprawnie pracuje ETTL - naprawdę nie ma się czego wstydzić! Po prostu - składasz i jedziesz!
Przy pracy z dobrze dobranym czasem - połączenie ze światłem zastanym jest bardzo przyjemne dla oka no i ....nigdy czarnych przestrzeni z tyłu!
Jedyna wada to...koszt :-).Ale - żeby zabrać lampy studyjne wszędzie - nie ma co marzyć.A z reporterskimi - w 10 min masz rozstawione własne światło WSZĘDZIE....
Komentarz