X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • minek
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 1386

    #16
    Zamieszczone przez Broncobilly
    sam od dłuższego czasu przymierzam sie do zrobienia reprodukcji obrazów Nowosielskiego w jednym z kosciołow ale trochę przeraza mnie konieczność robienia zdjęć ze statywu ustawionego na dość wysokiej platformie na kółkach (obawy o stabilność ) - niestety obrazy są dość wysoko zawieszone. Ale chyba zaryzykuje w jakiś pogodny dzień i zrobie kilka prób - a nuż coś z tego wyjdzie ;-)
    Fotografując z dołu porobisz trapezy, a w dodtku z ręki - krzywe trapezy. A jak nie będziesz miał jeszcze oświetlenia, to pewnie krzywe, poruszone trapezy. Nie wystarczy potem wyprostować w szopie, bo zatracone będziesz miał proporcje szerokość do wysokości - wszsytko będzie w skrócie. Coś jak obraz telewizyjny 4/3 oglądany po rozciągnięciu (niektórzy tak robią, bo kupili fajny duży telewizor, to dlaczego ma się świecić tylko część ekranu) na telewizorze 16/9.

    Komentarz

    • Rogeros
      Bywalec
      • 2005
      • 100

      #17
      Zamieszczone przez minek
      Tak właśnie robiłem jak opisałem. Z tym, że miałem jedynie halogeny i parasolki rozpraszające. I parę sztalug z deskami z pracowni do zastawiania światła żeby nie latało gdzie nie trzeba.
      Obrazów nie ogląda się w takim świetle jakie opisujesz. Takie zabiegi jak ostre punktowe światło pod małym kątem wydobywa jedne szczegóły, wręcz je przerysowuje, kosztem utraty innych (tych z ,,drugiej strony''). Może być przydatne do pokazania zbliżenia fragmentów obrazu, uwypuklenia detalu jakiegoś, ale nie reprodukcji całości.
      Moja faktura byla dosc gladka wiec moglem sobie pozwolic przy tym oswieleniu nie musialem sie martwic kompletnie o odbicia. Natomiast stosowanie softboxow daje zbyt miekkie swiatlo i sie nie nadaja. Zreszta tego sie nie da przedyskutowac w teorii, wszystko jest zalezne od tego co chcemy uzyskac, do jakich celow i przede wszsykim od samego materialu. Po prostu doswiadczenie i indywidualne podejscie do tematu rzadzi w tej dziedzinie.

      Roger
      Marcin "Roger" Pojałowski
      GG: 27797

      Komentarz

      • virpower
        Coś już napisał
        • 2005
        • 64

        #18
        Ciekaie piszecie Kochanie.. ..właśnie mam takie zlecenie. Myślałem o namiocie bezcieniowym ale nie będzie widać "oleju". W sumie co innego zrobić zdjęcia przedstawiające sam obraz dla uradowania oka, a chyba co innego zdjęcia przedstawiające obraz dla kogoś kto ma go kupić - dla klienta. Moim zdaniem zdjęcia dla klienta powinny być wykonane w namiocie bezcieniowym a inne z fakturą obrazu - tak dla ukazania świetności obrazu... hmmm, Pozdrowionka!

        Komentarz

        • virpower
          Coś już napisał
          • 2005
          • 64

          #19
          ..problemy z szybą na obrazie... hmm...

          Komentarz

          Pracuję...