X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zamiatin
    Coś już napisał
    • 2009
    • 53

    #1

    Problem z AF

    Witam sorry że WAS tak prześladuję ostatnio na forum CB ale mój zestaw nie daje mi spokoju...przeczucie. Pomijając ostatni test na FF i BF. Zrobiłem test AF w taki sposób że: położyłem puszkę na blacie w odległości 40 cm od kartki na której zrobiłem markerem czarną kropkę obok, ale trochę bliżej aparatu stara karta bankomatowa.

    Ustawiłem tryb pracy M, ISO:400 f2.8 T 1\50 i tak ostrzę punkt czarny na kartce po 2s przesówam kartę i ostrzę na nią i tak co chwile... co się okazało że AF głupieje!! zawiesza się...nie potrafi złapać ostrości!!!

    Pomyślałem sobie że może za szybko przesuwam kartą więc zwiększyłem czas na około 1s 2s 3s dalej to samo... co robić???

    ...Always Look on the Bright Side of Life[40D + T17-50 2.8F]...and nothing else matters
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #2
    Zamieszczone przez zamiatin
    co robić???
    Może zdjęcia?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • BigDog
      Coś już napisał
      • 2008
      • 75

      #3
      to ja za Merde i może trochę rozwinę..... polecam robienie zdjęć jakimś fajnym modelkom, przyrodzie, pieskom, kotkom, mleczykom i co tam jeszcze się znajdzie zamiast kart, kropek, pudełek .....moim zdaniem temat trochę mało kreatywny

      .....no chyba że zamienić tą kartkę z kropkami na stronę słownika ortograficznego...
      Ostatnio edytowany przez BigDog; 15704.
      ....robiłbym lepsze zdjęcia jak miałbym lepszy aparat

      Komentarz

      • aligator16
        Początki nałogu
        • 2008
        • 457

        #4
        Możesz nawet robić zdjęcia zachodu słońca z balkonu byle nie te karty i karteczki

        Może trafiasz akurat na jednolity kolor i nie możesz ustawić. Jeżeli ciągle przesuwasz kartą i chcesz ustawić ostrość to polecam al servo

        Aha i spróbuj jeszcze z osłoną, może się uda, a osłona nie będzie się kurzyła :P

        Komentarz

        • zamiatin
          Coś już napisał
          • 2009
          • 53

          #5
          mało kreatywne to są 2 posty pod moim:] ale dzięki za pomoc...

          p.s. jeśli rzeczywiście to przesada to niech moderator skosi temat.
          ...Always Look on the Bright Side of Life[40D + T17-50 2.8F]...and nothing else matters

          Komentarz

          • szymekgd
            Początki nałogu
            • 2008
            • 292

            #6
            Nie rozumiem idei tego testu..Ta kartka z kropka moze byc za malo kontrastowa i stad AF sie gubi..
            CANON EOS 40D z dodatkami

            Komentarz

            • jac123
              Coś już napisał
              • 2006
              • 60

              #7
              odp

              Sie ma,
              po pierwsze sprawdź minimalną odległość ostrzenia tego obiektywu, bo jak będzie pow. 40 cm to obiektyw nie złapie ostrości poniżej tej wartości.
              Po drugie ostrzenie na białą kartkę nie jest dobrym pomysłem, gdyż wtedy właśnie AF głupieje. Potrzebne jest ciemne tło, jakiś inny kolor. Wątpię aby Af ostrzył na tą ciemną kropkę, gdyż pewnie jest za mała. AF pokrywa raczej większą część, a taką małą kropkę trudno mu uchwycić. Jak chcesz robić takie eksperymenty to racze j dwa ciemne tła i odległość pow. minimalnej dla tego obiektywu.
              pzdr

              Komentarz

              • sebcio80
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 2655

                #8
                ten Tamron ostrzy od 27 cm,
                na tekst + kropke wyostrzy kazdy obiektyw, malo tego, to wlasnie najlepsza kombinacja dla AF (czarny tekst na bialym tle)

                tylko, ze ja nie do konca rozumiem o co autorowi watku chodzi, i jakie to sa problemy?
                Moje wątki na forum: sport | fashion
                | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                Komentarz

                • Sainty
                  • 2009
                  • 9

                  #9
                  Jak trafił na krzyżowy punkt af w dobre miejsce to może głupieć
                  Ale też myślę, że test bez sensu
                  Głowa, puszka, słoiki... Oraz trochę innych istotnych lub mniej elementów fotograficznej kuchni.

                  Komentarz

                  Pracuję...