X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mic_kas
    • 2009
    • 8

    #1

    problem??

    mam do wyboru 2 aparaty:

    1. canon 50d+grip z roczną gwarancją, z małym przebiegiem za około 2900zł
    2. canon 40d+grip z półroczną gwarancją z 3x większym przebiegiem za około 2400zł

    Do nich będę podpinał:
    tamron 17-50/2.8
    sigma 30/1.4
    canon 50/1.8
    canon 85/1.8
    falcon 8mm

    Aparat będę wykorzystywał w reportażu i teatrze. Czyli ogólnie ciemno-trudnych warunkach.

    O czysto technicznych informacjach wiem. Porównania też znam. Różnica w cenie to około 500zł. Czy warto dołożyć je do 50d?
  • pank
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1502

    #2
    Warto ze względu na przebieg.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

    Komentarz

    • bebesky
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1231

      #3
      moim zdaniem warto bo:
      50 ma
      o niebo lepszy wyświetlacz
      więcej piksli (choć dla niektórych to może być wada)
      jakby ciut lepszy AF (subiektywne odczucie)
      AF w trybie LV
      filmy (o ile jesteś zainteresowany)

      Komentarz

      • piotrek72t
        Początki nałogu
        • 2007
        • 380

        #4
        A do teatru 50D ma wieksze użyteczne czułości !
        Piotr Talarczyk
        1ds III 1d

        Komentarz

        • roshuu
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1107

          #5
          pewnie, ze warto - w sumie to zawsze nowszy sprzet
          6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

          Komentarz

          • zbyszekjan
            Początki nałogu
            • 2007
            • 348

            #6
            i dostrajanie AF (korekcja FF/BF)
            Zamieszczone przez bebesky
            moim zdaniem warto bo:
            50 ma
            o niebo lepszy wyświetlacz
            więcej piksli (choć dla niektórych to może być wada)
            jakby ciut lepszy AF (subiektywne odczucie)
            AF w trybie LV
            filmy (o ile jesteś zainteresowany)
            mój 50D filmów nie kręci:sad:
            pozdrawiam

            Komentarz

            • trolluch
              Bywalec
              • 2009
              • 100

              #7
              Zamieszczone przez bebesky
              moim zdaniem warto bo:
              50 ma
              o niebo lepszy wyświetlacz
              więcej piksli (choć dla niektórych to może być wada)
              jakby ciut lepszy AF (subiektywne odczucie)
              AF w trybie LV
              filmy (o ile jesteś zainteresowany)

              Filmy???
              kurka wodna, mam tę puchę prawie rok i możliwości kręcenia filmów nie znalazłem
              coś Canona, coś Tamrona, a i Nissin się znajdzie

              Komentarz

              • roshuu
                Pełne uzależnienie
                • 2008
                • 1107

                #8
                fakt, chyba chodzilo koledze o 5d Mark II lub 500d
                6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

                Komentarz

                • bebesky
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1231

                  #9
                  sorry - pomyliło mi się - nie zwracam uwagi na możliwość kręcenia filmów stąd pomyłka za którą bardzo przepraszam

                  ale reszta się zgadza

                  Komentarz

                  • trolluch
                    Bywalec
                    • 2009
                    • 100

                    #10
                    Dodał bym jeszcze Mikroregulację AF.
                    Przy Tamronie 55-200 byłem zmuszony tego użyć, ale dzięki temu nie musiałem wysyłać sprzętu do kalibracji.
                    coś Canona, coś Tamrona, a i Nissin się znajdzie

                    Komentarz

                    • mic_kas
                      • 2009
                      • 8

                      #11
                      Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy kupnie 50d? Dodam że to będzie moja pierwsza pucha Canona.

                      Komentarz

                      • Bogdan56_Ch
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 377

                        #12
                        Zamieszczone przez mic_kas
                        Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy kupnie 50d? Dodam że to będzie moja pierwsza pucha Canona.
                        Zwrokowo czy nie ma jakiś pęknięć itp, fizycznie czy wszystko działa. Podpiąć obiektyw, porobić kilka zdjęć i jak wszystko jest OK to kupić. Zawsze istnieje gwarancja, dlatego w pierwszym okresie warto pomęczyć aparat, jak wytrzyma to jest szansa że później nie zepsuje się. Jak masz małe doświadczenie, warto poprosic kolegę który ma jakieś rozeznanie.

                        Komentarz

                        Pracuję...