X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • thunber
    Dopiero zaczyna
    • 2010
    • 29

    #1

    Grip

    czy ktoś cos wie o tym gripe? http://allegro.pl/okazja-grip-bg-e5-...221921753.html
  • prrzemek
    • 2010
    • 13

    #2
    Nie lepiej trochę dołożyć i kupić oryginał?

    Komentarz

    • Heilsberg
      Początki nałogu
      • 2009
      • 274

      #3
      Miałem takiego Jenisa z 400D. Przez dwa lata zero problemów. Działał, nie skrzypiał. Porządnie wykonany, nic nie pękło, nie wyłamało się. Nie żałowałem. Napisy się nie starły. Sprzedałem razem z puszką i z tego co wiem to działa nadal i ma się dobrze.
      EOS 100D|EOS 7D + grip|EF-S 24 /2.8 STM|Sigma 30/1.4 EX DC HSM|EF 40/2.8 STM|EF 50/1.4|EF 200/2.8L II|EF-S 10-22/3.5-4.5|EF 17-40/4L|EF 24-105/4L|Sigma 120-400/4.5-5.6 DG APO OS HSM

      Komentarz

      • thunber
        Dopiero zaczyna
        • 2010
        • 29

        #4
        akurat wydaje mi się że nie lepiej.. Heilsberg dzięki za odpowiedź powiedz mi jeszcze czy uchwyty ma wygodne.. bo mam 1000d a on jest troszeczke drobniutki

        Komentarz

        • Heilsberg
          Początki nałogu
          • 2009
          • 274

          #5
          Czy ma wygodne uchwyty? Ma takie same jak oryginał, ja nie narzekałem. Jak kupiłem i przykręciłem tak zostało, nawet do statywu nie odkręcałem.
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          A i przy okazji. Miał 100 razy wygodniejszy włącznik niż oryginalny grip jaki teraz mam przy 7D. A ten z 7D nawet nie ma napisu Canon choć to oryginał. Więc lans taki sam jak przy Jenisie
          Ostatnio edytowany przez Heilsberg; 27174. Powód: Automerged Doublepost
          EOS 100D|EOS 7D + grip|EF-S 24 /2.8 STM|Sigma 30/1.4 EX DC HSM|EF 40/2.8 STM|EF 50/1.4|EF 200/2.8L II|EF-S 10-22/3.5-4.5|EF 17-40/4L|EF 24-105/4L|Sigma 120-400/4.5-5.6 DG APO OS HSM

          Komentarz

          • thunber
            Dopiero zaczyna
            • 2010
            • 29

            #6
            haha.. czyli od oryginału niczym się nie różni.. tylko tum że jest o 200zł droższy ..

            Komentarz

            • Heilsberg
              Początki nałogu
              • 2009
              • 274

              #7
              Różni się, bo ma wyświetlacz z zegarkiem i możliwość interwałów a oryginalny Canon chyba nie ma.
              EOS 100D|EOS 7D + grip|EF-S 24 /2.8 STM|Sigma 30/1.4 EX DC HSM|EF 40/2.8 STM|EF 50/1.4|EF 200/2.8L II|EF-S 10-22/3.5-4.5|EF 17-40/4L|EF 24-105/4L|Sigma 120-400/4.5-5.6 DG APO OS HSM

              Komentarz

              • thunber
                Dopiero zaczyna
                • 2010
                • 29

                #8
                no ba!! dzięki za info.. zdecyduje sie kupić ten zamiennik szkoda że nie idzie dawać plusów..albo piw..tym co pomogli

                Komentarz

                • Heilsberg
                  Początki nałogu
                  • 2009
                  • 274

                  #9
                  Będzie Pan zadooowolony.
                  EOS 100D|EOS 7D + grip|EF-S 24 /2.8 STM|Sigma 30/1.4 EX DC HSM|EF 40/2.8 STM|EF 50/1.4|EF 200/2.8L II|EF-S 10-22/3.5-4.5|EF 17-40/4L|EF 24-105/4L|Sigma 120-400/4.5-5.6 DG APO OS HSM

                  Komentarz

                  • jkl8
                    Początki nałogu
                    • 2008
                    • 274

                    #10
                    Jeśli chodzi o wygodny uchwyt to jest to w sporej mierze uzależnione od wielkości dłoni, ale ogólnie można założyć że jednak poprawia ergonomię przy pracy w pionie. Dodatkowym plusem tego egzemplarza jest możliwość ustawiania interwałów czasowych jednak musisz zdać sobie sprawę z tego że nie będzie to raczej b. często wykorzystywana funkcja. Pewnie częściej skorzystasz z zegarka, albo wstępnego podniesienia lustra.
                    Korzystałem z gripa i doceniałem jego wygodę przy pracy w pionie jednak denerwował fakt że aparat z gripem staje się tak duży, że natychmiast rzuca się w oczy i zwraca uwagę.

                    Komentarz

                    • Gimli
                      Bywalec
                      • 2009
                      • 172

                      #11
                      Zamieszczone przez jkl8
                      Korzystałem z gripa i doceniałem jego wygodę przy pracy w pionie jednak denerwował fakt że aparat z gripem staje się tak duży, że natychmiast rzuca się w oczy i zwraca uwagę.
                      Potwierdzam, wtedy kiedy wiem , że będę focił w pionie zakładam grip (50d).

                      Inna sprawa zakładać z 400d...... zdecydowanie poprawia komfort pracy, tak jak napisał jkl8, zależy od wielkości "łapek". Z moim 350 grip to SAMA przyjemność.
                      Pozdrawiam....Gimli
                      http://lotnictwo.net.pl/gallery/foto...z_walczyk.html
                      http://maciejko.net/cbsearch/

                      Komentarz

                      • Bolek02
                        Pełne uzależnienie
                        • 2010
                        • 3225

                        #12
                        Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę bo nic nie zastąpi oryginału.
                        Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                        Komentarz

                        • trolluch
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 100

                          #13
                          Wiesz Bolek02, do swojego 50D kupiłem grip Delta, i jak do tej pory nie narzekam. Działa jak trzeba, żadnych niemiłych niespodzianek nie sprawia. A dałem za niego całe 200 zeta.
                          coś Canona, coś Tamrona, a i Nissin się znajdzie

                          Komentarz

                          • Gimli
                            Bywalec
                            • 2009
                            • 172

                            #14
                            Zamieszczone przez Bolek02
                            Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę bo nic nie zastąpi oryginału.

                            Hmm.....mam zamiennik Hahnel z 50d i przy moim wykorzystaniu zupełnie wystarczy. Zależy jak intensywnie i często ktoś będzie używał gripa. Jeżeli ktoś kupuje z myślą o poprawie ergonomii ( mówimy o 400D) i częstym, a nawet "ciągłym" korzystaniem .......... to faktycznie oryginał jest wskazany. W innym przypadku warto przemyśleć.............zakup.
                            Pozdrawiam....Gimli
                            http://lotnictwo.net.pl/gallery/foto...z_walczyk.html
                            http://maciejko.net/cbsearch/

                            Komentarz

                            • galekeg
                              Bywalec
                              • 2008
                              • 167

                              #15
                              Grip Delta cały dzień pracy, spocone dłonie i odeszła guma. Oderwałem całą, wygląda tragicznie, ale cały czas działa bez zarzutu.
                              p.s. Ma już 2 lata.
                              SMENAZENITPRAKTICA(1 rok nikon)CANONCANON DIGITAL x2

                              Komentarz

                              Pracuję...