X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • roshuu
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1107

    #1

    speedlite average vs. evaluate

    Czy sa jakies (fizycznie widoczne roznice) pomiedzy tymi trybami pracy lampy blyskowej? Czy stosujac pomiar centralnie wazony w aparacie ma to jakies znaczenie? Ja jakos nie widze roznic - moze robie jakies zle testy.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4
  • mk307
    Początki nałogu
    • 2007
    • 277

    #2
    Moim skromnym zdaniem ma szczególnie przy ciemnych salach i słabym oświetleniu.
    Canon FF i słoików kilka

    Komentarz

    • roshuu
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1107

      #3
      Ja np. jak robie zdjecia na sali to korzystam z ettl i opcji evaluate w lampie ustawionej na odbijanie (sufit, sciany, etc..). W samym aparacie tryb M oraz tryb pomiaru centralnie wazony - no ale to w sumie bez znaczenia.
      Co do lampy slyszalem ze lepiej sprawuje sie tryb average, ale roznic nie widzialem..
      6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

      Komentarz

      • Pirx
        Początki nałogu
        • 2006
        • 485

        #4
        Zamieszczone przez roshuu
        ... Ja jakos nie widze roznic - moze robie jakies zle testy.
        A którego punktu AF używasz do tych testów ?
        Pozdrawiam,
        Pirx

        Komentarz

        • roshuu
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1107

          #5
          Zamieszczone przez Pirx
          A którego punktu AF używasz do tych testów ?
          generalnie wybieram w zaleznosci od tego co chce zeby bylo ostre, ale przyjmijmy ze bedzie to centalny. Zrobilem kilka zdjec z eva. i kilka z ave. na weselu i roznicy nie bylo, pozniej w domu w pokoju i tez lampa zachowywala sie tak samo.
          6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

          Komentarz

          • MariuszJ
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 1697

            #6
            Uczyłem się "na Kuchatku" i co pisał w http://canon-board.info/showthread.php?t=2421, potwierdza się w praktyce - również to co pisał o stosowaniu pomiaru "average". Przebij się przez to.
            Entuzjastyczny Neofita

            Komentarz

            • roshuu
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1107

              #7
              Dzieki Mario.
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Czyli generalnie wynika z tego, ze ettl dziala najpewniej z evka. Ok nie ma co, bo temat juz zostal poruszony w linku przeslanym przez MariuszaJ - sory za nabicie tematu.
              Ostatnio edytowany przez roshuu; 16959. Powód: Automerged Doublepost
              6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

              Komentarz

              Pracuję...