X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jkb
    • 2012
    • 11

    #1

    Adobe Camera Raw

    Witam, gdzie można ingerować w poziom wyostrzenia zdjęć przez aparat w ACR?
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #2
    Zakładka "szczegół" (ikonka z dwoma trójkątami, trzecia od lewej.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • jkb
      • 2012
      • 11

      #3
      No właśnie.. Jak to się ma do ostrosci ze stylów obrazu ? np. w aparacie mam ustawione 3, a jak w ACR wyzerować ?

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #4
        ACR ignoruje ustawienia styli w korpusie (interpretowane są tylko przez DPP).
        Akurat tutaj niewielka to strata, algorytmy ostrzenia ACR są IMHO dużo lepsze.
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • grzeqorz
          Dopiero zaczyna
          • 2011
          • 18

          #5
          Czyli jeśli ustawię w stylach np. maksymalny poziom wyostrzenia, to efekt tego wyostrzenia będzie widoczny tylko, jeśli otworzę plik raw w DPP, a przypadku otwarcia w ACR nie będzie żadnej zmiany, naniesionej przez korpus?
          60D | 18-55 kit | 50/1.8

          Komentarz

          • Merde
            Grzeczny i układny podpis
            • 2008
            • 7756

            #6
            Zamieszczone przez grzeqorz
            Czyli jeśli ustawię w stylach np. maksymalny poziom wyostrzenia, to efekt tego wyostrzenia będzie widoczny tylko, jeśli otworzę plik raw w DPP, a przypadku otwarcia w ACR nie będzie żadnej zmiany, naniesionej przez korpus?
            Dokładnie tak.
            I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

            Komentarz

            • Em Es
              Zablokowany
              • 2011
              • 394

              #7
              a czy ten poziom po otwarciu w ACR to zero czy jakiś inny ?

              Komentarz

              • daviddark
                Bywalec
                • 2009
                • 180

                #8
                Z tego co pamietam jest chyba na 25 ustawiony.. Więc mozna dać mniej na 0... Nie chce mi sie na dół schodzić zeby sprawdzić
                5D2, 60D, 35 1.4 L, S50 1.4, C50 2.5 Macro, 85 1.8, 70-200 2.8 IS L
                (2011) 27" iMac i7 3.4Ghz 16GB, 2T, 2GB Radeon, LaCie 1TB LBD Thunderbolt
                Blog
                portfolio

                Komentarz

                • tryton
                  Uzależniony
                  • 2008
                  • 557

                  #9
                  Tak jak mówisz - 25.
                  Tryton
                  --------------------------------------------------------------
                  5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

                  Komentarz

                  Pracuję...