X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • alicjag3
    • 2013
    • 2

    #1

    600d obsługa

    Cześć,

    piszę ponieważ kupiłam Canona 600d i niestety ale nie mogę wejść w ustawienia pod przyciskami kierunkowymi (tymi z prawej strony ekranu lcd). Gdy wciskam je (tam gdzie jest np AF, poziom bieli itd) to nie działa a jedynie przesuwa prostokąt na ekranie. Po co się go w ogóle przesuwa i dlaczego nie działa to co powinno to nie wiem.
  • maciek12ss
    Początki nałogu
    • 2012
    • 492

    #2
    Odp: 600d obsługa

    wyłącz live viev i w tedy będą działac przyciski jako funkcyjne. Na podglądzie live viev przyciski kierunkowe służą do wyboru miejsca w którym chcesz ustawić ostrość na fotografowanym obiekcie

    --- Kolejny post ---

    a jak chcesz na podglądzie live viev włączyć inne finkcję wciśnij przycisk "Q"
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

    Komentarz

    • alicjag3
      • 2013
      • 2

      #3
      Odp: 600d obsługa

      Tak sądziłam, że prostokąt jest do tego ale mam wrażenie, że i tak ustawia ostrość gdzie uważa...

      Komentarz

      • skura
        Bywalec
        • 2006
        • 125

        #4
        Odp: 600d obsługa

        potestuj na kontrastowym obiekcie(ew na linijce0 i zobaczysz gdzie ustawia ostrość. korzystaj raczej z normalnego trybu(ostrość ustawiana jest znacznie szybciej. W zależności od trybu fotografowania(liveview czy bez), ostrość ustawiana jest w trybie detekcji kontrastu lub detekcji fazy. Poczytaj o różnicach i dostosuj do nich swój sposób fotografowania. Każda z nich ma jakieś ograniczenia

        Komentarz

        • tdominiak
          Dopiero zaczyna
          • 2013
          • 36

          #5
          Odp: 600d obsługa

          Jeśli korzystasz z ostrości na Live View to im prędzej odpuścisz tym lepiej Zajrzyj w wizjer, tam masz kilka punkcików, które nawet na kicie łapią ostrość dość szybko i do tego świecą na czerwono dla potwierdzenia. Przyciskiem obok gwiazdki (tam gdzie zoom +/-) możesz przestawić łapanie ostrości w wizjerze tylko na centralny punkt krzyżowe albo na wszystkie 9. A na koniec zajrzyj do pudełka i poszukaj instrukcji obsługi bo jest i to w kilku językach
          http://www.tdominiak.pl

          Komentarz

          Pracuję...