X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • emi89
    Dopiero zaczyna
    • 2013
    • 33

    #1

    70d + ?

    zdecydowałam się przejsć z 450d na 70d

    mam obecnie:
    18-55mm stary kit
    50 mm f1,8
    10-22mm USM
    +Speedlite 550EX

    *jakiś jeszcze stary zoom Tamrona do 200mm pozostałości po analogowym canonie - ale chodzi jak czołg, jakoś nie znajduję dla niego zastosowania

    i pozostaje dylemat czy brać samo body czy z kitem 18-135 IS STM
    czy może na razie samo body i odkładac (bardzo dlugo w moim przypadku) na jakiegoś lepszego spacerzooma?


    przeznaczenie amatorskie: foto-video rodzinno-imprezowo-wakacyjnie, dziecięco-portretowo, wnętrza do portfolio firmy stolarskiej, czasem rajdy samochodowe


    ceny przykładowe z FJ

    Canon 70D + 18-135mm STM - 5333,00
    Canon 70D body - 4248,00

    wychodzi 1085 za obiektyw w pakiecie
    a za sam obiektyw 1300-1400 trzeba dać



    i tak btw jak patrzę na ceny uzywanych 450d to chyba zostawię jako drugie body
    pozdrawiam, Emilia
  • centur
    Uzależniony
    • 2011
    • 766

    #2
    Odp: 70d + ?

    mz wybierasz kiepski moment na kupno 70d ('podatek' od nowości, niesprawdzony, mz teraz jest najlepszy moment na kupno 60d) a co do szkieł to sam powinieneś wiedzieć bo nie napisałeś co głównie fotografujsz więc jak mamy Ci doradzić ?...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

    Komentarz

    • radmro
      Bywalec
      • 2007
      • 196

      #3
      Odp: 70d + ?

      Strasznie drogi ten aparat... Ja bym już raczej kupił 60D albo używkę 7D i rozejrzał się za jakimś fajnym jasnym zoomem.
      5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
      flickr

      Komentarz

      • niantic
        Bywalec
        • 2013
        • 107

        #4
        Odp: 70d + ?

        Polecam 60d z kitem 18-55 is II lub 18-55 is stm(poczytaj recenzje o nim na photozone.de..zdziwisz się), a do tego np 70-200 f4-nada się i do portretów i rajdów-to co chciałeś. Do wnętrza użyjesz od biedy kita, który wcale nie jest taki zły jak go malują, a w połączeniu z dobrą rozdzielczością 60d zadowoli amatora na pewno.
        http://yokai.galeria.ekologia.pl/obrazki,3702

        http://wojciechgrabowski.manifo.com

        Komentarz

        • salas
          Pełne uzależnienie
          • 2012
          • 3000

          #5
          Odp: 70d + ?

          w tej cenie nawet 5d mkII kupisz zamiast 70d
          SONY

          Komentarz

          • emi89
            Dopiero zaczyna
            • 2013
            • 33

            #6
            Odp: 70d + ?

            Zamieszczone przez centur
            mz wybierasz kiepski moment na kupno 70d ('podatek' od nowości, niesprawdzony, mz teraz jest najlepszy moment na kupno 60d) a co do szkieł to sam powinieneś wiedzieć bo nie napisałeś co głównie fotografujsz więc jak mamy Ci doradzić ?...
            z pierwszą częścia się zgodzę, widzę jak po 50-100zł leci cena co jakiś czas, ale i tak czekam aż pojawi się w saturnie (tam mam sprawdzone tax free -23%) więc zakup będzie koło świąt lub po nowym roku, co nie przeszkadza już zacząć się zastanawiać nad resztą części zwykle długo mi zajmuje podjęcie decyzji

            opisałam co fotografuję, napisane w kolejności co najczęściej

            Zamieszczone przez radmro
            Strasznie drogi ten aparat... Ja bym już raczej kupił 60D albo używkę 7D i rozejrzał się za jakimś fajnym jasnym zoomem.
            jak sie zastanawialam nad 60D to wszędzie był "pojazd" po tym modelu i żebym wzięła 50d... a najlepiej to nikona 7100 i wywalić lampe i obiektywy i kompletować się od nowa, a jak czytam opinie o nikonie to znów tam jakieś niedoróbki, kolory itp... od zawsze mam canony i lezą mi lepiej w łapie

            Zamieszczone przez niantic
            Polecam 60d z kitem 18-55 is II lub 18-55 is stm(poczytaj recenzje o nim na photozone.de..zdziwisz się), a do tego np 70-200 f4-nada się i do portretów i rajdów-to co chciałeś. Do wnętrza użyjesz od biedy kita, który wcale nie jest taki zły jak go malują, a w połączeniu z dobrą rozdzielczością 60d zadowoli amatora na pewno.
            poczytam, dzięki a do wnętrz kupiłam 10-22 i jestem zadowolona

            Zamieszczone przez salas
            w tej cenie nawet 5d mkII kupisz zamiast 70d
            ale uzywany, a to niechętnie, pozatym pelna klatka kusi ale kupie body i co dalej, niestety budżetu na nowe szkła nie mam i nie będe miała raczej nigdy
            i "błędnie działający autofokus"? (spis wad na optycznie.pl) nie, dziękuję



            18-135 jest dosyć uniwersalny, myslałam o nim w celu wakacyjnym lub bieganie za dzieciakiem na spacerku
            ostatnio ze stałką się zmachałam przy 2 latku


            dlaczego się uparłam na 70d? sprawny autofocus w trybie filmowania, bo czasem bym chciała być po drugiej stronie aparatu i nie wiem czy bym umiała coś zdziałać sama na MF
            (przypominam, że wideo do celów dokumentalno-rodzinnych, na artystyczne produkcje nie będe miała raczej czasu)
            nie chcę kamerki bo nie chcę tachać wszędzie i aparatu i kamery
            do tego pragnę uchylnego ekranika bo odczuwam jego brak w 450d

            mam mozliwość -23% to lepiej kupić w sklepie niz używki

            wyszło mi, że potrzebuję 70d tylko nie wiem czy na pewno potrzebuję 18-135
            ale do filmów chyba musi byc coś STM?
            Ostatnio edytowany przez emi89; 49663.
            pozdrawiam, Emilia

            Komentarz

            • centur
              Uzależniony
              • 2011
              • 766

              #7
              Odp: 70d + ?

              skuteczny AF przy filmowaniu to fikcja, nawet z STM w 70d a u canonierów juz tradycją jest że przy nowej puszce wszytscy po niej jeżdzą jak po burej suce a potem okazuje się ze to całkiem fajne body...
              http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
              http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
              Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

              Komentarz

              • salas
                Pełne uzależnienie
                • 2012
                • 3000

                #8
                Odp: 70d + ?

                podążanie focusa i stm działa słabo, jakaś szybsza akcja czy coś i się gubi, co chwile szuka ostrości obejrzyj kilka filmów na YT jak to działa :>
                nagrywanie lustrzanką = manual

                za 5tyś możesz złożyć ciekawy zestawik i po odliczeniu VAT to Ci starczy na 60d i 2 całkiem porządne obiektywy :>
                np 60d + dwa tamrony 17-50 i 70-300 jak się obawiasz tamronów to nawet Twoja propozycja czyli 18-135 stm i wystarczy CI jeszcze na tele canona 55-250 albo tego tamrona 70-300 vs usd
                SONY

                Komentarz

                • sprocket73
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 489

                  #9
                  Odp: 70d + ?

                  o filmowaniu nie wiem nic,
                  ale do zdjęć "wakacyjnych" polecam Canona 15-85

                  70D to moim zdaniem najlepszy wybór, trochę stanieje i będzie idealny, nie każdemu FF niezbędne, a 60D pod każdym względem gorsze, choć teraz już "kultowe"
                  SPROCKET
                  80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
                  Moja wycieczkowa galeria

                  Komentarz

                  • Kwapiszon
                    Początki nałogu
                    • 2011
                    • 449

                    #10
                    Odp: 70d + ?

                    Zamieszczone przez emi89
                    jak patrzę na ceny uzywanych 450d to chyba zostawię jako drugie body
                    Sprzedaj cały ten szmelc. Zostaw 70D i 10-22. Dokup do tego Ef-s 17-55/2.8 IS USM i będziesz zadowolony. Kup raz a porządnie. Tez bawiłem się w protezy i z perspektywy lat widzę, że to strata czasu i pieniędzy. Gdybym 17-55/2.8 kupił kilka lat wcześniej, to bym był od dawna w pełni zadowolony, a i parę złotych by zostało w kieszeni. Tanio w rozliczeniu znaczy źle i dorogo.
                    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

                    Komentarz

                    • Marat
                      • 2013
                      • 1

                      #11
                      Odp: 70d + ?

                      Stałem przed takim wyborem i jednak postawiłem na 60d.

                      --- Kolejny post ---

                      Stałem przed takim wyborem i jednak postawiłem na 60d.

                      --- Kolejny post ---

                      Stałem przed takim wyborem i jednak postawiłem na 60d.
                      Marat

                      Komentarz

                      • emi89
                        Dopiero zaczyna
                        • 2013
                        • 33

                        #12
                        Odp: 70d + ?

                        Zamieszczone przez salas
                        obejrzyj kilka filmów na YT jak to działa :>
                        ogladałam i wg mojego amatorskiego zdania jest całkiem nieźle np to porównanie AF z markIII Canon 70D Camera Review (vs 7D, 5D Mark III, 5D Mark II): Video Recording, Dual Pixel CMOS AF - YouTube
                        pozdrawiam, Emilia

                        Komentarz

                        Pracuję...