X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Notturno
    • 2014
    • 5

    #1

    dylematy....

    Witajcie

    Czytam czytam i nie moge dojsc do tego co zrobic....

    Stoje przed powaznym dylematem... rozwijam zasoby sprzetowe kwota okolo 20-25 tys zlotych

    na czym robie obecnie

    Canon 30d
    tamron 17-50 vc 2.8
    Canon 50mm 1,8
    canon 70-300 mm 4-5,6 is usm (nie L)
    lampka Yongnuo 568 czy jakos tak

    Co robie:

    Glownie motoryzacja sport
    ale ze z tego narazie za malo kasy trzaskam tez do kotleta.

    nad czym mysle jako sprzet, musze kupic 2 body

    60d plus i tu dylemat 7D lub 6D

    nie wiem co bedzie mi bardziej potrzebne, czy szybkostrzelny cropp, czy jednak pokusic sie o pelna klatke,

    Szkla planowane,

    Przy cropie

    Samyang 8mm (do zabawy)
    Canon efs 10-22
    canon 70-200 2.8 bez is
    canon 400 5,6 stalka
    pozostawiam sobie 70-300.
    jako spacer 18-135 efs lub 24-105 L

    przy pelnej klatce myslalem o takich szklach


    17-40 L
    24-105 L
    70-200 2.8 L
    400 L
    byc moze EX 1.4 III

    dosc wazne, 60D bedzie glownie w rekach mojej dziewczyny wiec stad potrzeba czesciowego dublowania sprzetu.

    Lampki Yongnuo z HSS 2 sztuki

    Jesli mozecie coś poradzic jakies opinie, moze przykladowe fotki?

    Pozdrawiam Łukasz

    jak to wyglada do tej pory ?

    Link

    Cześć, zajmuję się fotografią motoryzacyjną oraz eventową, na tej stronie możesz zobaczyć moje Portfolio. Zapraszam do kontaktu Łukasz Woźniak "Fotonotek"


  • becekpl
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 4304

    #2
    Odp: dylematy....

    Zamieszczone przez Notturno

    Czytam czytam i nie moge dojsc do tego co zrobic....
    no tak ale jak coś napiszemy to tez trzeba przeczytać a z tym jak napisałeś sobie nie radzisz..
    mało tego napiszemy to co napisaliśmy wcześniej a z tym jak sam napisałeś sobie nie radzisz...
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

    Komentarz

    • Notturno
      • 2014
      • 5

      #3
      Odp: dylematy....

      Zamieszczone przez becekpl
      no tak ale jak coś napiszemy to tez trzeba przeczytać a z tym jak napisałeś sobie nie radzisz..
      mało tego napiszemy to co napisaliśmy wcześniej a z tym jak sam napisałeś sobie nie radzisz...
      ironia lubie ja

      Czytam i nie moge znalezc przykladow uzywania sprzetu nad ktorym sie zastanawiam w dziedzinach mojej pracy plus opini czy to sie nadaje badz moze ze cos nadaje sie berdziej ... a na co nie wpadlem

      Komentarz

      • trothlik
        Uzależniony
        • 2004
        • 782

        #4
        Odp: dylematy....

        Zamieszczone przez becekpl
        no tak ale jak coś napiszemy to tez trzeba przeczytać a z tym jak napisałeś sobie nie radzisz..
        mało tego napiszemy to co napisaliśmy wcześniej a z tym jak sam napisałeś sobie nie radzisz...
        mocno acz trafnie ujęte...
        Do założyciela wątku.
        Ale o co ci chodzi, bo ja się nie mogę tropnąć.
        Masz 30D wiec już nie młody aparat, zgaduję że już sporo klatek "napsułeś".
        "Po drugie primo" masz jakiś tam zakres ogniskowych w różnych słoikach.
        Jak na moje już powinieneś wiedzieć czego i w jakich momentach ci brakuje...
        Oczekujesz że ktoś poda na tacy...
        Podpucha...?
        trothlik
        "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

        Komentarz

        • Notturno
          • 2014
          • 5

          #5
          Odp: dylematy....

          Nie nie podpucha. i nie licze na tacy... preczej chcialem uzskac opinie w tym konkretnym przypadku, a byc moze pomysly na ktore wczesniej nie wpadlem a sa rozwiazaniem mojego problemu... a co do 30d to juz swoje napsocil czas na zmiany i ewolucje

          Komentarz

          • trothlik
            Uzależniony
            • 2004
            • 782

            #6
            Odp: dylematy....

            Jak chcesz, o zgrozo, kotlecić...
            Zrobiłem parę ślubów i z własnego doświadczenia ci powiem:FF, 16-35 do tego 70-200, czasem brakuje środka ale to da się ominąć...musowo lampa.
            A motoryzacje raczej robi się na powietrzu wiec 7D i te 70-300 ewentualnie coś z dołu
            trothlik
            "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

            Komentarz

            • Notturno
              • 2014
              • 5

              #7
              Odp: dylematy....

              DZiekuje .... wiem ze bez lampki ciezko i na pewno sie znajdzie na aparacie coś dobrego, 16-35 moze wykroczyc poza moja zdolność finansową, lecz zobacze, a jak doświadczenia ze sportem na FF rzeba podejśc blizej ale co poza tym ?

              Komentarz

              • trothlik
                Uzależniony
                • 2004
                • 782

                #8
                Odp: dylematy....

                Zamieszczone przez Notturno
                DZiekuje .... wiem ze bez lampki ciezko i na pewno sie znajdzie na aparacie coś dobrego, 16-35 moze wykroczyc poza moja zdolność finansową, lecz zobacze, a jak doświadczenia ze sportem na FF rzeba podejśc blizej ale co poza tym ?
                Załapałem się kiedyś przypadkiem na pokazy lotnicze ale moje 5D i 70-200 to była padaczka...
                Na taka imprezę to crop i 70-300 albo 100-400... koło mnie był taki magik z cropem i 100-400. Co tu dużo gadać, zazdrościłem mu w owej chwili sprzetu.
                trothlik
                "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

                Komentarz

                • tomphoto
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 428

                  #9
                  Odp: dylematy....

                  6D i
                  17-40 L
                  24-105 L
                  70-200 2.8 L ewentualnie coś dłuższego i nie koniecznie elka.
                  a to 60d jaką role spełnia ?
                  z tego co wymieniłeś na crop
                  Canon efs 10-22
                  canon 70-200 2.8 bez is i racze z IS
                  pozostawiam sobie 70-300 czasem można podźwigać, zamień na tamrona 70-300 z VC chociaż czy to 300 będzie używane ? Masz 70-200 w planie i to 200 za mało ? extender... daruj sobie
                  24-105 L
                  http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

                  Komentarz

                  • salas
                    Pełne uzależnienie
                    • 2012
                    • 3000

                    #10
                    Odp: dylematy....

                    bierz 6d i 60d nie ma sensu brac 60d i 7d 7d jest szybsze ale, 60d da radę
                    szkła tak jak kolega wyżej.
                    Dobry wybór
                    SONY

                    Komentarz

                    • cobalt
                      Pełne uzależnienie
                      • 2012
                      • 1513

                      #11
                      Odp: dylematy....

                      @Notturno

                      Kup sobie 6D, bo to najtańsza FF z dobrym AF (ale tylko centralnym) oraz wysokim ISO. (6 000zł)
                      Co do 60D i 7D to daruj sobie. Lepiej zainwestuj w 70D. (4 000zł)

                      Sporty motorowe - Canon 70-200 f/2,8 L USM musisz mieć, albo Canon 200 f/2,8 L II USM (mniejszy i lżejszy, ale ostry jak żyleta i kontrastowy). (4 500 albo 3 000zł)
                      Do 6D warto kupić Tamrona 24-70 f/2,8 VC USD. (3 800zł)

                      Resztę możesz przepić, albo zainwestować. Możesz jeszcze zainwestować w siebie - tzn przepić.
                      A poważnie, to sprzedałbym Canona 50/1,8 i kupił w to miejsce Canona 85/1,8.
                      Dokup sobie lampę YN-568 EX II.
                      C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                      www.cobalt.fr.pl

                      Komentarz

                      • Notturno
                        • 2014
                        • 5

                        #12
                        Odp: dylematy....

                        dzieki za odpowiedzi o 70-200 wiem ale 4 kola to jes bez is, z is sporo wiecej pozatym 200 na cropie bylo mi ciut malo, wiec na ff obawiam sie ze tym bardziej zabraknie, wiec mysle nad 400mm L. zastanawiam sie czy jest tu ktos kto walczyl ze sportem przy pomocy 6d ?

                        Komentarz

                        • cobalt
                          Pełne uzależnienie
                          • 2012
                          • 1513

                          #13
                          Odp: dylematy....

                          Jest. D.Gaszyński.
                          C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                          www.cobalt.fr.pl

                          Komentarz

                          • bagatela
                            Dopiero zaczyna
                            • 2008
                            • 28

                            #14
                            Odp: dylematy....

                            Zamieszczone przez salas
                            bierz 6d i 60d nie ma sensu brac 60d i 7d 7d jest szybsze ale, 60d da radę
                            szkła tak jak kolega wyżej.
                            Dobry wybór
                            6D i 60D popieram, dobry wybór

                            Komentarz

                            Pracuję...