X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rat-med5
    • 2012
    • 2

    #1

    Problem z 40D

    Witam wszystkich!!

    mam problem ze swoim canonem 40D objawia się on nie możnością robienia zdjęć a mianowicie gdy wciskam spust migawki do pierwszej pozycji jest ok ostrzy jak kiedyś ale gdy chcę zrobić zdjęcie czyli wciskam spust do końca to nie robi zdjęcia po kilku próbach czasem uda się zrobić fotkę.
    dzieje się to nie zależnie od obiektywu (dwa canona i jeden tamron) oraz nie zależnie od baterii jedna oryginał druga niby też ale dokupowana jako zapas oraz nie zależnie od otoczenia czy ciemno czy jasno na zewnątrz czy w środku.

    Proszę o poradę co jeszcze mogę sprawdzić co mogę z tym zrobić czy serwis coś może na to poradzić itp itd.

    Będę wdzięczny za każdą poradę!!

    Pozdrawiam
  • bendi
    Dopiero zaczyna
    • 2010
    • 16

    #2
    moim zdaniem padł spust, przestaw w menu spust na inny przycisk (nie pamiętam ale jest chyba coś w tym stylu). Jeżeli okaże się że to uszkodzony przycisk spustu, to serwis, albo poradnik z youtuba - naprawa na własną odpowiedzialność.
    ______________________________________________
    6D + T 28-75 + 50d + T 17-50 VC + c17-85 IS + c50 1.8 II + 580 EXII
    fotki fotki_dalej HVAC - Instalacje, montaż foto klimatyzacja, mój blog o klimatyzacji

    Komentarz

    • daviddark
      Bywalec
      • 2009
      • 180

      #3
      Czasem gdy AF nie może złapać ostrości dzieje się podobnie więc tutaj też może być coś w tej materii - spróbuj na manualnym ostrzeniu

      pozdr i powodzenia Przemek
      5D2, 60D, 35 1.4 L, S50 1.4, C50 2.5 Macro, 85 1.8, 70-200 2.8 IS L
      (2011) 27" iMac i7 3.4Ghz 16GB, 2T, 2GB Radeon, LaCie 1TB LBD Thunderbolt
      Blog
      portfolio

      Komentarz

      • rat-med5
        • 2012
        • 2

        #4
        Witam po wykluczeniu problemow z karta CF czyli po formacie na kompie okazało się że problem nadal istnieje!!

        przewertowałem kilkanaście stron i potwierdziła się bendi-ego sugestia spust umiera czyli czeka mnie wymiana bo czyszczenia się sam nie podejmę

        Dzięki i pozdrawiam

        Komentarz

        • akustyk
          gajowy
          • 2004
          • 12158

          #5
          jesli wyzwolenie jest niemozliwe rowniez przy wylaczeniu AF obiektywu, no to spust jednak. niezbyt pocieszajace, bo to moze pare zlotych kosztowac...
          www albo tez flickr

          Komentarz

          • tryton
            Uzależniony
            • 2008
            • 557

            #6
            Rozumiem, że nie masz niechcący ustawionego samowyzwalacza, czyli po naciśnięciu spustu zaczyna się odliczanie do 10 sekund? Ale to raczej byś sie zorientował bo po 10 sekundach klapnęłoby lusterko
            Tryton
            --------------------------------------------------------------
            5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

            Komentarz

            • xsardas
              Uzależniony
              • 2008
              • 731

              #7
              A poza tym aparat nie wariuje? Bo w jeszcze gorszym wypadku może być to płyta główna...

              Komentarz

              • MacGyver
                Cenzor
                • 2006
                • 7043

                #8
                Spróbuj tego:

                Czasami pomaga.
                Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                Komentarz

                Pracuję...