X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • elwis2312
    Dopiero zaczyna
    • 2009
    • 45

    #1

    EOS 7D error 01

    Witam. Dziś na moim canonie pojawił się error 01. Błędny transfer sygnałów obiektyw-aparat.Obiektyw jaki posiadam to Sigma 18-250 F3.5-6.3 DC OS HSM.Error pojawia się co kilka pstryknięć do tego podczas robienia zdjęć obraz w wizjerze na ułamek sekundy robi się ciemny tak jak przy wyciągniętej baterii i coś delikatnie jak by grzechocze tylko nie wiem gdzie. Styki wyczyszczone a problem nadal występuje.Zauważyłem,że problem pojawia się powyżej ogniskowej 200mm. Wina obiektywu czy aparatu?A może przysłona w obiektywie pada?
  • r_m
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 2418

    #2
    Odp: EOS 7D error 01

    Wyłącz OS, dalej grzechocze?
    Sprawdź z innym obiektywem.

    Komentarz

    • elwis2312
      Dopiero zaczyna
      • 2009
      • 45

      #3
      Odp: EOS 7D error 01

      Wyłączyłem OS-grzechocze dalej.Na drugim obiektywie wszystko ok.

      Komentarz

      • adawro
        Pełne uzależnienie
        • 2011
        • 1075

        #4
        Odp: EOS 7D error 01

        Zasadniczo z obiektywami niefirmowymi takie błędy to norma - oddaj obiektyw do serwisu - może wystarczy, że nowy firmware wgrają
        Możliwe też że w obiektywie przetarł się flex
        R3 + RF85LDS

        Komentarz

        • jelcyk
          Uzależniony
          • 2013
          • 592

          #5
          Odp: EOS 7D error 01

          Flex od przeslony - typowa usterka tego obiektywu. Robota dla kogos, kto sie w naprawach orientuje (plus zbyt miekki termicznie material silniczka przeslony - latwo przy rozlutowaniu flexa wytopic styki od uzwojen - lepiej tasiemke poobcinac i zostawic ja a luty lekko poodsysac).Grzechotanie moze nie miec zwiazku - to moze byc z kolei cos ze stabilizatorem, ale w tym modelu stabilizacja daje sobie dosc dobrze rade ze zuzyciem. Moze odkreca sie zabierak tubusa zoomu - tez dosc czeste w tym typie obiektywow, moze ktorys flex sie odgial i czepia sie po drodze wszystkiego?

          Komentarz

          • elwis2312
            Dopiero zaczyna
            • 2009
            • 45

            #6
            Odp: EOS 7D error 01

            Dzwoniłem do serwisu na Alejach Jerozolimskich,prawdopodobnie przetarty flex.Bez naprawy się nie obejdzie.Znacie może jakiś serwis w warszawie?

            Komentarz

            Pracuję...