Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piotrus33
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 36

    #1

    problem z canonem eos 30d

    witam

    mam problem z moim eosem podczas robienia na długich przesłonach (tak koło 20 - 22) wyskakują mi takie syfy



    macie pomysł co to może być

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc

    Piotr
  • preinwher
    Początki nałogu
    • 2008
    • 458

    #2
    Matryca do czyszczenia...

    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

    Komentarz

    • mate00sh
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1312

      #3
      Brudna matryca (paprochy jakieś pewnie). Jeżeli przy mniejszych przysłonach nie przeszkadzają to fotografuj dalej. Jeżeli też je widać to czeka Cię wizyta w serwisie (szykuj 60 zł).

      A tak przy okazji tak dużej przysłony raczej się nie powinno używać, z powodu spadku jakości optycznej obiektywu. Wyjątek stanowią obiektywy makro.

      Komentarz

      • piotrus33
        Dopiero zaczyna
        • 2008
        • 36

        #4
        tak myślałem... to nie zależnie od obiektywu

        tak czy tak dzięki za pomoc
        Ostatnio edytowany przez piotrus33; 21041.

        Komentarz

        • aleks
          Bywalec
          • 2007
          • 163

          #5
          Rozumiem, że ta matryca jest analogowa ?
          --------------------

          Komentarz

          • mate00sh
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1312

            #6
            Tak szczerze mówiąc to każda matryca jest analogowa. Dopiero przetwornik za matrycą robi z sygnałów analogowych postać cyfrową

            Komentarz

            • aleks
              Bywalec
              • 2007
              • 163

              #7
              He.. no i tu mnie masz
              --------------------

              Komentarz

              Pracuję...