X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pablo007

    #1

    eos 3 bc

    Witam chcialbym sie zapytac co znaczy migajace bc po nacisnieciu spustu migawki. Uzywam obiektywu z przejsciowka.

    Ps.
    ma ktos instrukcje PL do 3 ?

    Edit:

    Wtedy podnosi sie lustro, po drugim nacisnieciu migawka, MLU niby wylaczony, brak filmu w srodku, bo i tak go daje na zmiane oprogramowania i nie wiem czy o to pytac.
    Ostatnio edytowany przez Gość; 27839.
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #2
    “bc” blinks on the LCD panel.
    --
    A misoperation has occurred with the camera, lens, or flash unit.
    --
    Remove and reload the battery. If “bc” turns off, camera operation will be normal.
    • If “bc” still continues to blink, the camera, lens, or flash unit is faulty. Take the camera and any attached lens and flash unit to your nearest Canon Service
    Center.


    Czyli po naszemu - wyciągnij i włóż baterię. Jak nie pomoże - masz problem.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • Pablo007

      #3
      Wyciaglem i wlozylem, i niestety nic, ale jakby niepatrzac obiektyw systemowy jest niepodlaczony i moze z tym ma problem ??

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #4
        Obiektyw sprawdziłbym w pierwszej kolejności. Co to za szkło?
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • Pablo007

          #5
          Yhh przeciez napisalem ze uzywam szkla z przejsciowka (czyli w tym wypadku m42, na test wzialem heliosa 2/58 ). I to pewnie dlatego ze przejsciowka nie ma dandeliona, jeszcze dodam ze pomiar swiatla przeklamuje ale mam go dac do serwisu na zmiane softu i nie wiem czy ten problem znikie.

          Do korpusu mam jeszcze podpietego boostera e2.

          Komentarz

          • wujek
            Coś już napisał
            • 2008
            • 86

            #6
            wczoraj kupiłem trójeczkę z identycznym objawem
            przewidziałem taką możliwość i wcześniej kupiłem nową baterię

            po jej zainstalowaniu problem zniknął

            Komentarz

            • Pablo007

              #7
              Moze i przez baterie bo sa one juz troche rozladowane (1,48 na woltomierzu)

              Komentarz

              • qb4hkm
                Bywalec
                • 2007
                • 239

                #8
                mierzone pod obciążeniem?

                Komentarz

                • Pablo007

                  #9
                  Na sucho woltomierzem sredni maja 1,48 tak w porywach do 1,5. Zwykle paluszki wkladane do gripa ( 8 sztuk), kiedys uzywane w lampie blyskowej (wiec troche wyjechane jakby nie patrzec). Ale aparat normalnie dziala (funkcje itp) tylko z tym bc ma problem.

                  Edit:

                  Zobacze co w serwisie powiedza ale dopiero w poniedzialek gdyz bede mial wtedy mozliwosc oddania go :P
                  Ostatnio edytowany przez Gość; 27839.

                  Komentarz

                  • enter
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 1201

                    #10
                    zanim swoją 3 oddasz do serwisu przeczytaj
                    Potwierdzenie ostrości w Body Canon EOS z obiektywami innych systemów – jak to osiagnąć? Zacznijmy od początku…


                    i na dole masz korpusy zaznaczone gwiazdką
                    potem do tych korpusów przeczytaj to



                    BC powinno przestac sie pojawiać

                    Komentarz

                    • Pablo007

                      #11
                      No ok tam pisze ze mam zrobic dodatkowy bolec. Ok tylko to u mnie nie zadziala. Czemu? gdyz gdy nakladam obiektyw z adapterem to pojawia sie BC gdy nie ma obiektywu aparat dobrze swiruje . Sprawdzilem to nawer gdy nie ma szkla i migawka dziala prawidlowo (trzyma czas np 8 sekun probowalem). Test z zegarmistrzowskim wkretakiem potwierdza ze wcisniecie tej dzwigni powoduje bc. Z tego wynika ze nie potrzebuje dodatkowego bolca tylko spilowania kolnierza bagnetu. Nie wiem czy mam racje ale w razie czego prosze mnie poprawic.

                      Edit:

                      Jeszcze mnie tak dopadlo :P Moze jak zmienia oprogramowanie na to co trawi m42 (bo i tak nieuniknione bo zle mierzy swiatlo) to wtedy z adapterem bedzie dzialac ok?

                      Zreszta wyperswaduje im to jakos :P
                      Ostatnio edytowany przez Gość; 27839.

                      Komentarz

                      • enter
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 1201

                        #12
                        ja zamiast bolca zablokowałem w korpusie ten popychacz ma kawałek papierka i od 2 lat się tam trzyma

                        Komentarz

                        Pracuję...