Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ASHTEAD
    • 2009
    • 3

    #1

    Pomocy EOS - 3

    Witajcie

    Przepraszam z gory tych ktorzy poczuja sie urazeni naiwnoscia mojego pytania
    Jestem dosc nowy w dziedzinie fotografii drugi rok dopiero, niedawno jakies 3 miesiace temu kupilem sobie eos-3 , aparat jak cacko genialny wrecz, zdjec sie uczylem wczesniej robic na cyfrowce takze nie zmarnowalem jak do tej pory wielu klatek na kliszy. Ale nie o to chodzi zadam jedno zaj....iscie proste pytanie. Czy istnieje jakis sposob wymiany klisz w w/w modelu po ich rozpoczeciu a przed ich wypstrykaniem , chodzi mi o sytuacje kiedy mam np klisze 200 iso w aparacie a jest nie skonczona a przyjdzie mi robic zdjecia w duzo gorzej oswietlonych pomieszczeniach jak np. jest kosciol. Mam w kieszeni druga rolke powiedzmy ilforda 3200 , przewijam 200 do poczatku , wkladam ilforda od poczatku nietknietego robie np 5 fotek i chce zmienic z powrotem na 200 ke . Moje pytanie brzmi jak teraz zaladowac te dwusetke na zalozmy 9 klatke gdy aparat nie ma manualnego pokretla zeby to zrobic. Prosze o powazne potraktowanie problemu . help!!!
  • aligator16
    Początki nałogu
    • 2008
    • 457

    #2
    Zwijasz film, zostawiając końcówkę filmu na zewnątrz, wkładasz inny film który ma np. zrobione już 5 zdjęć, ustawiasz najkrótszy czas, maksymalnie przymykasz przysłonę i z założonym dekielkiem robisz 5 zdjęć. Później robisz już normalnie zdjęcia

    Mam nadzieje ze czegoś nie pomieszałem ;]

    Komentarz

    • MacGyver
      Cenzor
      • 2006
      • 7043

      #3
      http://carewicze.republika.pl/EOS3.htm opis funkcji indywidualnych
      CF 2, ustawienie 1.


      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

      Komentarz

      Pracuję...